Strona 3 z 13 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 127

Wątek: Soft do obróbki filmów

  1. #21
    Zablokowany
    Dołączył
    Nov 2006
    Miasto
    Poznań
    Wiek
    33
    Posty
    4 359

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Shadow Zobacz posta
    Vegas całkiem przyjemny i w miarę szybko renderuje. Trochę kiepskawy ma podgląd.
    Tzn? Ja jak pracuję z klipami z 5d2 to pożyczam od kumpla drugi monitor, FullHD i robię sobie go jako External Preview Device i mam podgląd FullHD 1:1 bez skalowania i levelsy takie jak będą po renderze (bo w tym normalnym Preview Vegas ma coś pomieszane z Computer RGB i Studio RGB i żeby widzieć jak to będzie po renderze, to trzeba na Video Output FX wrzucić Levelsy z presetem Studio RGB to Computer RGB (i pamiętać, żeby przed renderem je z'bypass'ować)).

  2. #22
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    May 2004
    Miasto
    Opole
    Posty
    1 361

    Domyślnie

    streaker ----> Nie wiem co to ten mercury engine. Może to daje kopa. Co do kilku rdzeni to ja testowałem Premiere na 4 i 4 GB RAM system 64-bitowy i mułowato było. Renderowanie trwało wieki szczególnie jak załadowałem efekty z Magic Bullet Looks. Sprawdz sobie Ediusa 5 to będziesz w szoku.

    micles ----> Tak miałem na myśli ten normalny podgląd. Wiadomo dodatkowe monitory dwie karty itd. Ale jak gość w wątku chce zaawansowany i dobry program to raczej ma na myśli tylko soft a nie tonę dodatkowego sprzętu

  3. #23
    Zablokowany
    Dołączył
    Nov 2006
    Miasto
    Poznań
    Wiek
    33
    Posty
    4 359

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Shadow Zobacz posta
    Tak miałem na myśli ten normalny podgląd.
    Trzeba po prostu dbać, żeby podgląd miał "równe" procenty skalowania (1/2, 1/4,...). Jak dalej nie ciągnie, to można zmniejszyć jakość, albo zrobić dynamic predender do RAMu (często używam w miejscach, gdzie mam w pip efektów i jeszcze jest przejście pomiędzy klipami).
    Cytat Zamieszczone przez Shadow Zobacz posta
    Wiadomo dodatkowe monitory dwie karty itd.
    Kartę mam jedną, a monitor pożyczam

  4. #24
    Początki nałogu Awatar streaker
    Dołączył
    Nov 2009
    Miasto
    Śląsk
    Posty
    389

    Domyślnie

    Shadow - przeszedłem przez wszystkie popularne programy montażowe - vegasa, ediusa, ediusa neo, uleada, pinnacle'a, media composera, premiera i premiera elements - nie żeby z własnej woli, czy nudów, ale musiałem każdego trochę liznąć i potestować.

    Trochę czasu temu to już było, więc w szczegóły wdawał się nie będę, ale skrócone wnioski są mniej więcej takie:
    Premiere i Premiere Elements to soft, przy którym zostałem. Jak każdy ma pewne niedociągnięcia, ale mimo wszystko najlepiej się z nim pracowało - interfejs czysty, logiczny, wszystkie funkcje tam, gdzie się ich spodziewałem, świetna współpraca z AE i dobra prędkość działania (!). Siadasz i z marszu zaczynasz pracę.
    Vegas - gdyby nie Premiere, to pewnie byłby Vegas na moim komputerze, fajnie, miło i przyjemniej się pracowało, bez problemów z prędkością. Siadasz i z marszu zaczynasz pracę.
    Edius i Edius Neo - też niezły, dobrze sobie radzi z formatami, szybko działa, ale interfejs mi jakoś nie podchodził, jakieś dziwne podejście do pracy na timeline, funkcje też pochowane. Wydaje się mieć potencjał, ale trzeba nauczyć interfejsu - moim zdaniem skopanego.
    Media Composer - podobnie jak wyżej - ma potencjał, ale dziwne podejście do obsługi i trzeba się go nauczyć - ogólnie mówiąc do teraz nie ogarniam tego programu.
    Ulead Video Studio i Pinnacle - te programy są tak złe, że nawet nie chce mi się o nich pisać :P
    !!! Łączenie podwójnego wpisu !!!
    Nie wiem co to ten mercury engine. Może to daje kopa.
    Więc może się dokształćmy, a potem wypowiadajmy :P
    Ostatnio edytowane przez streaker ; 12-02-2011 o 19:40 Powód: Automerged Doublepost
    "Jeśli słuchałeś swojej matki, ojca, księdza i jakiegoś gościa z telewizji, a teraz wiedziesz nudny marny żywot, to w pełni sobie na to zasłużyłeś." - Frank Zappa

  5. #25
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Aug 2010
    Posty
    41

    Domyślnie

    Polecam Sony Vegas, do montażu jak i efektow.. niezej przedstawiam filmik zrobiny przez kolege z innego forum, prezentujacy mozliwosci tegoz programu :

    http://sonyvegas.info/thread-3141.html

  6. #26
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    May 2004
    Miasto
    Opole
    Posty
    1 361

    Domyślnie

    streaker ----> Interfejs to jest tylko kwestia przyzwyczajenia. Praca na Ediusie jest prosta, a klipami możesz przerzucać jak puzzlami. Premiere faktycznie ma ładnie wszystko poukładane i znajomy interfejs. Widać dużo analogii do PS-a. Wiadomo ta sama firma. Jednak co z tego jak jest to program o dużych wymaganiach sprzętowych i demonem szybkości to on nie jest. Ja dodatkowo mam jeszcze kartę ATI której AP jakoś nie lubi. Dlatego zdecydowanie polecam komuś kto zaczyna zabawę z montażem coś mniej wymagającego, lepiej współpracującego z dowolnym hardwarem i nie ukrywajmy znacznie tańszego. Tak na marginesie Vegas w kwestii obróbki dźwięku nie ma sobie równych. A wogóle to najlepiej przejść na Mac'a i Final Cut Pro

  7. #27
    Początki nałogu Awatar Szczur88
    Dołączył
    Mar 2008
    Miasto
    Warsaw
    Wiek
    35
    Posty
    384

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez streaker Zobacz posta
    Shadow - przeszedłem przez wszystkie popularne programy montażowe - vegasa, ediusa, ediusa neo, uleada, pinnacle'a, media composera, premiera i premiera elements - nie żeby z własnej woli, czy nudów, ale musiałem każdego trochę liznąć i potestować.

    Trochę czasu temu to już było, więc w szczegóły wdawał się nie będę, ale skrócone wnioski są mniej więcej takie:
    Premiere i Premiere Elements to soft, przy którym zostałem. Jak każdy ma pewne niedociągnięcia, ale mimo wszystko najlepiej się z nim pracowało - interfejs czysty, logiczny, wszystkie funkcje tam, gdzie się ich spodziewałem, świetna współpraca z AE i dobra prędkość działania (!). Siadasz i z marszu zaczynasz pracę.
    Vegas - gdyby nie Premiere, to pewnie byłby Vegas na moim komputerze, fajnie, miło i przyjemniej się pracowało, bez problemów z prędkością. Siadasz i z marszu zaczynasz pracę.
    Edius i Edius Neo - też niezły, dobrze sobie radzi z formatami, szybko działa, ale interfejs mi jakoś nie podchodził, jakieś dziwne podejście do pracy na timeline, funkcje też pochowane. Wydaje się mieć potencjał, ale trzeba nauczyć interfejsu - moim zdaniem skopanego.
    Media Composer - podobnie jak wyżej - ma potencjał, ale dziwne podejście do obsługi i trzeba się go nauczyć - ogólnie mówiąc do teraz nie ogarniam tego programu.
    Ulead Video Studio i Pinnacle - te programy są tak złe, że nawet nie chce mi się o nich pisać :P
    !!! Łączenie podwójnego wpisu !!!

    Więc może się dokształćmy, a potem wypowiadajmy :P
    Zupełnie się nie zgodzę... Mam Vegasa, ssie totalnie, nienawidzę tego programu, a z Pinnacle pełnego jestem bardzo zadowolony, głównie z racji szybkości pracy
    www.t-jack.pl
    Sprzęt: 5D mk II, 30D, 17-40/4L USM, 85/1,8 USM, 50/1,2L USM, 100/2,8L Macro, 135/2L USM, 2x580EX II, 6x430EX II, 2x430EX, Pocket Wizard Transcivers, lampy studyjne Bowens + akcesoria.

  8. #28
    Zablokowany
    Dołączył
    Nov 2006
    Miasto
    Poznań
    Wiek
    33
    Posty
    4 359

    Domyślnie

    Ilu ludzi tyle opinii.

  9. #29
    Początki nałogu Awatar Szczur88
    Dołączył
    Mar 2008
    Miasto
    Warsaw
    Wiek
    35
    Posty
    384

    Domyślnie

    Bo z tym tak jak "co lepsze - c czy n", każdy program pracuje inaczej, ma inne możliwości, tryby pracy etc, co kto woli, na szczęście jest ich dużo i jest z czego wybierać
    www.t-jack.pl
    Sprzęt: 5D mk II, 30D, 17-40/4L USM, 85/1,8 USM, 50/1,2L USM, 100/2,8L Macro, 135/2L USM, 2x580EX II, 6x430EX II, 2x430EX, Pocket Wizard Transcivers, lampy studyjne Bowens + akcesoria.

  10. #30
    Coś już napisał
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    54

    Domyślnie

    Osobiście używam corel video studio x3 do wypocin z 7d.
    Program obsługuje procesory i7 i wspiera technologie CUDA.
    Jak dla mnie ok
    Canon

Strona 3 z 13 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •