Pokaż wyniki od 1 do 2 z 2

Wątek: Canon EF 8-15mm f/4L Fisheye USM

  1. #1
    Bywalec Awatar MaciekCi
    Dołączył
    Feb 2006
    Miasto
    Gdańsk
    Posty
    149

    Domyślnie Canon EF 8-15mm f/4L Fisheye USM

    Ktokolwiek widział ? Ktokolwiek wie ?

    Zastanawiam się nad kupnem 8-15 , z tym, że chyba jest spory problem z dostaniem tego szkła ? Nigdzie nie mogę znaleźć konkretnego testu (nawet digital-picutre odmawia), gdzie mógłbym zobaczyć jakie zdjęcia daje na poszczególnych ogniskowych.

    Z tego co wyczytałem, daje za równo efekt "fisheye" co i zwykły obrazek. Przeglądając ostatnio najlepsze zdjęcia DPreview , zorientowałem się, że największe wrażenie wywołały na mnie fotki robione ogniskową 10mm -12mm.

    Zastanawiałem się też nad niskobudżetowym Samyangiem, Sigmami, Tokiną, aż w końcu zobaczyłem to. Według mnie bardzo uniwersalne i mam nadzieję, że trzymające w miarę "poziom L".

    Czy ktokolwiek mógłby coś powiedzieć o tym szkle ? Rzucić konkretnym linkiem (google się chyba na mnie obraziło dziś ).

    Jeszcze później do kompletu obowiązkowo 16-35.
    -| Canon 5D | Canon 7D |
    -| 24-70L | 100-400L | 135L | 50/1.4 | 15-85EF-S | M42 | 580EX |

  2. #2
    Obertroll Awatar Kolekcjoner
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Pod Tatrami
    Posty
    18 736

    Domyślnie

    http://www.canon-board.info/showthread.php?t=67610

    i cytat: "Zanim założysz nowy temat, sprawdź w wyszukiwarce, czy nie był on już wcześniej poruszany na forum. W 90% przypadków był. Wskazane jest również uprzednie skorzystanie z google. Jeśli masz pytania związane z takim tematem, dopisz nowego posta do istniejącego wątku (o ile już nie ma w nim na nie odpowiedzi)."
    http://canon-board.info/announcement.php?a=3
    "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
    Kapitan Wagner

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •