Strona 2 z 7 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 66

Wątek: co naprawdę Canoniarze myślą o puszkach Nikona?

  1. #11
    Pełne uzależnienie Awatar xxkomarxx
    Dołączył
    Apr 2007
    Miasto
    Rzeszów, Tarnobrzeg, Sandomierz
    Wiek
    41
    Posty
    1 456

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez rycerz Zobacz posta
    przeczytaj 2000 postów o wadach i pełnych narzekań na temat d7000 ;-) to ci przejdzie ;-)
    A czy nie tak samo jest z Canonem. Oczekiwania i rozczarowanie. Nie ma szans wszystkim dogodzić.

  2. #12
    Pełne uzależnienie Awatar Mellan
    Dołączył
    May 2007
    Miasto
    Poznań
    Wiek
    59
    Posty
    1 851

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez iAdam Zobacz posta
    Zastanawia mnie co tak naprawdę czujecie widząc najnowsze premiery Nikona (np D7000) i rozczarowania jakie serwuje Canon (np 60D)?
    ...że czas upływa?

    Cytat Zamieszczone przez iAdam Zobacz posta
    Wielu z was przy Canonie trzyma system i zakupiona szklarnia, ale czy nie spoglądacie z błyskiem w oku na aparaty z literką N?
    Wcale to, a wcale. W czym jest tak atrakcyjniejsza szklarnia N?

    Jedynie czego brak, to mniej zawodny AF.
    C-F-K - forever

  3. #13
    Pełne uzależnienie Awatar jacek_73
    Dołączył
    Oct 2010
    Miasto
    53 N, 18 E
    Wiek
    51
    Posty
    2 587

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez iAdam Zobacz posta
    Zastanawia mnie co tak naprawdę czujecie widząc najnowsze premiery Nikona (np D7000) i rozczarowania jakie serwuje Canon (np 60D)?
    Wielu z was przy Canonie trzyma system i zakupiona szklarnia, ale czy nie spoglądacie z błyskiem w oku na aparaty z literką N?
    Jakoś od zawsze byłem przyzwyczajony do canona, a jak wiadomo przyzwyczajenie jest drugą naturą człowieka. Poza tym mam kolegów z Nikonami i jak słyszę ich narzekania to zupełnie jakby forum canon-board czytał
    Jestę fotografę
    miszcz martwi się o podpis

  4. #14

    Domyślnie

    Śmieszą mnie dyskusje, a raczej przegadywanki na temat wyższości jednego nad drugim. W większości negatywne opinie na temat konkurencyjnego systemu wypowiadają ludzie, którzy nigdy nie pracowali na obu i nie mają tak naprawdę porównania. Prywatnie używam Canona, jednak nierzadko z firmy dostawałem w łapę jakiegoś Nikona i też było ok. Chwila przyzwyczajenia i da się używać. Kwestia przyzwyczajenia. Wyobraźcie sobie za to, jak ciężko jest mi tłumić śmiech, kiedy słyszę kpinę, w momencie wyciągania z torby firmowanej logiem Nikon sprzętu Canona. Dla tych chwil warto żyć.

  5. #15
    Początki nałogu Awatar punky
    Dołączył
    Jun 2008
    Miasto
    Kwidzyn
    Wiek
    42
    Posty
    483

    Domyślnie

    Mam 5DII bo canon zawsze był w rodzinie.
    Gdybym zaczynał od zera kupiłbym nikona d700
    R6 + S17-35 + 24-70/2.8 + 50/1.8 + 85/1.8 + 70-200/2.8

    Ex Sony a6500, 70D, 40D, 30D

  6. #16
    gajowy Awatar akustyk
    Dołączył
    Dec 2004
    Miasto
    holandia
    Wiek
    46
    Posty
    12 014

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez iAdam Zobacz posta
    Zastanawia mnie co tak naprawdę czujecie widząc najnowsze premiery Nikona (np D7000) i rozczarowania jakie serwuje Canon (np 60D)?
    przyznam, ze nie do konca widze dlaczego korpus 1/4 tanszy o zupelnie porownywalnych mozliwosciach mialby byc jakims rozczarowaniem

    60D mi sie akurat bardzo podoba. nie kupie go na chwile obecna, ale moze za jakies 2 lata dorzuce sobie do plecaka jako uzupelnienie 5D. ten korpus ma w zasadzie wszystko, czego bym od cropa chcial

    Cytat Zamieszczone przez iAdam Zobacz posta
    Wielu z was przy Canonie trzyma system i zakupiona szklarnia, ale czy nie spoglądacie z błyskiem w oku na aparaty z literką N?
    nie. Nikon nie ma sprzetu tak dopasowanego do moich potrzeb jak Canon. dotyczy zarowno puszek jak i obiektywow.

    ogolna opinia nt. Nikona - fajny sprzet. jak komus bardziej pasuje do potrzeb - brac, nie myslec.
    www albo tez flickr

  7. #17
    Bywalec
    Dołączył
    Jul 2010
    Posty
    151

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez korona-pl Zobacz posta
    Dlaczego "rozczarowanie"?
    Jesteś zadowolony z tego aparatu? Dostrzegasz w nim jakieś zalety poza odchylanym wyświetlaczem? Chętnie poznam opinię użytkownika tego modelu

  8. #18
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Apr 2008
    Miasto
    Toruń
    Wiek
    57
    Posty
    1 502

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez korona-pl Zobacz posta
    Dlaczego "rozczarowanie"?
    Założyciel wątku chyba zapomniał o wypuszczeniu na rynek Canona 7D i jego należałoby postawić do porównania z Nikonem D7000 Zapomniał chyba też, ze skończyła się już linia xxx a jej kontynuacją jest właśnie 60D. Gdyby Canon nie wypuścił modelu 7D można by A tak, to sorry ale o co chodzi
    !!! Łączenie podwójnego wpisu !!!
    Cytat Zamieszczone przez iAdam Zobacz posta
    Jesteś zadowolony z tego aparatu? Dostrzegasz w nim jakieś zalety poza odchylanym wyświetlaczem? ...............
    Zależy to od tego, kto z jakiego modelu przesiadł się na 60D i w związku z czym go porównuje. Idąc dalej tym tokiem myślenia, to przesiadka z 350D i porównanie go z 60D wywoła na pewno zadowolenie. Porównanie 60-tki z 50-tką może przynieść już inne odczucia. Więc proponuję na przyszłość trochę przemyśleć swoje pytania kierowane do innych forumowiczów
    Ostatnio edytowane przez Jago ; 30-01-2011 o 23:21 Powód: Automerged Doublepost
    C R6; C RF 24-70 L; C RF 100-500 L

  9. #19
    Pełne uzależnienie Awatar marfot
    Dołączył
    Nov 2007
    Miasto
    Zgorzelec
    Posty
    4 490

    Domyślnie

    Nikon jak dla mnie oferuje jedno body FF w rozsądnej cenie (D700) ale taka matryca mi na nic - za mało pixeli ( z tego też powodu nie kupowałem 5D). Obiektyw jest jeden godny pożądania - 14-24 (klasa sama dla siebie). No ale po co takiej klasy szkło do takiej marnej matrycy?
    Nie ma dla mnie również znaczenia ilu czujników AF nie wykorzystuję 8 czy 50
    Obrazek z 5DII jest dla mnie idealny. AF i LV dla krajobrazu idealne. Ciemne L-ki dla ubogich idealne dla moich celów.
    https://500px.com/p/m_kowalczyk?view=galleries
    EOS R5, RF 14-35/4L, RF 24-105/4L, RF 70-200/4L, RF100-500L, C35/2 IS, C70-300L IS, M6II, M11-22, M22, M32, S56/1.4, M55-200

  10. #20
    Początki nałogu Awatar korona-pl
    Dołączył
    Sep 2007
    Miasto
    Kraków, PL
    Wiek
    45
    Posty
    277

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez iAdam Zobacz posta
    Jesteś zadowolony z tego aparatu? Dostrzegasz w nim jakieś zalety poza odchylanym wyświetlaczem? Chętnie poznam opinię użytkownika tego modelu
    Ja tylko pytam dlaczego uważasz go za rozczarowanie?
    Awaryjny? Niewygodny? Robi słabe zdjęcia?
    A może inaczej - co miałoby być inne, żeby tym rozczarowaniem nie był? I proszę nie pisz, że musi mieć magnezową obudowę, bo można nią gwoździe wbijać...

    Miałem 400D, aktualnie mam 5D.
    Dodatkowo przez moje ręce przewinęły się 350D, 20D, 40D, 60D, 7D, 1DsII. Nie widzę powodu, żeby 60D traktować jako rozczarowanie...
    I tak jak niektórzy powyżej - przeczytałem specyfikację D7000 i nie zrobiła na mnie wrażenia. Może dlatego, że ja jestem dziwny - używam aparatu do robienia zdjęć...
    pozdrawiam
    Jacek


    nie karmię troli...

Strona 2 z 7 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •