Strona 4 z 13 PierwszyPierwszy ... 23456 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 31 do 40 z 127

Wątek: Soft do obróbki filmów

  1. #31
    Coś już napisał
    Dołączył
    Nov 2005
    Miasto
    Kołobrzeg
    Posty
    81

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Szczur88
    Mam Vegasa, ssie totalnie, nienawidzę tego programu
    Brawo, konstruktywna krytyka Może jakieś szczegóły jak ssie??

  2. #32
    Początki nałogu Awatar Szczur88
    Dołączył
    Mar 2008
    Miasto
    Warsaw
    Wiek
    35
    Posty
    384

    Domyślnie

    Jest to totalnie subiektywne, bardzo niewygodny dla mnie, i wyraźnie wolniejszy niż np pinnacle (przy nakładaniu efektów, czy renderowaniu całego filmu do jakiejśtam postaci). O poklatkowych animacjach nie wspomnę, bo w vegas to porażka...
    www.t-jack.pl
    Sprzęt: 5D mk II, 30D, 17-40/4L USM, 85/1,8 USM, 50/1,2L USM, 100/2,8L Macro, 135/2L USM, 2x580EX II, 6x430EX II, 2x430EX, Pocket Wizard Transcivers, lampy studyjne Bowens + akcesoria.

  3. #33
    Uzależniony Awatar flankerp
    Dołączył
    Aug 2010
    Miasto
    Cork, Ireland
    Wiek
    44
    Posty
    636

    Domyślnie

    Ja tam obrabiam raz po raz na iMovie. Ale to jest bardzo prosty program jednak efekty końcowe sa zadawalajace jak dla amatora...
    Zepsuty Canon 500D + Grip czekający na upgrade | C17-55 2.8 IS, C75-300 USM, C50mm 1,8 | Nissin Di622 Mark II, 2x YN460 + Phottix Aster | Benro A1980F + B-00+PU-40 M8 | Garść filtrów kolorowych dla Cokin P |

  4. #34
    Pełne uzależnienie Awatar allxages
    Dołączył
    May 2006
    Posty
    2 549

    Domyślnie

    W sumie dość ciekawe. Nikt nawet nie wspomniał o FinalCut Pro?

  5. #35
    Zablokowany
    Dołączył
    Nov 2006
    Miasto
    Poznań
    Wiek
    33
    Posty
    4 359

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez allxages Zobacz posta
    W sumie dość ciekawe. Nikt nawet nie wspomniał o FinalCut Pro?
    Nieeee!

  6. #36
    Pełne uzależnienie Awatar allxages
    Dołączył
    May 2006
    Posty
    2 549

    Domyślnie

    Nieeee! ? A może "Nie" ?

  7. #37

    Domyślnie

    Nie znam się na edycji wideo jeszcze, ale znajomy który montuje nagrania HD z wesel, klipów do lokalnej TV używa Final'a. Na początku przeklinał, spędzając po kilka godzin dziennie bawiąc się. Wcześniej na PC używał Premiere'a, ale zmienił sprzęt na iMac'a żeby montować HD i bawił się Premierem i Final Cutem. Wybrał ten drugi. Pytałem niedawno i jest bardzo zadowolony z efektów.
    Pozdrawiam
    Paweł Kasprzak

  8. #38
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Feb 2005
    Wiek
    55
    Posty
    2 406

    Domyślnie

    Tyle że decydując się na Final Cut decydujesz się również na iMac-a bo wersji na PC nie ma. Inna sprawa, że w TV liczy się tylko Avid i ew. Final Cut.

  9. #39
    Uzależniony Awatar Sławek
    Dołączył
    Apr 2008
    Miasto
    Częstochowa
    Wiek
    61
    Posty
    968

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez streaker Zobacz posta
    Shadow - przeszedłem przez wszystkie popularne programy montażowe - vegasa, ediusa, ediusa neo, uleada, pinnacle'a, media composera, premiera i premiera elements - nie żeby z własnej woli, czy nudów, ale musiałem każdego trochę liznąć i potestować.

    Trochę czasu temu to już było, więc w szczegóły wdawał się nie będę, ale skrócone wnioski są mniej więcej takie:
    Premiere i Premiere Elements to soft, przy którym zostałem. Jak każdy ma pewne niedociągnięcia, ale mimo wszystko najlepiej się z nim pracowało - interfejs czysty, logiczny, wszystkie funkcje tam, gdzie się ich spodziewałem, świetna współpraca z AE i dobra prędkość działania (!). Siadasz i z marszu zaczynasz pracę.
    Vegas - gdyby nie Premiere, to pewnie byłby Vegas na moim komputerze, fajnie, miło i przyjemniej się pracowało, bez problemów z prędkością. Siadasz i z marszu zaczynasz pracę.
    Edius i Edius Neo - też niezły, dobrze sobie radzi z formatami, szybko działa, ale interfejs mi jakoś nie podchodził, jakieś dziwne podejście do pracy na timeline, funkcje też pochowane. Wydaje się mieć potencjał, ale trzeba nauczyć interfejsu - moim zdaniem skopanego.
    Media Composer - podobnie jak wyżej - ma potencjał, ale dziwne podejście do obsługi i trzeba się go nauczyć - ogólnie mówiąc do teraz nie ogarniam tego programu.
    Ulead Video Studio i Pinnacle - te programy są tak złe, że nawet nie chce mi się o nich pisać :P
    Ja podobnie.
    Przez wiele lat montowałem na Premiere. Ale coraz wiecej formatów trzeba było przeliczać. w Końcu zacząłem szukać czegoś podobnego w użytkowaniu. Dla mnie strzałem w dziesiątkę jest Edius. Super stabilny. Trzeba naprawdę talentu żeby go zawiesić. Premiere pod tym względem odstaje. Może ramu miałem za mało bo słyszałem że premiere jest pod tym względem wymagający. Poza tym Edek widzi każdy format. Prawie wszystkie skruty klawiaturowe mam tak jak w Premiere. A to dla mnie bardzo ważne bo na premierach pracowałem jedenaście lat, więc mam je w palcach. Do interfejsu może i trzeba trochę przywyknąć ale bez przesady. Żadne funkcje uryte nie są. Przeciwnie, do wszystkich można dojść co najmniej na trzy sposoby. Tych ikonek jest tak dużo na wierzchu, żeby były pod ręką. Ale jak ktoś nie zna działania tych ikon to może rozwijać wiersze poleceń a przy nich też najczęściej jest znak ikonki i jeszcze skrót klawiaturowy. Początkowo myślałem o Vegasie . Już nawet kilka żeczy na nim zmontowałem , ale jak ściągnął mi się trial edka 5,5 to mi szczęka opadła. Najlepiej ustawić sobie dwa monitory tak żeby podgląd nieć na jednym a resztę narzędzi na drugim. Wtedy wciskając klawisz F8 mamy podgląd wszystkich ścieżek video co przy montażu materiału (np. koncertu) z wielu kamer jest bardzo pomocne. Warto sobie również powiększyć ścieżkę audio (height) po lewej stronie prawym klawiszem myszy np. na 4. I wtedy nawet ślepy zsynchronizuje ścieżki.Zauważyłem że na win 7 pracuje znacznie szybciej niż na XP mimo że na obu systemach wykorzystuje wszystkie rdzenie . Znając swoją niechęć do zmian , co najmniej kilka lat zostanę z Ediusem. Kolejnej zimy nie poświecę na rozgryzanie kolejnych ,,nowości"

  10. #40
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Feb 2005
    Wiek
    55
    Posty
    2 406

    Domyślnie

    Podpisuję się pod tym co Sławek napisał, używam Ediusa na dwóch monitorach i nic więcej mi nie potrzeba.

Strona 4 z 13 PierwszyPierwszy ... 23456 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •