Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 16

Wątek: Digital 24- mała ciekawostka

  1. #1
    Początki nałogu Awatar olek.tbg
    Dołączył
    Jan 2011
    Miasto
    Tarnobrzeg
    Posty
    309

    Domyślnie Digital 24- mała ciekawostka

    Witam
    Zainteresowała mnie jedna rzecz co do strony digital24.pl
    http://www.digital24.pl/index.php?cP...page=1&sort=3a
    Obiektyw Canon EF-S 18-55/3,5-5,6 IS /bez kartonika - koszt 389zł
    Obiektyw Canon EF-S 18-55/3,5-5,6 IS koszt 829zł

    Ten tańszy jest oczywiście wyciągany z pudełek z body, moje pytanie jednak brzmi
    Czy samo to, że obiektyw nie ma kartonika(i w związku z tym CHYBA gwarancji) jest warte ...440zł?

    Uprzedzam, nie zamierzam kupować tego obiektywu, napisałem z czystej ciekawości

  2. #2
    Bywalec Awatar Czapa
    Dołączył
    Jan 2010
    Miasto
    Poznań
    Posty
    179

    Domyślnie

    Jak bez kartonika i bez gwarancji w życiu nie dałbym 400zł jest mnóstwo osób które sprzedadzą taniej na allegro nówki z kartonem lub jeszcze taniej bez kartonu.
    ...Ja tu tylko sprzątam C 5D II :: C 6D :: s 14mm 2.8 :: c 35 1.4mm :: c 40mm 2.8 :: c 85mm 1.8 :: c 70-200mm 2.8 :: Y 565ex :: rf-603 :: 055xprob x2:: 804cr2 :: 701 HDV

  3. #3
    Uzależniony Awatar Chris_11
    Dołączył
    Aug 2006
    Miasto
    Poznań
    Wiek
    39
    Posty
    572

    Domyślnie

    Jest napisane, że ma gwarancję, więc nie wiem, w czym rzecz.
    Nieważne, czym... Ważne, jak...

    Foto-Blog

  4. #4
    Coś już napisał Awatar BigDog
    Dołączył
    Mar 2008
    Miasto
    POZNAŃ
    Posty
    75

    Domyślnie

    Z tego co wiem digital24 daje swoje gwarancje zostawiając sobie oryginalne.
    Naprawiałem u nich (przez nich) gwarancyjnie gripa - nie było żadnego problemu tylko chcieli zobaczyć swój paragon.
    ....robiłbym lepsze zdjęcia jak miałbym lepszy aparat

  5. #5
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Dec 2010
    Miasto
    Poznań, WLKP
    Posty
    2 246

    Domyślnie

    Kupowałem kilka rzeczy w Digital24 i nigdy nie było najmniejszego problemu ze sprzętem. Jeszcze w ich czasach nieco "garażowych" kupiłem Minoltę Z2, która miała wypalony piksel na wyświetlaczu, co zasadniczo nie było wadą, a mimo to bez problemu dostałem inną sztukę. Tak jak napisał BigDog dają swoją gwarancję, którą w pełni respektują. Sądzę, że taki rozrzut cenowy wynika właśnie wyłącznie z faktu, że w kartoniku jest standardowa wersja, a nie kit z zestawu (albo mają błąd w cenie na stronie). Gwarancja będzie taka sama. Zresztą można bez problemu skontaktować się z nimi telefonicznie lub przez GG. Ja ich zdecydowanie polecam.

  6. #6
    Pełne uzależnienie Awatar bebesky
    Dołączył
    Jul 2006
    Miasto
    kielce
    Wiek
    53
    Posty
    1 231

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez olek.tbg Zobacz posta
    Czy samo to, że obiektyw nie ma kartonika(i w związku z tym CHYBA gwarancji)
    Kartonik nie jest załącznikiem do gwarancji.
    To normalny śmieć jest. Kawałek papieru potrzebny tylko do tego, żeby obiektyw nie zniszczył się w transporcie. Nie ma nic wspólnego z gwarancją.

    Praktyka "rozczłonkowywania" zestawów jest często stosowana przez sprzedawców. Wiąże się to czasami z niedostępnością danego towaru w magazynach canona. A czasami po prostu ma to związek z tym, że cena zestawu jest niższa od ceny poszczególnych jego komponentów sprzedawanych osobno.
    o fotografii im więcej wiem tym mniej wiem a efekty coraz gorsze

  7. #7

    Domyślnie

    Ten sklep chwali się, że jest oficjalnym partnerem Canon Polska. Kiedy jednak kupowałem tam sprzęt, w pudełku znalazłem papierowe instrukcje w czterech różnych językach, tylko nie po polsku. Tę przesłali mi mailem w wersji elektronicznej. Gwarancja jednak jest, paragon też jest, więc zupełnie mi to nie przeszkadza. Cenowo plasują się w czołówce sklepów internetowych, a ponadto sklep znajduje się na moim osiedlu, zaś towar dostępny jest od ręki (dostawy mają regularnie raz czy dwa razy w tygodniu). Można pomacać, pogadać z obsługą, która zna się na rzeczy i nie wciska ściemy. Teraz robię zakupy w zasadzie tylko tam. Polecam.
    nowa strona | www.epicure.pl | polub moje zdjęcia | najlepszy aparat to ten, który zostawiłeś w domu

  8. #8
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Sep 2010
    Miasto
    Gdynia
    Wiek
    47
    Posty
    21

    Domyślnie Kartonik to nie gwarancja

    Cytat Zamieszczone przez bebesky Zobacz posta
    Kartonik nie jest załącznikiem do gwarancji.
    To normalny śmieć jest. Kawałek papieru potrzebny tylko do tego, żeby obiektyw nie zniszczył się w transporcie. Nie ma nic wspólnego z gwarancją.
    To prawda, kartonik nie wpływa na "moc" gwarancji, ale oryginalna karta gwarancyjna tak, a jak czytałem dalej w wątku to niby dodawane są "swoje" co zmusza do realizacji gwarancji przez sklep (o ile będzie istniał).

    Cytat Zamieszczone przez bebesky Zobacz posta
    Praktyka "rozczłonkowywania" zestawów jest często stosowana przez sprzedawców. Wiąże się to czasami z niedostępnością danego towaru w magazynach canona. A czasami po prostu ma to związek z tym, że cena zestawu jest niższa od ceny poszczególnych jego komponentów sprzedawanych osobno.
    Zazwyczaj jest to kwestia niższej ceny. Polska ceną stoi i każdy staje na głowie byle jak byle taniej. Są jednak ludzie, którzy mają pieniądze i nie chcę obiektywu w woreczku, ma być w kartonie. Z resztą jeśli nie kupują dla siebie tylko na prezent to się nie dziwię.

  9. #9
    Pełne uzależnienie Awatar bebesky
    Dołączył
    Jul 2006
    Miasto
    kielce
    Wiek
    53
    Posty
    1 231

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Salesman Zobacz posta
    TSą jednak ludzie, którzy mają pieniądze i nie chcę obiektywu w woreczku, ma być w kartonie.
    Całkiem poza tematem - z punktu widzenia mojego kolegi ekologa: A co na to drzewa? Żebyś mógł się cieszyć tym bezużytecznym kawałkiem kartonu zabija się kilkudziesięcioletnie żywe organizmy, którym ty zawdzięczasz to że żyjesz.
    o fotografii im więcej wiem tym mniej wiem a efekty coraz gorsze

  10. #10
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Sep 2010
    Miasto
    Gdynia
    Wiek
    47
    Posty
    21

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez bebesky Zobacz posta
    Całkiem poza tematem - z punktu widzenia mojego kolegi ekologa: A co na to drzewa? Żebyś mógł się cieszyć tym bezużytecznym kawałkiem kartonu zabija się kilkudziesięcioletnie żywe organizmy, którym ty zawdzięczasz to że żyjesz.
    No tak mocno poza tematem. To nie forum ekologiczne i bez sensu dyskutować teraz nad tym ile papieru i kartonu na świecie idzie na opakowania.

    Jak chciałbyś aby z Japonii przyjeżdżały do Europy obiektywy? W biodegradowalnych woreczkach upchane w metalowych beczkach wielokrotnego użytku?

    Ma ktoś pieniądze to niech się cieszy kawałkiem kartonu. I tyle.

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •