Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 14

Wątek: Filmowanie i przegrzewanie się Canona 60d

  1. #1

    Domyślnie Filmowanie i przegrzewanie się Canona 60d

    Witam, mam pytanie. Obecnie posiadam 1000d, ale zastanawiam się nad zmiana aparatu. Na myśl przyszło mi, aby kupić 60d, co więcej nie musiałbym już kupować kamery. Jednak przegladajac opinie w sieci znalazłem informacje, że w czasie kręcenia filmów 60d się przegrzewa i wyłącza po jakimś czasie. Czy to prawda? Mam jeszcze pytanie, czy ten aparat może zastąpić amatorską kamerę, czy lepiej kupić osobno kamerę a kręcenie lutrzanką zostawić profesjonalistom? Z góry dzieki za pomoc

  2. #2
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Feb 2005
    Wiek
    55
    Posty
    2 424

    Domyślnie

    Jeżeli brak autofokusa ci nie przeszkadza a w słoneczny dzień godzisz się na filmowanie "w ciemno" bo na wyświetlaczu niewiele zobaczysz a w wizjerze ciemność to może i 60D kamerę zastąpi.

  3. #3
    Początki nałogu
    Dołączył
    Nov 2010
    Miasto
    Wwa
    Wiek
    42
    Posty
    365

    Domyślnie

    Kup sobie używkę 40D a do tego za tysiaka jakąś kamerkę hd wyjdziesz jeszcze na tym około 8 stówek do przodu...
    Z T-shirt'ów to noszę XL, ale ze szkieł to i L wejdzie

  4. #4
    Obertroll Awatar Kolekcjoner
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Pod Tatrami
    Posty
    18 759

    Domyślnie

    Przeniosłem do właściwego działu.
    "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
    Kapitan Wagner

  5. #5
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Feb 2005
    Wiek
    55
    Posty
    2 424

    Domyślnie

    Problem w tym, że ta kamerka HD "za tysiaka" to HD tylko z nazwy będzie mieć. Optycznie 60D byłby dużo lepszy nawet z kitem. W miarę sensowna kamera HD to wydatek w okolicach 3000zł. Zależy jeszcze go od kamery się oczekuje.
    !!! Łączenie podwójnego wpisu !!!
    Zależy jeszcze czego od kamery się oczekuje.
    Ostatnio edytowane przez Przemek_PC ; 11-02-2011 o 10:57 Powód: Automerged Doublepost

  6. #6

    Domyślnie

    Ogólnie to boje się kupować używanych aparatów. Szczególnie, że te 40d maja już zaawansowane przebiegi jeżeli chodzi o migawkę. Od kamerki oczekuje przede wszystkim tego, że co jakiś czas użyje jej do kręcenia filmów z wakacji, czy też bede mógł coś pokręcić na zbliżającym się moim weselu. Bardziej interesuje się fotografią i myślałem ze kupujac 60d upiekę dwie pieczenie na jednym ogniu, ale jak się okazuje nie będzie to za łatwe. Podobnie z zakupem samej kamery, bo ceny zaczynaja sie od 1000zł, ale co człowiek to inna opinia, jeden mówi, że to starczy, inny że nie, a nie chce wydać 1000zł, żeby po podłączeniu kamery do TV zobaczyć jakąś "kupę" A powiedzcie mi czy to prawda z tym przegrzewaniem ?

  7. #7
    Coś już napisał
    Dołączył
    Feb 2008
    Miasto
    Kraków
    Wiek
    46
    Posty
    65

    Domyślnie

    Prawda, ale to zależy od warunków i jak długo używasz LV i jest niezwykle rzadkie (przynajmniej tak jest w 5D II). Co niestety nie zmienia faktu, że dla Twoich potrzeb lustro jako kamera zupełnie się nie sprawdzi. No chyba, że brak autofocusa i stabilizacji Ci nie przeszkadza i bierzesz pod uwagę wydanie krotności ceny body na akcesoria do filmowania

  8. #8
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Feb 2005
    Wiek
    55
    Posty
    2 424

    Domyślnie

    Poszukaj używanych kamer HD, przykładowo Sony HDR-HC3 (5 lub 7), Canon HV20 (lub 30) albo ich odpowiedników na karty pamięci (te co podałem to HDV nagrywające na kasetach miniDV). Znam osoby które śluby kręcą takimi kamerami a do kupienia są w zakresie 1500-2000 a nawet niżej.

  9. #9
    Obertroll Awatar Kolekcjoner
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Pod Tatrami
    Posty
    18 759

    Domyślnie

    Tylko że niestety bardzo łatwo jest kupić wtedy grata.
    Dobra o kamerach tu nie rozmawiamy .

    Moim zdaniem to jeśli potrzebujesz lepszego aparatu to tak czy tak teraz praktycznie każdy ma filmy. Jak kupisz to się przekonasz czy to ma sens dla Ciebie czy nie. I wtedy najłatwiej podjąć decyzję czy kamera dodatkowo jest potrzebna.
    "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
    Kapitan Wagner

  10. #10

    Domyślnie

    Święta racja. A więc zadecydowałem, że jednak poszukam kamery,a aparat sprawdze w przyszłości. Dziekuje za podpowiedzi.

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •