Strona 1 z 11 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 110

Wątek: Jaki obiektyw do cropa (wątek zbiorczy)

  1. #1

    Domyślnie Jaki obiektyw do cropa (wątek zbiorczy)

    Witajcie,
    kompletuję sprzęt na wyjazdy podróżnicze. Wybrałam canona 7D za AF i szybkość działania.
    Wyjeżdżam często w fajne miejsca (fotografowałam Norwegię, Indonezję, Dubaj, Dominikanę i Haiti). Najczęściej robię zdjęcia reporterskie ludziom, zwierzętom, rzadziej krajobrazy. Czasem są to zdjęcia z podróży pieszo, czasem z trzęsącego samochodu czy lokalnego "autobusu". Czasem wysyłam zdjęcia do agencji fotogr.
    Zastanawiam się nad obiektywem - praktycznym. Mój faworyt to canon 70-200 f/2.8 IS USM II, także sigma 10-20 f/3.5. Ten pierwszy jest dla mnie ciężki więc zastanawiam się nad może innym zestawem jednak pozostając przy tej klasie sprzętu. Nie wiem czy 70-200 f/4 nie jest z kolei za ciemny.

    Będę wdzięczna za radę jaki skompletować sprzęt do jednej praktycznej torby w zakresie ogniskowej 10-200.

    Pozdrawiam

  2. #2

    Domyślnie

    Wlasnie fotografowałam dosc podstawowym sprzętem 450D z dużym zoomem a, że miałam dość intensywny okres fotografowania - doświadczenie chciałabym podeprzeć sprzętem a nie stawać się powoli mistrzem obróbek zdjęć
    18-200 rzeczywiscie jest praktyczny, ale już nie bardzo przy przeglądaniu zdjęć na ekranie
    Nie chcę zastanawiać się nad każdą złotówką bo dobry sprzęt jest mi jednak potrzebny ale też nie chcę niepotrzebnie przepłacic czy dzwigać coś, czego nie uniosę.
    Dlatego od zera kompletuję sprzęt, którego bede cały czas używać.

  3. #3
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    2 746

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez simbelyne Zobacz posta
    kompletuję sprzęt na wyjazdy podróżnicze. Wybrałam canona 7D/.../Mój faworyt to canon 70-200 f/2.8 IS USM II, także sigma 10-20 f/3.5.
    Fajny komplet wybrałeś.

  4. #4
    Początki nałogu Awatar OrzelPiotr
    Dołączył
    Sep 2009
    Miasto
    St-ce
    Wiek
    44
    Posty
    350

    Domyślnie

    70-200 is II to świetny obiektyw kapitalnie radzi sobie z 7D bardzo szybki focus (szczególnie w SERVO) - fakt waga na niekorzyść ale można z tym żyć. Polecam.

  5. #5
    Uzależniony Awatar Bartek_902
    Dołączył
    Jun 2010
    Miasto
    DĘBLIN
    Posty
    690

    Domyślnie

    szczerze po tym co piszesz wnioskuje że lepiej zatrzymac te ponad 7k i przeznaczyć na zestaw c 10-22 + 70-200 f4 IS srodek zapelnić powiedzmy 17-55 2.8 IS.

    Co do samego 70-200 to f4 IS uważany jest za najbardziej ostre szkło z tego zakresu u canona, poza tym jest sporo mniejsze i lżejsze co w podroży jest ważne
    EOS + L i kupa gratów ...

  6. #6
    Zablokowany
    Dołączył
    Apr 2010
    Miasto
    Toruń
    Posty
    734

    Domyślnie

    Tak jak koledzy polecają

    albo
    zestaw 17-55/2.8 usm + 50-150/2.8 HSM Sigmy to szkło miałem i mogę śmiało polecać )

    Lub jeśli Ci szerokości nie zabraknie, to 24-105/4 IS L też można, chociaż i światła może Ci zbraknąć. Gdybyś zamiast 7d wzięła 5d to miała byś pokaźny komplet z podaną przez mnie L-ką

  7. #7
    Bywalec Awatar vinietu
    Dołączył
    Sep 2008
    Miasto
    Wawa
    Posty
    116

    Domyślnie

    Kolega Bartek dobrze to podsumował, tej opcji bym się trzymał.
    Nowy 70-200 to szkło dla kogoś kto dokładnie wie czego potrzebuje i nie ma miejsca na kompromisy,..ma być ostro ,pewnie,najlepszy IS,światło i ogólnie jeśli jest coś lepszego to ma być w torbie a nie na półce w sklepie, a cenę dzielnie zniesie
    5D, 30D, C 50/1.4 , 85/1.8 , 300/4L , 17-40/4L , 70-200/4L , z16/2.8 , N Di866

  8. #8
    Uzależniony Awatar Bartek_902
    Dołączył
    Jun 2010
    Miasto
    DĘBLIN
    Posty
    690

    Domyślnie

    Nowy 70-200 to szkło dla kogoś kto dokładnie wie czego potrzebuje i nie ma miejsca na kompromisy,..ma być ostro ,pewnie,najlepszy IS,światło i ogólnie jeśli jest coś lepszego to ma być w torbie a nie na półce w sklepie, a cenę dzielnie zniesie
    Dokładnie,nie widze większego sensu dzwigania 2.8 IS II w podróży bo do tego został zrobiony f4 IS,poza tym gdy bywamy w miejscach z dużą ilością słońca to po co nam to 2.8

    2.8 IS II dobrze sprawdzi się w reporterce i sporcie,w ciemnych miejscach,hale czy koncerty,jak nie robisz takich zdjęć to nie bardzo jest sens wydać tyle kasy,no chyba że cena nie gra roli...ale nawet jeśli to chyba komplet który zaproponowałem będzie lepszy.

    24-105 też może być w komplecie z 10-22 i 70-200 idealny zestaw w podróż,ew jakieś 50mm 1.8 czy 1.4 można do torby wrzucić
    EOS + L i kupa gratów ...

  9. #9

    Domyślnie

    Też skłaniałbym się do zakupu ciemniejszej (lżejszej) wersji 70-200, a do tego 17-55 lub 15-85. Z mojego doświadczenia wiem, że targanie na wycieczkach zbyt dużo ciężkiego sprzętu nie jest komfortowe. Tym bardziej, że często nie ma czasu, ochoty na żonglowanie szkłami. Jak Ci będzie brakować z czasem możesz dokupić jakąś jasną w miarę szeroką stałeczkę do zdjęć w gorszych warunkach oświetleniowych.
    Pozdr

  10. #10
    Uzależniony Awatar Bartek_902
    Dołączył
    Jun 2010
    Miasto
    DĘBLIN
    Posty
    690

    Domyślnie

    Na wycieczke tak naprawdę wystarczyl by do 7d komplet 15-85 i 70-200 f4is ew zamiast 15-85 24-105 ale to już nie bedzie szerokiego kąta na cropie

    Najgorsze co może byc w czasie wycieczki to brak czasu na odpowiedni kadr a jeszcze do tego czasem dochodzi zmiana szkła, i wtedy to już kompletna klapa...
    I tak jak kolega tomek s mówi waga...zawsze daje się we znaki,czy to plecak czy torba
    EOS + L i kupa gratów ...

Strona 1 z 11 123 ... OstatniOstatni

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •