Strona 1 z 9 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 88

Wątek: Steadicam

  1. #1
    Zablokowany
    Dołączył
    Nov 2006
    Miasto
    Poznań
    Wiek
    33
    Posty
    4 359

    Domyślnie Steadicam

    Na dniach planuję kupić, bo sprawy zaczynają przybierać poważniejszy obrót i już widzę, że "coś" z tego będzie, więc można zacząć inwestować w akcesoria typowo pod video.


    W każdym razie :
    1) nie biorę pod uwagę żadnych merlinów i innych tego typu wynalazków - chcę urządzenie z prawdziwym gimbalem i sledem
    2) im taniej tym lepiej, ale nie chcę, żeby rozpadło mi się to w rękach z zamontowanym 5d2+L.

    W grę wchodzą w zasadzie 2 marki :
    a)Glidecam - sprawdzona, z USA
    b)Flycam - półśrodek, z Indii

    Miał ktokolwiek styczność z w/w produktami?

    Druga sprawa to to, że PL dystrybutor Flycama - HerculesJib żąda sobie trochę więcej za takiego Flycama 5000 niż ebay : TU (+42$ za przesyłkę). Jakie jest cło/vat/etc za zakupy z Indii? Ryzykować?

    P.S. Różnica jest jeszcze bardziej widoczna przy opcji z kamizelką i ramieniem.

  2. #2

    Domyślnie

    Hi . Lee z fstoppers:
    Mam nadzieje ,że się przyda.
    Jego opinia na temat kamizelki przychylna nie jest chociaz rzeczywiście odciąża ręce.

    Ja też zastanawiałem się nad stabilizatorem i nie ukrywam ,że najbardziej interesuje mnie merlin ,ale aktualnie ze wzgledow $$$ i uzywaniu go do zabawy/nauki odpada.

    Dostepny jest takze U-flycam: click!

    Niestety udźwig 1,5kg czyli jest troche mało lub na styk w zestawie z 5d mk2+ L`ki .

    Informuj na bieżąco co wybierasz, dlaczego i jaki był koszt całkowity przesyłki jeśli zdecydujesz się na wysylke from India.

  3. #3
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Feb 2005
    Wiek
    55
    Posty
    2 388

    Domyślnie

    Nie wiem ile wynosi cło (pewnie okolice 5-10%) ale VAT liczony jest w ten sposób VAT=0,23*(wartość_towaru+koszt_przesyłki)+cło) .

  4. #4
    Początki nałogu Awatar streaker
    Dołączył
    Nov 2009
    Miasto
    Śląsk
    Posty
    389

    Domyślnie

    Do steady jeszcze nie dojrzałem, ale z tego co szukałem na różnych forach i w recenzjach to czasem flycamy są nie najlepiej wykonane i pojawiają się luzy etc. i trzeba to naprawiać. Glidecam za to służy wiernie i niezawodnie (chociaż jest 2x droższy za samo steady). Nieprzychylne szczególnie były opinie co do kamizelki flycama - że ramie się źle obsługuje, zajmuje dużo miejsca i sama kamizelka niewygodna. Nie szukałem już info co do kamizelki glidecama, bo i tak chcę samo stedy - więc się nie wypowiadam, czy jest rzeczywiście lepsze. Faktem jest za to, że kamizelka glidecama jest dużo droższa od fly.

    Ja jestem już zdecydowany, że gdy kiedyś będę brał steady (bez kamizelki), to glidecama hd (prawdopodobnie 2000)
    "Jeśli słuchałeś swojej matki, ojca, księdza i jakiegoś gościa z telewizji, a teraz wiedziesz nudny marny żywot, to w pełni sobie na to zasłużyłeś." - Frank Zappa

  5. #5
    Zablokowany
    Dołączył
    Nov 2006
    Miasto
    Poznań
    Wiek
    33
    Posty
    4 359

    Domyślnie

    Jeżeli chodzi o robótki ręczne i prowizorkę, to jakieśtam umiejętności mam, także z domowymi naprawami nie powinno być większych problemów. Gorzej jak aparat zaliczy crasha, albo urządzenie będzie się notorycznie rozregulowywało.

    Kurcze, wziąłbym tego Glidecama jakby trzeba było za niego dać 1000, a Flycam5000 byłby za 500

    Zobaczymy.

  6. #6

    Domyślnie

    braliśmy jakiś czas temu Flycam6000 z Indii, nie do dslr ale do Panasoniców półprofesjonalnych, ogólnie polecam, fajny sprzęt, dobrze chodzi i w miarę przyzwoite wykonanie, goście z Indii też nawet profesjonalnie do klienta podchodzą. Jedyne co Ci się może przydać to trochę więcej gabarytów:] bo jak dołączysz baterię i monitor do podglądu i ciężarki, to min 10kg Ci pewnie wyjdzie:] a że czasami trzeba posprintować z tym i nakręcić po 10-15 powtórzeń co poniektórych scen to siły nigdy za mało
    jak chcesz się w to bawić, bierz!
    Z Markiem, Elą, Nikosiem i czterdziestką na karku przemierzam świat....

  7. #7
    Zablokowany
    Dołączył
    Nov 2006
    Miasto
    Poznań
    Wiek
    33
    Posty
    4 359

    Domyślnie

    Ile "się sprowadzało"? Ile sumarycznie % więcej zapłacliliście niż ebayowa cena + przesyłka?
    !!! Łączenie podwójnego wpisu !!!
    (w sensie ile wynosi p = ((cena + vat + cło + cokolwiek jeszcze)/cena))
    Ostatnio edytowane przez micles ; 12-02-2011 o 03:05 Powód: Automerged Doublepost

  8. #8

    Domyślnie

    hm, z tego co pamiętam, to na ebayu to samo wtedy koło 2000 dolców kosztowało, w Polsce ok 10k, a z Indii przyszło od producenta za jakieś 1300 dolarów, za wysyłkę chyba koło 100 wyszło a co do cła to nikt nic się nie przyczepił więc go nie było;p ogólnie to 300% taniej wyszło niż jakby z kraju kupować
    Z Markiem, Elą, Nikosiem i czterdziestką na karku przemierzam świat....

  9. #9
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Jan 2010
    Posty
    31

    Domyślnie

    Jeśli ktoś używał Glidecama nie powie dobrego słowa o Flycamie. Urządzenia wyglądają podobnie, ale po założeniu kamizelki Glidecam działa a Flycam tak średnio.

    Uczulam jeszcze na jedną rzecz. Aby filmować za pomocą steadicamu potrzebne jest sporo ćwiczeń. Byłem na 2 dniowym szkoleniu z używania steadicamu i doszedłem do wniosku, że aby wykorzystać ten sprzęt potrzebne są miesiące jak nie lata ćwizceń.

    To jest trochę jak z rakietą do tenisa - to, że sobie ją kupisz nie znaczy, że będziesz potrafił zagrać na korcie.

  10. #10
    Uzależniony
    Dołączył
    Jun 2006
    Posty
    678

    Domyślnie

    micles a o ktorym modelu glidecam mowisz ? 2000PRO ?
    EOS x2, sloik x5, blyskotki x6

Strona 1 z 9 123 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •