Strona 2 z 6 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 54

Wątek: gwarancja na hot pixele

  1. #11

    Domyślnie

    Czytałem forumowe metody. Po włączeniu ręcznego czyszczenia matrycy rzeczywiście o dziwo naprawił się jeden piksel ale żaden z tych najgorszych. Upgrade firmware'a też zrobiłem ale to nie miało wpływu. Nie próbowałem wyciągać "pastylki" podtrzymującej pamięć, bo nie mogę jej znaleźć, chociaż musi być w środku dodatkowa bateria jako że zegar pokazuje dobrą godzinę po wyjęciu akumulatora na dłuższy czas.

  2. #12
    Pełne uzależnienie Awatar Goomis
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Bydgoszcz
    Wiek
    34
    Posty
    1 893

    Domyślnie

    Ja też miałem na początku hot pixela i był widoczny na dużych iso (1600 w górę) przy normalnych czasach rzędu 1/60 stan taki utrzymywał się koło 2tyg. a potem pixel zniknął (nie wiem jak, nic nie robiłem typu, wyjmowanie pastylki, wgrywanie nowego FW) Co prawda czyściłem matrycę ręcznie(bo czyszczę średnio co ok. 2tyg. albo jak widzę syf) ale na pewno nie zajmuje mi to 1minutę :-P
    5DmkIII + S14/2.8 + C35/1.4LmkII + C85/1.2LmkII + C70-200/2.8L + 600EX-RT & 580EXII + Think Tanki (Retro30, Shapeshifter, Skin Set v2) + NEC EA274WMi + Sandisk

  3. #13
    Pełne uzależnienie Awatar Kolaj
    Dołączył
    Apr 2006
    Miasto
    Warszawa
    Wiek
    50
    Posty
    3 293

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez viteq Zobacz posta
    [...] Nie próbowałem wyciągać "pastylki" podtrzymującej pamięć, bo nie mogę jej znaleźć, [...]
    Może to Ci pomoże.

    BYKOM STOP - poprawna pisownia i ortografia w internecie

  4. #14

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Kolaj Zobacz posta
    Może to Ci pomoże.
    Dzięki za fotkę poglądową Niestety wygląda na to, że pastylka w 60d jest gdzie indziej.

  5. #15
    Dopiero zaczyna Awatar said1
    Dołączył
    Jun 2007
    Miasto
    Warszawa
    Posty
    33

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez swimmer Zobacz posta
    Spróbuj funkcji czyszczenia matrycy z podniesionym lustrem (nic nie czyść, tylko po prostu ją włącz na minutę), aparat sam Cię pokieruje. Były takie tematy na forum, sam też tego próbowałem i mi zamapowało biały piksel (a był uporczywy bo widoczny na czasach typu 1/5 bez powiększania).
    po tygodniu użytkowania 60D odkryłem przy okazji robienia zdjęć i filmów w słabym oświetleniu (dłuższe czasy i ISO 2000-2500) jeden hot pixel, przeczytałem wasze sugestie dot. usunięcia wady no i nie ukrywam, że miło się zaskoczyłem... niby sposób banalny, ale podniesienie lustra do czyszczenia (bez czyszczenia, samo podniesienie) pomogło - wielkie dzięki

    ps, co prawda, im dłużej oglądam zdjęcia w powiększeniu 100% tym więcej ich widzę, ale to już chyba moja wyobraźnia;-) mam nadzieje, że nie będzie to nawracać a jeśli stanie się bardziej uciążliwe będzie trzeba wybrać się na Żytnią...
    Canon EOS 60D | EF-S 17-55 mm f/2,8 IS USM | EF-S 60 mm f/2,8 macro USM | EF 35-135 mm f/4-5,6 USM | EF 70-300 f/4-5,6 IS USM

  6. #16
    Pełne uzależnienie Awatar pan.kolega
    Dołączył
    May 2008
    Posty
    2 817

    Domyślnie

    [QUOTE=Kolaj;929783]Może to Ci pomoże.

    Nie pomoże.

    To co podtrzymuje datę w 60D i innych korpusach już od pewnego czasu da się może wydłubać ale tylko po rozebraniu obudowy.

  7. #17
    Coś już napisał Awatar Ibanezq
    Dołączył
    Mar 2008
    Miasto
    Warszawa
    Wiek
    44
    Posty
    80

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez swimmer Zobacz posta
    Spróbuj funkcji czyszczenia matrycy z podniesionym lustrem (nic nie czyść, tylko po prostu ją włącz na minutę), aparat sam Cię pokieruje. Były takie tematy na forum, sam też tego próbowałem i mi zamapowało biały piksel (a był uporczywy bo widoczny na czasach typu 1/5 bez powiększania).
    Potwierdzam. Własnie się pozbyłem hota tą metodą w 60d

    Ciekawi mnie tylko dlaczego taka metoda jest skuteczna?

  8. #18
    Bywalec
    Dołączył
    Apr 2007
    Miasto
    Zgorzelec
    Posty
    105

    Domyślnie

    Próbowałem metodę z 60D ale u mnie nie działa. Mam jeden hot piksel w 550D sprawdzałem na 1600 ISO i czas 1 sekunda ale widać ten czerwony punkt na 200 ISO i 10 sekund również. Nie wiem w sumie czy warto się tym stresować ?
    !!! Łączenie podwójnego wpisu !!!
    Sprawdzałem do 400 ISO widać na powiększeniu 100 procent. Body jest na gwarancji tylko nie wiem ile może być tych hot pikseli bo nie mogę znaleźć w instrukcji.
    Ostatnio edytowane przez kraktus ; 02-11-2011 o 13:31 Powód: Automerged Doublepost
    ZENIT > PRAKTICA > YASHICA > Canon A60 > Canon G5 > Canon S3 IS > EOS 400D > EOS 550D > EOS 50D > EOS 7D > EOS 70D + Grip | C70-200 f/4L | T 17-50mm f/2.8| HELIOS 44M-4MC |

  9. #19
    Coś już napisał
    Dołączył
    Feb 2011
    Miasto
    GOP
    Wiek
    30
    Posty
    55

    Domyślnie

    Witam!
    Odświeżę wątek
    Przeglądając dzisiaj moje zdjęcia zauważyłem czerwonego hotpiksela, który był widoczny już po niewielkim zkadrowaniu zdjęcia. Zacząłem przeglądać forum i znalazłem ten wątek. Piszecie o tym, że widać dopiero przy iso 1600 i powyżej 1s, a na moich fotkach widać go przy iso 800 i 1/320 s. Zrobiłem czyszczenie matrycy 2-krotnie, ale ów hotpixel zmienił kolor na biały i stał się bardziej widoczny na ciemniejszym tle (co oczywiste).

    W związku z tym moje pytanie: jak wygląda sprawa gwarancji i czy wogóle canon naprawi tylko 1 hotpiksela?

    Pozdrawiam
    Jakaś puszka, trzy słoiki i lampka

  10. #20
    Pełne uzależnienie Awatar gavin
    Dołączył
    Feb 2010
    Miasto
    Czeladź
    Wiek
    43
    Posty
    1 339

    Domyślnie

    Spytaj serwisu w dziale: Autoryzowany Serwis Canon - CSI FOTO I VIDEO

Strona 2 z 6 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •