Strona 3 z 6 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 54

Wątek: gwarancja na hot pixele

  1. #21

    Domyślnie Odp: gwarancja na hot pixele

    Cytat Zamieszczone przez swimmer Zobacz posta
    Spróbuj funkcji czyszczenia matrycy z podniesionym lustrem (nic nie czyść, tylko po prostu ją włącz na minutę), aparat sam Cię pokieruje. Były takie tematy na forum, sam też tego próbowałem i mi zamapowało biały piksel (a był uporczywy bo widoczny na czasach typu 1/5 bez powiększania).
    swimmer - dziękuję za tę informację. Funkcja z czyszczeniem z podniesionym lustrem zadziałała również w 600D. Dwa niebieskie piksele , które odkryłem wczoraj przestały świecić. Dziękuję jeszcze raz.

  2. #22

    Dołączył
    Feb 2011
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    1

    Domyślnie Odp: gwarancja na hot pixele

    Cytat Zamieszczone przez swimmer Zobacz posta
    Spróbuj funkcji czyszczenia matrycy z podniesionym lustrem (nic nie czyść, tylko po prostu ją włącz na minutę), aparat sam Cię pokieruje. Były takie tematy na forum, sam też tego próbowałem i mi zamapowało biały piksel (a był uporczywy bo widoczny na czasach typu 1/5 bez powiększania).
    Czary mary ...ale TO DZIAŁA

    Mam od 8 dni canona 5d mk III i też dokuczał mi dosłownie jeden biały piksel,który to na fotkach jawił się jako jasno błękitna kropeczka.
    Niby nie rzucało się w oczy a jednak podświadomie to denerwowało.
    Po powyższej poradzie problem zniknął jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki ...słowem pozytywny szok
    Zastanawiałem się nawet czy nie zwrócić body bo kupując przez internet ma się na to 10 dni bez podawania przyczyny zwrotu.
    Ufffff.... ,słowem dziękuję bardzo za poradę

  3. #23

    Domyślnie Odp: gwarancja na hot pixele

    Ja bym na twoim miejscu oddała. Zwłaszcza, że masz na to 10 dni i nie musisz się tłumaczyć sprzedawcy czemu chcesz oddać.

  4. #24

    Domyślnie Odp: gwarancja na hot pixele

    Dzięki Swimmer,
    Paskudny, świecący się na różowo piksel w moim 5d mark II, widoczny przy każdym ISO, został pogoniony w kosmos, dzięki twojej podpowiedzi - ofkors.

    Pozdrawiam!

  5. #25

    Domyślnie Odp: gwarancja na hot pixele

    Witam,

    chciałbym się podłączyć po temat - mam problem z 6d. Przeczytałem wszystkie wątki, jakie znalazłem o tym i zdjęcia poglądowe i u mnie wygląda to znacznie gorzej.
    nie szukam hotów na powiększeniu 10 000% i nie czepiałbym się gdyby kilkanaście pix było przepalonych, ale u mnie widać je na monitorze bez powiększenia i nawet na telefonie.

    Zmapowałem matrycę - opcją ręczne czyszczenie i nic to nie dało. poniżej kilka przykładowych zdjęć po tym zabiegu. na wyższych ISO jest to normalna droga mleczna ze skupiskami po kilkanaście do 20-kilku pikseli. Widoczne są nawet przy niskim ISO i długich czasach (ISO 200, 30 sek) jak i ISO 3200 i 1,3 sek.

    https://drive.google.com/file/d/0B2m...ew?usp=sharing

    https://drive.google.com/file/d/0B2m...ew?usp=sharing

    https://drive.google.com/file/d/0B2m...ew?usp=sharing

    https://drive.google.com/file/d/0B2m...ew?usp=sharing

    Proszę o Waszą ocenę, czy coś takiego nadaje się na serwis? Dodam, że mój 6d ma nieco ponad rok, przebieg w granicach 20 tys i zero kręconych filmów - zużycie matrycy więc raczej nie powinno wchodzić w grę.
    Eos 6d +24-105/4 +17-40/4 + 40 stm + smc takumar 50/1,4 + speedlite 420 ex
    Eos 50e
    Eos 550d + tamron 17-50 VC;

  6. #26
    Pełne uzależnienie Awatar zdebik
    Dołączył
    Jun 2013
    Miasto
    Londyn
    Posty
    4 049

    Domyślnie Odp: gwarancja na hot pixele

    Oddajac mozna prosic sie o problemy z AF, wiecej badow, walniety screen. Jesli wszystko dziala nie robcie sobie problemow, zmapujcie pixele i cieszcie sie nowymi fotkami.

  7. #27
    Pełne uzależnienie Awatar MC_
    Dołączył
    Oct 2009
    Miasto
    Torun/Slupsk
    Posty
    3 449

    Domyślnie Odp: gwarancja na hot pixele

    Czytaj uwaznie - kolega matryce juz mapowal!

  8. #28
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Feb 2007
    Posty
    2 601

    Domyślnie Odp: gwarancja na hot pixele

    takie mapowanie (ręczne czyszczenie matrycy) to raczej zaliczyłbym do kategorii odczyniania uroków - ale zaszkodzić nie zaszkodzi, gdzieś czytałem że w czasie takiego mapowania ma być koniecznie matrycą do dołu (zupełnie poważnie piszę) może dlatego niektórzy mają wynik negatywny.
    Jestem szumofobem
    S50/1.4A. Mam ostrego kundla.
    Używam Lee: BS, LS, Lee Landscape Polarizer 105mm, .6, .9 soft i hard, holder 2 sloty + pierścień

  9. #29

    Domyślnie Odp: gwarancja na hot pixele

    Dzięki za odpowiedź. Chodzi właśnie o to ze się nie czepiam, nie robiłem testowych zdjęć żeby zobaczyć czy takie są tylko wyszło to w normalnym użytkowaniu. . Naprawde nie na rękę mi jest bieganie po serwisach. po prostu na zdjęciach które robie je widać. I to na ekranie o rozdzielczości 1300×700 czyli z dużym pomniejszeniem. Są jaśniejsze od gwiazd - czerwone zielone i białe kropy. To trochę słabe jak robisz zdjęcie nieba i najbardziej widać hotpiksele. M.in był to jeden z powodów zmiany z 550d żeby lepsze zdjęcia nocne wychodziły.
    Matrycę mapowalem z ustawieniem w dół - tak jak na filmikach które były w wątkach. Niestety nic to nie dało

  10. #30
    Pełne uzależnienie Awatar zdebik
    Dołączył
    Jun 2013
    Miasto
    Londyn
    Posty
    4 049

    Domyślnie Odp: gwarancja na hot pixele

    No to serwis

Strona 3 z 6 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •