Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5

Wątek: canon AE-1/prawidłowa ekspozycja

  1. #1

    Domyślnie canon AE-1/prawidłowa ekspozycja

    Witam wszystkich, mam oto taki problem, posiadam model AE-1 i nie wiem dokładnie jak ustawić poprawnie ekspozycję, czy powinno się dobierać czas tak, aby wskazówka w wizjerze zawsze wskazywała środek podziałki, czyli na wartość 5,6, czy dobierać taką wartość przesłony, jaką wskazuje wskazówka? proszę o pomoc tych, którzy mają doświadczenie z tym modelem.

  2. #2
    Pełne uzależnienie Awatar szwayko
    Dołączył
    Jun 2004
    Miasto
    Olsztyn
    Wiek
    46
    Posty
    2 053

    Domyślnie

    Przy załączonym czasie np. 1/60 - ustawiasz przysłonę jaką pokazuje Ci wskazówka. To jest oczywiście sugestia jak kadr jest średnio szary. Pomiar jest centralnie ważony, wiec jak masz dużo bieli to ustaw mniejszą wartość przysłony.
    Jak na obiektywie ustawisz zielony symbol A -to wtedy aparat przymknie Ci przysłonę to wartości którą pokaże ci wskazówka w wizjerze.
    O AE-1
    http://www.mir.com.my/rb/photography...rces/SLRs/ae1/

  3. #3
    Bywalec Awatar Canonek
    Dołączył
    Dec 2005
    Miasto
    Warszawa
    Wiek
    57
    Posty
    150

    Domyślnie

    To wszystko prawda, ale jest jeszcze jedna metoda pomiaru. Mozna wlaczyc podglad GO i wtedy tak krecimy przyslona zeby wskazowka znalazla sie na tym zabku, ktory jest na skali przy przyslonie 5.6 .
    Canon 5DII, 1.8/50, 2/100, 24-70, 70-200
    inne sprzety

  4. #4
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    May 2008
    Posty
    35

    Domyślnie

    jak dla mnie robienie zdjęć na AE-1 to jak praca ze światłomierzem ręcznym. Tak naprawdę musisz zdecydować na co chcesz naświetlać i sprawdzić sobie światło w kilku punktach kadru jak masz mocno zróżnicowaną scenę. Nie wiem jak u Was ale w mojej AE-1 światłomierz jest bardzo dokładny nawet mogę powiedzieć, że praktycznie nie odbiega od zaawansowanego sekonica z celownikiem.

  5. #5

    Domyślnie Odp: canon AE-1/prawidłowa ekspozycja

    Wtrace sie w wontek a jak chcialbym wyostrzyc powiedzmy twarz a rozmyc tlo na fotografi to co zrobic z ta magiczna wskazowka w ae1

    --- Kolejny post ---

    Wtrace sie w wontek a jak chcialbym naprzyklad wyostrzyc twarz a rozmyc tlo na zdjeciu to jak ustawic ta magiczna wskazowke w ae1

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •