Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123
Pokaż wyniki od 21 do 27 z 27

Wątek: Rekomendacja dobrego mikrofonu

  1. #21

    Domyślnie

    pare tygodni temu interesowalem sie tematem najlepszego "majka" dla 5dmk2 i kilkakrotnie przeczytalem, ze najlepszym wybrorem biorac pod uwage "cena+jakosc dzwieku+gabaryty+solidnosc wykonania" jest Sennheiser MKE 400.
    Dla dociekliwych proponuje tego LINKA
    Leszek, Londyn, http://www.flickr.com/photos/leszekdesign/

    C5dmk2|C50/1.4|C85/1.8|C24-105/4L|C70-200/4L IS|1x C580EX II|2x YN468 Speedlite|4x Yongnuo RF602, softbox 60x60, parasolka, gels, grid, Wacom Intuos4 M, itd. itp.

  2. #22
    Zablokowany
    Dołączył
    Nov 2006
    Miasto
    Poznań
    Wiek
    34
    Posty
    4 359

    Domyślnie

    Ja bym się skłaniał raczej do zewnętrznego rekordera + ewentualnie dodatkowo jeszcze mikrofonu - budżetowe wersje są na prawdę tanie, a taki Zoom H4N to już całkiem całkiem zbiera.

    Plus - można np przypiąć do głośnika w kościele i mieć dobrze nagrany dźwięk z przysięgi, bez kłapiącego obok fotografa (często robiąc zdjęcia ustawiam się obok kamerzysty bo jeden z dwóch-trzech kadrów akurat możliwych jest oblegany właśnie przez niego )

  3. #23
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Oct 2007
    Miasto
    Krosno
    Posty
    45

    Domyślnie

    Pozwolę sobie zabrać głos w dyskusji.... Dostałem ostatnio zlecenie na nakręcenie krótkiego filmu z elementami wywiadu. Ale mikrofon panasonica - VW-VMS2E strasznie szumi na 5D. Prawdę mówiąc więcej w nim szumu jak nagranego dźwięku Ale to mówię o syt gdy osoba mówiąca jest oddalona od mikrofonu o ok. 30-40cm i więcej.
    Prawdę mówiąc przydałoby mi się coś takiego jak w tym filmie: http://www.cinema5d.com/videolog/?p=6689
    Z tego co widzę mikrofon jest przypięty na koszulce osoby mówiącej. Ma ktoś jakieś doświadczenia z takimi mikrofonami? Nie musi być bezprzewodowy, bo kabelek nie sprawiałby mi kłopotu...
    Ewentulanie myślałem też nad http://www.djshop.pl/i3649,rode,rode...-videomic.html
    Ktoś z ludzi mających jakiekolwiek doświadczenia z 5D+rode stereo videomic mógłby się wypowiedzieć na temat takiego zestawu?

  4. #24
    Obertroll Awatar Kolekcjoner
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Pod Tatrami
    Posty
    18 736

    Domyślnie

    Mikrofon przypinany do koszuli jest bardzo dobrym rozwiązaniem do wywiadów. Warunek jeden - musi to być coś co działa, a nie udaje taki sprzęt. Osobiście polecam Sennheiser'a w ostateczności AKG.
    "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
    Kapitan Wagner

  5. #25
    Coś już napisał
    Dołączył
    Dec 2010
    Posty
    51

    Domyślnie

    testowałem z mic od tego mikroportu i jest elegancko

    http://www.artmusic.pl/offer/115/761...1c4b01cd6c5641

  6. #26
    Początki nałogu Awatar luc_october
    Dołączył
    Apr 2009
    Posty
    447

    Domyślnie

    Ja mam Zooma H4. Jeśli kręcimy z ręki można go fajnie przykręcić od spodu aparatu, ponieważ ma wejście na gwint statywowy. Wystarczy broka do aparatu i do uchwytu zooma wkręcić

  7. #27
    Bywalec Awatar Kr4nkEd
    Dołączył
    Aug 2005
    Miasto
    Katowice
    Wiek
    41
    Posty
    119

    Domyślnie

    Nie zdejmuje Ci wszelkich ruchów ręki po korpusie i pierścienia ostrości w takim konfigu? Wszelkie mikrofony najlepiej montować elastycznie.
    Ta sama historia z rigiem - zmiany chwytu, wszelkie puknięcia i "zawahania" konstrukcji przenoszone są na mikrofony.

    Do wywiadów albo mikroport albo jakaś kardoida trzymana blisko.
    Rode NTG2 np. - bardzo fajny mikrofon, mono, XLR/Phantom (można też zasilać z baterii). Używam z Zoomem H4n i bardzo chwalę ten tandem.
    Czasami ATR55 (Audio Technica) - ten jest sporo tańszy oraz na jack także można używać również z innymi Zoomami H2/H1, jakość dźwięku trochę słabsza + większe szumy.

    Na korpusie montuję z reguły AudioTechnica Pro24, mamy dźwięk stereo z puszki, sam mikrofon bardzo kompakowy. Czasem ląduje AT6250 (dłuższy i schodzi trochę niżej wdg. specyfikacji - 70 vs 100Hz).
    Poza tym, że dostajemy stereo to takie mikrofony dużo lepiej znoszą wysokie natężenie dźwięku niz wbudowany w puszkę. Za to szumią trochę bardziej.

Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •