Strona 11 z 11 PierwszyPierwszy ... 91011
Pokaż wyniki od 101 do 110 z 110

Wątek: Jaki obiektyw do cropa (wątek zbiorczy)

  1. #101
    Początki nałogu Awatar ketras
    Dołączył
    Jan 2012
    Miasto
    Kościan / Leszno / Poznań
    Posty
    385

    Domyślnie Odp: Jaki obiektyw do cropa (wątek zbiorczy)

    Cytat Zamieszczone przez markus Zobacz posta
    A ten tamron 17-50 z taką przysłoną to i na koncerty by się nadał no nie???
    Podaj kwotę jaką chcesz wydać. Zależy jakie koncerty masz na myśli to zbyt ogólnikowo, bo są takie gdzie światło 1.4 nie wystarcza albo psuje efekt.
    Ja na koncertach muzyki klasycznej (ciężko o światło) przy 60D + Tamron 17-50 VC miałem problem czasem. Tylko pstrykałem od strony publiczności.
    "Rób w życiu to co kochasz ! A nie spędzisz w pracy nawet jednego dnia " ### "Body to tylko początek .... Dalej zaczyna się wolność (jak i wydatki ;/) "

  2. #102
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Apr 2013
    Posty
    15

    Domyślnie Odp: Jaki obiektyw do cropa (wątek zbiorczy)

    Do koncertów to tylko sporadycznie i raczej rockowe, dla mnie podstawa to miasto, wnętrza i krajobraz a kwota cóż myslałem o jakiejś używce do tauzena

  3. #103
    Początki nałogu Awatar ketras
    Dołączył
    Jan 2012
    Miasto
    Kościan / Leszno / Poznań
    Posty
    385

    Domyślnie Odp: Jaki obiektyw do cropa (wątek zbiorczy)

    To pozostaje Tamron 17-50 VC 2.8 , poszukasz, przebierzesz i będziesz zadowolony. Ewentualnie Canon 50 1.4/85 1.8 Tylko to stałki, coś za coś.
    "Rób w życiu to co kochasz ! A nie spędzisz w pracy nawet jednego dnia " ### "Body to tylko początek .... Dalej zaczyna się wolność (jak i wydatki ;/) "

  4. #104
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Apr 2013
    Posty
    15

    Domyślnie Odp: Jaki obiektyw do cropa (wątek zbiorczy)

    A więc skupić się na tamronie 17-50 a dać się spokój ze sigmą 17-70

  5. #105
    Fotografujący Awatar michael_key
    Dołączył
    Oct 2009
    Miasto
    Stargard
    Wiek
    41
    Posty
    2 129

    Domyślnie Odp: Jaki obiektyw do cropa (wątek zbiorczy)

    Cytat Zamieszczone przez markus Zobacz posta
    A więc skupić się na tamronie 17-50 a dać się spokój ze sigmą 17-70
    Jak najbardziej. Bardzo fajny obiektyw pod APS-C. Myślę, że będziesz bardzo zadowolony.

  6. #106
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Apr 2013
    Posty
    15

    Domyślnie Odp: Jaki obiektyw do cropa (wątek zbiorczy)

    OK Thanks!!

  7. #107
    Coś już napisał
    Dołączył
    Dec 2012
    Miasto
    Wrocław
    Posty
    80

    Domyślnie Odp: Jaki obiektyw do cropa (wątek zbiorczy)

    hej, mam problem z szeroki szkłem do portretów, zastanawiam sie miedzy canon 28 1,8/35 2.0 i sigma 30 1.4 wersja stara i nowa. Jakieś sugestie? Nowa Sigma wypada w testach rewelacyjnie ale czy da sie taniej?

  8. #108
    Początki nałogu
    Dołączył
    Oct 2010
    Posty
    445

    Domyślnie Odp: Jaki obiektyw do cropa (wątek zbiorczy)

    markus - Tamron 17-50 - fajne szkiełko - będziesz zadowolony na początek, chociaż ja wolę i tak 18-55 IS

    Szerokie szkło do portretów - no to pod cropa szerokie to dla mnie poniżej 24 mm, więc wszystko co podałeś szeroko nie jest... 28 1.8 ma słabe brzegi, na cropie będzie lepiej niż na FF, ma USM, fajne szkiełko, przyjemnie się z nim pracuje, czasami można trafić tanio, ale czegoś brak w tym szkle jak dla mnie (mój egzemplarz był żyletkowaty od 2.8, więc nie o to chodzi w stałce z takim światłem), sigma 30 1.4 - nie miałem, z chęcią bym bardzo potestował lecz nie mam wśród znajomych właściciela owego szkła, ale jak to w sigmach - szukać, szukać, szukać czy będzie strzelał w punkt, co do 35 2.0 - posiadam na cropie, bardzo fajne szkiełko, ale... szeroko to to nie jest... niestety, na FF świetnie, na cropie - za wąsko... niestety, ale w tej cenie niestety nie stać mnie na nic lepszego co jest ostre jak żyletka od 2.2 Na szeroko polecam Sigmę 24 1.8, ale trzeba szukać...
    / Canon /

  9. #109
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Apr 2013
    Posty
    15

    Domyślnie Odp: Jaki obiektyw do cropa (wątek zbiorczy)

    Koledzy, a co myślicie o tamron'ie 55-200????

  10. #110
    Bywalec Awatar PRZEMOLO79
    Dołączył
    Jul 2012
    Miasto
    Stg
    Posty
    155

    Domyślnie Odp: Jaki obiektyw do cropa (wątek zbiorczy)

    tamrony sigmy oj oj po co mieć problemy z AF i BF/FF kalibrować do body każdorazowo i kombinować. Chyba że ktoś ma czas i lubi. Owszem sigmy pięknie kolorują (miałem 17-50 mm) ale AF i BF mnie dobijały. Ja już nigdy żadnej niesystemówki nie podepnę zostałem wyleczony raz na zawsze po moich przygodach. Te szkła które mam są systemowe i w pełni mnie zadowalają pod cropa. :-) Powodzenia z "kundelkami" :-)

Strona 11 z 11 PierwszyPierwszy ... 91011

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •