Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4

Wątek: AiAF w G5 - pilnie

  1. #1
    Coś już napisał
    Dołączył
    Jul 2004
    Miasto
    Świnoujście
    Posty
    64

    Domyślnie AiAF w G5 - pilnie

    Witam
    Właśnie zamieniłem A80 na G5 i tu moje pytanie
    Nie moge się w MENU i Instrukcji doszukać jak zmienić AF centralny na 9 polowy AiAF
    W każych ustawieniach mam centralną ramkę przecież G5 z tego co wiem ma 9 polowy AiAF

    Będę wdzięczny za szybkie info
    .:: CANON G5 :: CF Lexar 128 MB :: SanDisk Ultra II 1GB ::.
    >>plfoto<<

  2. #2
    zło konieczne Awatar Vitez
    Dołączył
    Jan 2004
    Miasto
    Warszawa
    Posty
    19 804

    Domyślnie Re: AiAF w G5 - pilnie

    Cytat Zamieszczone przez MichałJ
    przecież G5 z tego co wiem ma 9 polowy AiAF
    Nie, G5 ma Flexizone TTL AF a nie 9ciopolowy , tak samo jak G3. Mierzy ci ostrosc tam gdzie ramke ustawisz (teoretycznie w dowolnym miejscu kadru, tyle ze ramka jest dosc duza) a nie w jednym z 9 ustalonych punktow.

    Powinno to byc w instrukcji (sposob pomiaru AF) .
    9polowy ma S50.

  3. #3
    Coś już napisał
    Dołączył
    Jul 2004
    Miasto
    Świnoujście
    Posty
    64

    Domyślnie

    no i 9 polowy miałem w A80
    ciekawi mnie jak to będzie - bo A80 czasem ustawiał ostrość na 4 ramki w różnych miejscach kadru, a czy przy takim centralnym jak w G5 nie jest tak, że mniej jest ostrych elementów na zdjęciu (tzn czy nie skupia się tylko w jednym miejscu)
    Nie wiem tego bo aparat mam od 12.00 rano a myślałem, że ma 9 polowy jak A80 czy wspomniany S50

    A może napisze mi ktoś, które rozwiązanie z doświadczenia jest lepsze - to z G5 (jeno przestawiane) czy 9 polowe (ustawiane w kilku punktach jednocześnie)

    Dzięki
    .:: CANON G5 :: CF Lexar 128 MB :: SanDisk Ultra II 1GB ::.
    >>plfoto<<

  4. #4
    zło konieczne Awatar Vitez
    Dołączył
    Jan 2004
    Miasto
    Warszawa
    Posty
    19 804

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez MichałJ
    A może napisze mi ktoś, które rozwiązanie z doświadczenia jest lepsze - to z G5 (jeno przestawiane) czy 9 polowe (ustawiane w kilku punktach jednocześnie)

    Dzięki
    Z wlasnego doswiadczenia ci powiem, ze najlepsze rozwiazanie to nie pozwalac aparatowi myslec za fotografa.
    Lap ostrosc sam tam gdzie chcesz ramka umieszczona w centrum, a nastepnie przekadrowuj.
    Ja tak robilem i na G3 ktory tez mial FlexiZone, i robie na 10D, zamiast korzystac z jego 7 polowego AF.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •