Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 27

Wątek: Rekomendacja dobrego mikrofonu

  1. #11
    Obertroll Awatar Kolekcjoner
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Pod Tatrami
    Posty
    18 736

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez maciej_gorny Zobacz posta
    Witam!
    Na co dzień zajmuję się dźwiękiem.
    Jeśli mogę coś polecić to proponuję mikrofony Japońskiej firmy Audio-Technica.
    Mają bardzo szeroki wybór mikrofonów:
    Oto kilka propozycji w różnych kategoriach:

    econo- ATR-25 cena około 230 pln brutto
    http://eu.audio-technica.com/en/prod...17&prodID=1467
    Akurat tego mika nie polecam - dosyć mocno szumi.

    arturs polecam ten sklep:
    http://sklep.fabrykadzwieku.net.pl/?manufacturers_id=83
    Kupowałem u nich nie jedną rzecz i było bez zastrzeżeń. Trzeba ich pilnować, bo miewają bałagan ale generalnie jest OK.
    "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
    Kapitan Wagner

  2. #12
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Sep 2005
    Miasto
    Wrocław
    Wiek
    44
    Posty
    2 655

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Arche121 Zobacz posta
    właśnie czekam na ten wynalazek (DSLR Cinema Bundle):-D,niebawem paczuszka doleci z Adoramy.
    Niestety ceny akcesoriów do video są sporo wyższe od fotgraficznych.


    spokojnie, trzeba czekac az jakies akcesoria zaczna robic chinczycy itp i bedzie wszystko bardziej dostepne cenowo
    Moje wątki na forum: sport | fashion
    | R5 | 5D3 | 16-35L II | Sigma 24 Art | Sigma 50 Art | Sigma 105 Art | Sigma 120-300 2.8 OS |

  3. #13

    Domyślnie

    W Kielcach CENTRUM MUZYCZNE "VANAX"
    ul. Źródłowa 19
    tel. (041) 344 77 16

    Może i ATR-25 trochę szumi, ale nie czarujmy się to jest mikrofon pojemnościowy za 230pln. W tej kategorii cenowej i tak jest dobrze.

    Pozdrawiam

  4. #14
    Pełne uzależnienie Awatar gietrzy
    Dołączył
    Feb 2004
    Posty
    5 727

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez maciej_gorny Zobacz posta
    power-AT8022
    W czym jest ten lepszy od tego Rode Stereo VideoMic?
    Pytam bo na BH pisze, że ma złącza XLR (niestety nie 7D) i inne. Czy te inne (końcówki) są w pudełku czy (płatna) opcja i czy to wejdzie w 7D?
    Nie wiem czy to ma znaczenie, ale 7D próbkuje dźwięk nie z 44 tylko 48.

    Do dźwiękowców: proszę się nie śmiać, ale bardzo dobry mic jest b. ważny dla mnie bo i S2 IS zbiera dźwięki z środka i HV20 i pewnie 5DII też.
    the silence is deafening

  5. #15

    Domyślnie

    AT8022 ma w zestawie przejściówkę z XLR na jack 3,5 mm, która będzie pasować do 7D.
    Mikrofonu Rode nie znam, ale to też bardzo dobra firma więc pewnie sam mikrofon jest ok.

    Pozdrawiam

  6. #16
    Obertroll Awatar Kolekcjoner
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Pod Tatrami
    Posty
    18 736

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez gietrzy Zobacz posta
    W czym jest ten lepszy od tego Rode Stereo VideoMic?
    Pytam bo na BH pisze, że ma złącza XLR (niestety nie 7D) i inne. Czy te inne (końcówki) są w pudełku czy (płatna) opcja i czy to wejdzie w 7D?
    Nie wiem czy to ma znaczenie, ale 7D próbkuje dźwięk nie z 44 tylko 48.

    Do dźwiękowców: proszę się nie śmiać, ale bardzo dobry mic jest b. ważny dla mnie bo i S2 IS zbiera dźwięki z środka i HV20 i pewnie 5DII też.
    Do XLR musiałbyś mieć adapter - najlepiej trafka i to z zasilaniem phantom (niektóre mikrofony można też zasilać baterią). Taki adapter (mały mikser - możliwości jest sporo) zwiększa wielokrotnie możliwości doboru mikrofonu, bo XLR to standard złącz w proaudio.
    "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
    Kapitan Wagner

  7. #17
    Bywalec Awatar delaa
    Dołączył
    Feb 2007
    Miasto
    EPPO
    Posty
    168

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez maciej_gorny Zobacz posta
    AT8022 ma w zestawie przejściówkę z XLR na jack 3,5 mm, która będzie pasować do 7D.
    Sorki ale co to znaczy przejściówka "XLR na jack 3,5 mm"? nie jestem tam jakimś "szpecem" ale to inna bajka jest (balanced/unbalanced), potrzeba skrzynki, niskoszumnych mosfetów szerokopasmowych trafo itd .... coś się ostatnio zmieniło ???

    champi-wampi !
    KIEV 60 NIKON N80 CANON 40D i szkieł kilka dobrych do zdjęć wilka...
    No Art Just FUN ! http://www.delaa.pl

  8. #18
    Początki nałogu Awatar Arche121
    Dołączył
    Aug 2006
    Miasto
    Trójmiasto
    Posty
    288

    Domyślnie

    chińczycy juz dawno zaczeli robic podobne akcesoria do 5d-niemniej jednak przy produkcjach licze na niezawodność i precyzje co o chińskich wyrobach nie moge powiedzieć.
    Za dobre rzeczy trzeba płacić









    Cytat Zamieszczone przez sebcio80 Zobacz posta
    spokojnie, trzeba czekac az jakies akcesoria zaczna robic chinczycy itp i bedzie wszystko bardziej dostepne cenowo

  9. #19

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez delaa Zobacz posta
    Sorki ale co to znaczy przejściówka "XLR na jack 3,5 mm"? nie jestem tam jakimś "szpecem" ale to inna bajka jest (balanced/unbalanced), potrzeba skrzynki, niskoszumnych mosfetów szerokopasmowych trafo itd .... coś się ostatnio zmieniło ???
    Nic się w tym temacie nie zmieniło. W zestawie jest kabel symetryczny (balanced) zakończony dwoma złączami XLR 3-pin(kanał lewy/prawy), a dla tych którzy nie mają wejść symetrycznych jest dodatkowo kable niesymetryczny (unbalanced) zakończony 3,5mm jack. Tyle w temacie. Wiadomo, że podłączenie symetryczne jest dużo lepsze ale jak się nie ma co się lubi to...musi wystarczyć niesymetryczny mały jack.

    Pozdrawiam

  10. #20
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Jan 2010
    Posty
    31

    Domyślnie

    Do lustrzanek są dedykowane mini mixery XLR firmy JuicedLink: http://www.juicedlink.com/audio-preamps-mixers-etc-c-66

    Co do dobrego mikrofonu polecam Rode NTG-2.

    Polecam też wpis poświęcony dźwiękowi w lustrzankach - swego rodzaju kompendium wiedzy: http://inspiredbylife.pl/2009/12/01/...-lustrzankami/

    No i dział forum poświęcony tej tematyce: http://videodslr.pl/mikrofony-i-dzwiek-f15.html

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •