Strona 9 z 13 PierwszyPierwszy ... 7891011 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 81 do 90 z 127

Wątek: Soft do obróbki filmów

  1. #81
    Początki nałogu Awatar Fotofil
    Dołączył
    Apr 2006
    Miasto
    3city
    Wiek
    60
    Posty
    284

    Domyślnie Odp: Soft do obróbki filmów

    Cytat Zamieszczone przez streaker Zobacz posta
    A tak swoją drogą PP6 moim zdaniem spaprali - brak jog i shuffle dyskwalifikuje go dla mnie (JKL to tylko marna namiastka)
    No dobra. Teraz po polsku poprosimy...
    „Fotografować to znaczy wstrzymać oddech, uruchamiając
    wszystkie nasze zdolności w obliczu ulotnej rzeczywistości.”
    Henri Cartier-Bresson

  2. #82
    Uzależniony
    Dołączył
    Dec 2010
    Posty
    960

    Domyślnie Odp: corel studio x4 robie video z gh2 panasa iwszystko

    Cytat Zamieszczone przez Jago Zobacz posta
    Szczególnie widać w nim zaletę (w porównaniu z wcześniejszymi wersjami) opcji: przyspieszenie sprzętowe. No i jak ktoś wrzuca filmiki na you tube, to jest w nim znacznie rozszerzona opcja rozmiaru klatki (1920-1080) co przy dobrym materiale gwarantuje także jego dobrą "późniejszą" jakość.
    Polecam również Corel VS Pro X5 - używam do HD z 550D i 5DMk3 i dość gładko pracuje (używam na laptopie z Win7/64). Po przesiadce z Pinnacle to było jak zbawienie.

  3. #83
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Jul 2012
    Posty
    19

    Domyślnie Odp: corel studio x4 robie video z gh2 panasa iwszystko

    Też polecam CVS Pro X5... Jest rewelacyjny i intuicyjny...
    Dla próby przygotowałem sobie video ze ślubu ( takie tam sample na surowo ). Zajęło to 22GB i przetwarzało przez 10 godzin.
    Teraz składam filmiki w technice True HDR wykorzystując 550D i ML 2.3

  4. #84
    Pełne uzależnienie Awatar allxages
    Dołączył
    May 2006
    Posty
    2 549

    Domyślnie Odp: corel studio x4 robie video z gh2 panasa iwszystko

    Kiedyś robiłem na FCP7, ale obecnie nie mam już takiej możliwości, a i FCP7 nie wspiera moich plików video wyeksportowanych z LR4 (to akurat błąd, bo robię podwójną stratę, obróbka kolorystyczna powinna być robiona w programie Color FCP, a nie w LR, ale co tam).

    Przeskoczyłem na FCPX i w sumie jestem zadowolony. Kilka rzeczy wkurza, kilka przyzwyczajeń wciąż jest z FCP7. Chciałbym zobaczyć w sumie Premiere/AE. Jestem przekonany, że to lepszy soft od FCPX, aczkolwiek dużo droższy i myślę, że zwyczajnie nie wykorzystałbym go w takim stopniu na jaki ja potrzebuję.

  5. #85
    Początki nałogu Awatar streaker
    Dołączył
    Nov 2009
    Miasto
    Śląsk
    Posty
    389

    Domyślnie Odp: Soft do obróbki filmów

    Cytat Zamieszczone przez Fotofil Zobacz posta
    No dobra. Teraz po polsku poprosimy...
    Proszę bardzo
    PP6 - Premiere Pro CS6
    Jog i Shuffle to dwa narzędzia do przewijania materiału - suwaczek do odtwarzania z różną szybkością i kółeczko do dokładnego ustawiania.
    JKL to skrypt, który naśladuje zachowanie Jog and Shuffle (nigdy nie pamiętam, który jest który - w każdym razie chodzi o ten suwaczek) przypinając przyśpieszanie pod L, zwalnianie pod J, a 100% szybkości albo stop pod K - imo niewygodne...
    "Jeśli słuchałeś swojej matki, ojca, księdza i jakiegoś gościa z telewizji, a teraz wiedziesz nudny marny żywot, to w pełni sobie na to zasłużyłeś." - Frank Zappa

  6. #86
    Pełne uzależnienie Awatar allxages
    Dołączył
    May 2006
    Posty
    2 549

    Domyślnie Odp: Soft do obróbki filmów

    Cytat Zamieszczone przez streaker Zobacz posta
    JKL to skrypt, który naśladuje zachowanie Jog and Shuffle (nigdy nie pamiętam, który jest który - w każdym razie chodzi o ten suwaczek) przypinając przyśpieszanie pod L, zwalnianie pod J, a 100% szybkości albo stop pod K - imo niewygodne...
    Przecież to jest ********e! I nie bez powodu są to JKL. Połowa aplikacji które używam używa tych znaków do nawigacji.

  7. #87
    Początki nałogu Awatar streaker
    Dołączył
    Nov 2009
    Miasto
    Śląsk
    Posty
    389

    Domyślnie Odp: Soft do obróbki filmów

    We wcześniejszych też można było sobie zmapować Mówiąc szczerze z joga (suwaczek) nie korzystałem, ale braku shuffle'a (kółeczko) przeboleć nie mogę.
    "Jeśli słuchałeś swojej matki, ojca, księdza i jakiegoś gościa z telewizji, a teraz wiedziesz nudny marny żywot, to w pełni sobie na to zasłużyłeś." - Frank Zappa

  8. #88
    Coś już napisał Awatar anhelli
    Dołączył
    Jul 2005
    Miasto
    Kraków
    Wiek
    46
    Posty
    51

    Domyślnie Odp: Soft do obróbki filmów

    Panowie, chciałbym Was poprosić o wskazanie prostego programu do łaczenie plików *.mov z Canona 60D. Mamy słabiutki komputer, więc zaawansowane oprogramowanie do obróbki liniowej mnie nie interesuje.

    Natknąłem się na taki przewodnik: Jak przekonwertować materiał z lustrzanki Canon aby jego edycja była wygodniejsza (PC i Mac) | Inspired by Life i mam w zasadzie dylemat, czy jest sens inwestować w NeoScene? Czy MPEG Streamclip nie wystarczy? Chodzi tylko o łączenie plików i to najlepiej bez transkodowania. A może jest coś jeszcze łatwiejszego?

    Dziękuję
    Canon 60d + 17-40L + 35 f/2.0

  9. #89
    Dopiero zaczyna Awatar Slay33
    Dołączył
    Nov 2008
    Miasto
    Lbn
    Posty
    20

    Domyślnie Odp: Soft do obróbki filmów

    Ja do łączenia plików używam prostego Freemake Video Converter.
    C40D, T17-50/2.8VC, T70-300/4-5.6USD/VC, Marumi DHG SLP, Metz 58AF2, BC700, Kata3N1-30

    photo of dried tomatoes

  10. #90
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    15

    Domyślnie Odp: Soft do obróbki filmów

    Mam pytanie dotyczące obsługi plików 50p i 60 p. np. Canon 600d ma mozliwośc odtworzenia materiału w zwolnieniu ale nie można tego zapisać w aparacie i dlatego szukam softu który daje możliwość robienia takiego slow motion.
    Do tej pory miałem starego corela x3 ale tam nie ma takiej opcji.. poza tym wszystko przerabiał do 24p i w skutek tego płynny i soczysty materiał 60p zmieniał się w klatkujący gorszy od standardowo kręconego w 24p
    Widziałem że w sony Vegas można zwolnić o połowę i wychodzi to przyzwoicie, natomiast rozważam tez pinacle. Czy PS15 obsługuje takie pliki lub czy ewentualnie jest coś darmowego?

Strona 9 z 13 PierwszyPierwszy ... 7891011 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •