Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 33

Wątek: D7000 w akcji

  1. #1
    Bywalec
    Dołączył
    Feb 2009
    Miasto
    Pommern
    Posty
    230

    Domyślnie D7000 w akcji

    Kulisy powstawania teledysku grupy As I Lay Dying - Anodyne Sea


    efekt końcowy
    EOS 5, 500N, 400D, 50D

  2. #2
    Pełne uzależnienie Awatar dinderi
    Dołączył
    Aug 2009
    Miasto
    Raszyn
    Wiek
    50
    Posty
    3 028

    Domyślnie

    Wyrwę się zatem jako pierwszy.
    Po pierwsze, nie znam żadnej ludzkiej istoty z oczami na wysokości brody. Przekłada się to niestety na jakość ujęć w teledysku. Skoro chcieli uniknąc efektu "olbrzyma w przedszkolu", lepiej było zatrudnić niższego operatora i wsadzić mu aparat/kamerę na czubek głowy.
    Po drugie, z taką głębia ostrości, zdecydowanie łatwiej było nakręcić teledysk lepszą kamerką HD wielkości ołówka, zamiast montować sobie na głowę takie dziwne coś.
    Po trzecie, ten gatunek muzyki grywa u mnie do snu, ale na pewno nie w tym wykonaniu...

    Reasumując, słaby teledysk, słabe zdjęcia, słaba muzyka, baaaardzo słaby scenariusz i fabuła. Nie wiem, czy firma Nikon chciałaby, żeby możliwości ich produktu były kojarzone, z tym co pokazano w teledysku. Bo podejrzewam, że są znacznie wyższe.
    Kontakt ze mną tylko przez e-mail: "mirekkania na yahoo kropka com kropka au". PW nie czytam.
    09. Rób i pokazuj zdjęcia, które podobają się tobie, a nie oglądającym.

    ---Moje zdjecia na FB---

  3. #3
    Zablokowany
    Dołączył
    Nov 2006
    Miasto
    Poznań
    Wiek
    33
    Posty
    4 359

    Domyślnie

    Najgłupsze jest to, że w końcowej lokacji koleś miał latarkę do kasku podpiętą w niektórych ujęciach. (światło poruszało się tak samo jak kadr).

  4. #4
    Pełne uzależnienie Awatar dinderi
    Dołączył
    Aug 2009
    Miasto
    Raszyn
    Wiek
    50
    Posty
    3 028

    Domyślnie

    Ja dotrwałem tylko do połowy
    Kontakt ze mną tylko przez e-mail: "mirekkania na yahoo kropka com kropka au". PW nie czytam.
    09. Rób i pokazuj zdjęcia, które podobają się tobie, a nie oglądającym.

    ---Moje zdjecia na FB---

  5. #5
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Oct 2006
    Wiek
    43
    Posty
    2 254

    Domyślnie

    ja dotrwalem do 1:08

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez dinderi Zobacz posta
    Wyrwę się zatem jako pierwszy.
    Po pierwsze, nie znam żadnej ludzkiej istoty z oczami na wysokości brody. Przekłada się to niestety na jakość ujęć w teledysku. Skoro chcieli uniknąc efektu "olbrzyma w przedszkolu", lepiej było zatrudnić niższego operatora i wsadzić mu aparat/kamerę na czubek głowy.
    Po drugie, z taką głębia ostrości, zdecydowanie łatwiej było nakręcić teledysk lepszą kamerką HD wielkości ołówka, zamiast montować sobie na głowę takie dziwne coś..
    Po trzecie, ten gatunek muzyki grywa u mnie do snu, ale na pewno nie w tym wykonaniu...

    Reasumując, słaby teledysk, słabe zdjęcia, słaba muzyka, baaaardzo słaby scenariusz i fabuła. Nie wiem, czy firma Nikon chciałaby, żeby możliwości ich produktu były kojarzone, z tym co pokazano w teledysku. Bo podejrzewam, że są znacznie wyższe.
    Myślę, że jak byś znał ten zespół to jednak by się okazało, że jest jakaś fabuła/scenariusz. Nie mówię, że jest genialna ale moim zdaniem jest i pasuje do tekstu i przekazu. Jak dla mnie pomysł z kaskiem jest ok. Kamerka hd może i spisała by się lepiej (chociaż nie jestem pewien co do scen na piasku z małą ilością światła) ale to video ma też prawdopodobnie reklamować nikona i dlatego jest lustrzanka. Mi się podobają ujęcia gdy gość mierzy do niego bronią albo kiedy go bije. Są po prostu efektowne. Lubię ten zespół, chociaż ta piosenka raczej nie jest ich najlepszą. Teledysk zaś również uważam za średni. Na pewno in plus można zaliczyć to, że nie pokazują po prostu grającego zespołu (jak to w dużej ilości teledysków bywa).

    Cytat Zamieszczone przez micles Zobacz posta
    Najgłupsze jest to, że w końcowej lokacji koleś miał latarkę do kasku podpiętą w niektórych ujęciach. (światło poruszało się tak samo jak kadr).
    Micles... Nie mogli mu cały czas świecić w twarz. Było by realistycznie ale nic byś nie widział, a to teledysk więc coś musi być widać. Sam wiesz, że jak by w tych niektórych ujęciach nie było tej latarki wspomagającej, to nawet super hi-iso by mu nie pomogło, bo jednak ludzkie oczy nadal są dużo lepsze niż matryca. Z kolei światło z boku było by nienaturalne. W środku nocy nie wiadomo skąd padający snop światła. Ok przyznaję skoro już mieli vana mogli wykorzystać jego światła i było by jak w filmach, a przede wszystkim lepiej. Jednak jeżeli oglądałeś making of to słyszałeś jak gościu się podniecał, że używają tylko latarek, było nie było to raczej reklamówka i chyba lepiej z latarkami nie można było tego rozwiązać. Masz jakiś inny pomysł?

    Podsumowując średni teledysk, żadne wyżyny ale na pewno nie słaby.

  7. #7
    Zablokowany
    Dołączył
    Nov 2006
    Miasto
    Poznań
    Wiek
    33
    Posty
    4 359

    Domyślnie

    Tak, wiem. Jednakże mogli przymocować to światło chociażby do barku kolesia który miał kask - byłoby nie zawsze w tej samej pozycji co kadr i byłoby imo lepiej, bo teraz niby co - świeci oczami? Czy może włożyli mu latarkę w buzię i se świeci...

    A making of ma raczej reklamować produkt, na którego profilu znajduje się film - czyli bezprzewodowy przesyłacz obrazu z HDMI do field monitora.

  8. #8
    Pełne uzależnienie Awatar Ernest_DLRS
    Dołączył
    Dec 2007
    Miasto
    Toronto, Kanada
    Wiek
    40
    Posty
    1 216

    Domyślnie

    Tandeta straszna, obejżałem kilka pierwszych ujęć i wyłączyłem
    FF + S24EX | S50EX | H58/2 | H85/1.5
    APSC + 18-55is | 70-300vc

    kiedyś: C 400D > N D700 > C 30D > C 5D > C 40D | S20/1.8, S30/1.4, 85LmkII, 70-200L/2.8

  9. #9

    Domyślnie

    Ciekaw jestem panowie waszych teledysków. Czasem to aż żal się robi jak się czyta takie wypowiedzi. Ludzie coś kręcą, używają swoich aparatów, a zawsze znajdzie się kilku PRO wyjadaczy, którym nic się nie podoba.
    Sukcesów życzę
    Piotr.

  10. #10
    Bywalec
    Dołączył
    Jan 2007
    Miasto
    Zielona Góra
    Wiek
    48
    Posty
    176

    Smile

    Cytat Zamieszczone przez petherson Zobacz posta
    Ciekaw jestem panowie waszych teledysków. Czasem to aż żal się robi jak się czyta takie wypowiedzi. Ludzie coś kręcą, używają swoich aparatów, a zawsze znajdzie się kilku PRO wyjadaczy, którym nic się nie podoba.
    Sukcesów życzę
    Piotr.
    Jeszcze się nie domysliłeś dlaczego tak go zjechali? Popatrz czym był kręcony, co innego gdyby to był 7d albo jeszcze lepiej 5dII - oooo wtedy to byłby super pro materiał :-D
    był 350D, 4D, 7D - jest 5D

Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •