Strona 3 z 12 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 113

Wątek: 24mm 1.4 II prośba o wyjaśnienie problemu

  1. #21
    Zablokowany
    Dołączył
    Nov 2006
    Miasto
    Poznań
    Wiek
    34
    Posty
    4 359

    Domyślnie

    Ja sprawdzam BF/FF w 10min. Ty w 3 miesiące? Fajnie masz.

  2. #22
    Pełne uzależnienie Awatar MC_
    Dołączył
    Oct 2009
    Miasto
    Torun/Slupsk
    Posty
    3 449

    Domyślnie

    Czy ja wiem? Mi dostrzeżenie, że mam z 50/1.4 FF z większych odległości zajęło 7 miesięcy i mimo tego Towers nie robił absolutnie żadnych problemów z tego powodu.

  3. #23
    Zablokowany
    Dołączył
    Nov 2006
    Miasto
    Poznań
    Wiek
    34
    Posty
    4 359

    Domyślnie

    To znaczy że zaraz po zakupie (lub nawet i przed), podczas standardowej procedury testowania obiektywu nie znaleziono żadnych nieprawidłowości, później przez 7 miesięcy nie robiłeś zdjęć oddali, a jak robiłeś, to działał dobrze, albo nie zauważyłeś błędu (= działał dobrze), a po 7 miesiącach nagle puff!

  4. #24
    Pełne uzależnienie Awatar MC_
    Dołączył
    Oct 2009
    Miasto
    Torun/Slupsk
    Posty
    3 449

    Domyślnie

    Nie. To znaczy, że nie każdy po kupnie sprzętu onanizuje się na bateryjkami czy tablicami testowymi. Z resztą ciężko było przetestować sprzęt przed zakupem skoro zakup odbył się przez internet.
    Fakt faktem, że zdjęć z większych odległości przez ten czas nie robiłem.

  5. #25
    Zablokowany
    Dołączył
    Nov 2006
    Miasto
    Poznań
    Wiek
    34
    Posty
    4 359

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez MC_ Zobacz posta
    Nie. To znaczy, że nie każdy po kupnie sprzętu onanizuje się na bateryjkami czy tablicami testowymi. Z resztą ciężko było przetestować sprzęt przed zakupem skoro zakup odbył się przez internet.
    No a później ma takie historie jak powyższe. A jak przez internet, to na onanizm masz aż 10 dni.

  6. #26
    Pełne uzależnienie Awatar MC_
    Dołączył
    Oct 2009
    Miasto
    Torun/Slupsk
    Posty
    3 449

    Domyślnie

    I mimo tego nie podjąłem takich czynności.
    Na szczęście dla życzliwego sprzedawcy nie stanowiło to problemu.

  7. #27
    Coś już napisał
    Dołączył
    Oct 2009
    Miasto
    Warszawa
    Posty
    73

    Domyślnie

    usługa za którą bierze się pieniądze powinna być zrobiona prawidłowo, wydanie sprzętu powinno być łącznie z załączonymi prawidłowymi zdjęciami po korekcie, czy to formie wydruku czy pliku jpg. Takie coś otrzymujesz po kalibracji np. w serwisie w Berlinie i nikt nie ma wątpliwości o prawidłowości wprowadzonych zmian.

  8. #28
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Apr 2009
    Miasto
    Mikołów
    Wiek
    43
    Posty
    49

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez micles Zobacz posta
    Ja sprawdzam BF/FF w 10min. Ty w 3 miesiące? Fajnie masz.
    Jak dostałem obiektyw po kalibracji sprawdziłem czy ostrzy poprawnie, ale tylko z bliska. Niestety nie wpadłem na to, że zdjęcia robione z daleka będą do bani i dlatego zauważyłem problem po 3 miesiącach. Czy to, że zauważyłem problem po takim czasie zmienia fakt wykonania złej kalibracji przez O-T???

  9. #29
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Feb 2005
    Wiek
    55
    Posty
    2 408

    Domyślnie

    Zawsze jest niewiadoma co przez te 3 miesiące działo się z obiektywem. Naprawiłem komuś komputer (właściwie system operacyjny bo tu był problem) i po dwóch miesiącach ten ktoś dzwoni i mówi że znów jest problem. Problem usunięty ale ten ktoś twierdzi, że przez dwa miesiące komputera nie włączał więc musiałem poprzednio źle wykonać usługę więc drugi raz nie zapłaci. A skąd ja mam wiedzieć co przez te dwa miesiące z komputerem się działo? Oczywiście udowodniłem w ciągu minuty klientowi że jednak włączał, pokazałem mu nawet na jakie strony wchodził. Podkulił ogon i zapłacił. Nie mówię, że chcesz O-T naciągnąć ale odbierając obiektyw powinieneś go natychmiast DOKŁADNIE sprawdzić aby nie było niedomówień. A takie sprawdzenie sprzętu po zakupie czy naprawie/regulacji na pewno nie jest onanizmem jak tu ktoś zasugerował tylko normaplnym zachowanie człowieka szanującego wydawane pieniądze.

  10. #30
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Apr 2009
    Miasto
    Mikołów
    Wiek
    43
    Posty
    49

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Przemek_PC Zobacz posta
    Zawsze jest niewiadoma co przez te 3 miesiące działo się z obiektywem. Naprawiłem komuś komputer (właściwie system operacyjny bo tu był problem) i po dwóch miesiącach ten ktoś dzwoni i mówi że znów jest problem. Problem usunięty ale ten ktoś twierdzi, że przez dwa miesiące komputera nie włączał więc musiałem poprzednio źle wykonać usługę więc drugi raz nie zapłaci. A skąd ja mam wiedzieć co przez te dwa miesiące z komputerem się działo? Oczywiście udowodniłem w ciągu minuty klientowi że jednak włączał, pokazałem mu nawet na jakie strony wchodził. Podkulił ogon i zapłacił. Nie mówię, że chcesz O-T naciągnąć ale odbierając obiektyw powinieneś go natychmiast DOKŁADNIE sprawdzić aby nie było niedomówień. A takie sprawdzenie sprzętu po zakupie czy naprawie/regulacji na pewno nie jest onanizmem jak tu ktoś zasugerował tylko normaplnym zachowanie człowieka szanującego wydawane pieniądze.
    Zgadzam się z Tobą. Co dokładnie działo się z obiektywem wiem tylko ja i dlatego o tym piszę, że mam z nim problem. Gdyby mi upadł, gdybym nim rzucał itd,itp. wtedy nie pisał bym o tym przypadku na forum, bo zdawałbym sobie sprawę, że to może być moja wina. Zakładając to co piszesz, to nikt nie powinien dawać gwarancji na sprzęt ( nowy, po kalibracji, po naprawie itd.) bo nie wiadomo co się z nim działo i jak klient o niego dbał. Ja o sprzęt dbam i wiem, że nic się z nim nie działo złego. Nie jest to dla mnie problem, żeby zapłacić za kolejną kalibrację i nikogo nie chcę naciągać na kasę. Obiektyw już został wysłany do serwisu, zaakceptowałem koszty i teraz na niego czekam. Tak jak napisałem wcześniej nie jest problemem to, że nie dostałem gwarancji na usługę ( teraz będę miał 6-cio miesięczną) tylko to, że usługa została wykonana źle. Kto chce uwierzy, kto nie chce nie uwierzy. Zdjęcia pokazuja jasno, że obiektyw nie działa poprawnie. Myślę, że czas zakończyć tą dyskusję. Jak otrzymam obiektyw napisze z jakimi rezultatami wrócił z innego serwisu.

Strona 3 z 12 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •