Strona 3 z 6 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 57

Wątek: [test] Carl Zeiss 50/1.4 ZE

  1. #21
    Uzależniony
    Dołączył
    Feb 2006
    Miasto
    Gdańsk
    Wiek
    72
    Posty
    634

    Domyślnie

    Po obejrzeniu tego testu utwierdzam się w przekonaniu, ze mój C50/1,4 (1 sztuka sprawdzona w sklepie) jest super pod względem optycznym!. A jedyną wadą jest (moze) obudowa!

  2. #22
    Pełne uzależnienie Awatar MC_
    Dołączył
    Oct 2009
    Miasto
    Torun/Slupsk
    Posty
    3 449

    Domyślnie

    Cieszę się, że jesteś tak zadowolony ze swojego C jak ja ze swojego CZ.

  3. #23
    Zablokowany
    Dołączył
    Aug 2010
    Posty
    111

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez januszP. Zobacz posta
    Po obejrzeniu tego testu utwierdzam się w przekonaniu, ze mój C50/1,4 (1 sztuka sprawdzona w sklepie) jest super pod względem optycznym!. A jedyną wadą jest (moze) obudowa!
    Utwierdza mnie to w przekonaniu, że na tym Forum pluje sie na C50/1.4 dla zasady. Takie trendy, taka moda.

  4. #24
    Uzależniony Awatar RomanS
    Dołączył
    Feb 2007
    Miasto
    Kielce
    Wiek
    72
    Posty
    830

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez drfidel Zobacz posta
    Utwierdza mnie to w przekonaniu, że na tym Forum pluje sie na C50/1.4 dla zasady. Takie trendy, taka moda.
    Ale nik tu na nic nie "pluje", oprocz Ciebie. Ludzie opisuja jak spisuje sie 50mm/1.4 C. i CZ., sa sytuacje gdzie ma jeden przewage, sa sytuacje gdzie drugi. I roznym osoba sie rozne rzeczy w nich podabaja. Chyba mozna miec jakies swoje upodobania.

  5. #25
    Zablokowany
    Dołączył
    Aug 2010
    Posty
    111

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez RomanS Zobacz posta
    ... Chyba mozna miec jakies swoje upodobania.
    Spokojnie, mniej nerwów.

  6. #26
    Uzależniony
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    809

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez MC_ Zobacz posta
    Ja nie kupiłem tego szkła dla mega ostrości na pełnej dziurze tylko dla solidności, plastyki i przyjemności używania. Poza tym obrazek z f1.4 w pełni mnie satysfakcjonuje. Ale jeśli ktoś patrzy wyłącznie na ostrość...
    To przedstaw porównanie pokazujące tę różnicę w plastyce właśnie. Sądzę, że nie tylko ja chętnie bym je zobaczył. Bo póki co zrobiłeś test, w którym poddajesz pod ocenę tylko ostrość i aberracje a po chwili masz pretensje, że inni to właśnie krytykują (bo niestety jest co krytykować, choćby w porównaniu do taniego C50/1.4). Skoro zatem plastyka jest taką mocną stroną tego szkła to właśnie tą zaletą powinieneś zdominować ten test bo wiadomym jest, że obudowy ani przyjemności użytkowania nie pomacamy na ekranie
    Co do łatwości ustawiania ostrości manualanie - też bardzo chętnie zakupiłbym kilka manualnych , pancernych i szkiełek - jednak mnie też bardzo łatwo ostrzy się na oddalone o 1-2 metry pudełka, kwiatki czy gałązki. Natomiast wyostrzenie na sylwetce np zajmującej cały kadr, na oko, na pełnej dziurze u mnie graniczy już z cudem. Oczywiście piszę o normalnym fotografowaniu a nie 10x powiekszeniach na ekranie w trybie LV, które dla mnie użyteczne jest tylko na statywie.
    Dlatego może pierwsza seria wyszła tak kiepsko skoro ostrzyłeś normalnie. Szkło ma duże aberacje osiowe i parę mm przeostrzenia spowodowało, że wylazły one na wierzch...

  7. #27
    Pełne uzależnienie Awatar m_o_b_y
    Dołączył
    Jul 2007
    Miasto
    Wa-wa
    Posty
    1 095

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez MC_ Zobacz posta
    W związku z faktem, iż kilka dni temu nabyłem w/w szkło chciałem się podzielić kilkoma wrażeniami.
    Przez dłuższy czas posiadałem Canona 50/1.4 jednak nie byłem z niego zadowolony. Największe moje zastrzeżenia budziła jakość wykonania oraz AF.
    Co do AFu, to dopiero czwarty egzemplarz dawał w miarę zadowalające regultaty, choć cały czas bywały problemy dla odległości powyżej 3 metrów (pierwszy egzemplarz miał ponad 0,5m FF). Nadarzyła się więc okazja sprzedania Canona i kupienia Zeissa.
    Obiektyw kupiłem od kolegi, który posiada taki obiektyw z mocowaniem m42 i używa z wielkim swoim zadowoleniem z A900.

    Jeśli chodzi o jakość wykonania, to bije na głowę nie tylko Canona i Sigmę, ale także eLki. Metal + szkło. Nawet osłona p/s jest z metalu. Wszystko idealnie spasowane, pierścień ustawiania ostrości chodzi z należytym oporem.
    Najważniejsza rzecz to chyba działanie takiego obiektywu... Przysłonę, w mocowaniu ZE, ustawia się z poziomu body, zupełnie jak w szkłach systemowych. Na obiektywie nie ma pierścienia przysłony.
    Jeśli chodzi o ustawianie ostrości... Kosmos w porównaniu z Canonem. Daaaawno nie używałem obiektywu bez AF, a ręcznie ostrzyłem w zasadzie tylko przy macro. Mimo, że mam 5d2, to matówka standardowa nie jest zbyt przyjazna do ostrzenia ręcznego. Zdałem się więc na potwierdzenie ostrości.
    Efekt jest taki, że znakomita większość zdjęć robionych na f1.4 jest idealnie trafiona. Oczywiście taki system nie sprawdza się w dynamicznych sytuacjach, ale ja takich nie fotografuję. Wystarczy tylko delikatnie poruszać pierścieniem, aż usłyszy się "piknięcie" i zapali się światełko. Potem można już bez żadnych obaw wciskać spust.

    Poniżej prezentuję kilka zdjęć. Światło dzisiaj do niczego, motyw niezbyt ciekawy, ale lepsze chyba to niż nic.
    Jeśli ktoś będzie miał jakieś pytania, chętnie odpowiem.

    f1.4
    kadr
    crop 100%

    f1.8
    kadr
    crop 100%
    !!! Łączenie podwójnego wpisu !!!
    f 2.8
    kadr
    crop 100%

    f4.0
    kadr
    crop 100%
    !!! Łączenie podwójnego wpisu !!!
    f5.6
    kadr
    crop 100%

    f8.0
    kadr
    crop 100%
    !!! Łączenie podwójnego wpisu !!!
    I na koniec coś z większej odległości. Na pierwszym planie statyw na którym był aparat podczas robienia poprzednich zdjęć.

    f1.4
    kadr
    crop 100%

    Czytam z dużym zainteresowaniem ten wątek, bo sam przymierzam się do zakupu CZ 35/2.
    Na wszystkich forach są zachwyty na temat podobno niezrównanej plastyki szkieł CZ.
    Natomiast dziwi mnie, że zdajesz się całkowicie na automatyczne potwierdzenie ostrości, które z zasady ma dawać tylko przybliżoną orientację, a nie precyzyjną ostrość.
    Czytałem, że po wstępnym potwierdzeniu ostrości przez aparat trzeba zwykle jeszcze minimalnie doostrzyć ręcznie.
    I tu może być przyczyna tego, że Twoje zdjęcia wydają się niezbyt ostre, pomimo iż na Photozone ostrość tego obiektywu jest oceniana wysoko, nawet przy pełnym otwarciu przysłony.
    Czy na standardowej matówce 5D2 naprawdę nie daje się ostrzyć z tym szkłem ?
    Czytałem inne opinie na ten temat.
    Pozdrówka
    m_o_b_y
    --------------------------------------------------------
    Poszedłem w lewo, chociaż mogłem pójść i w prawo.
    Witold Gombrowicz

  8. #28
    Pełne uzależnienie Awatar MC_
    Dołączył
    Oct 2009
    Miasto
    Torun/Slupsk
    Posty
    3 449

    Domyślnie

    Tak jak już napisałem - szkło mam od niedawna, a wprawy w ostrzeniu ręcznym nie mam wielkiej.
    Faktem jest, że trzeba doostrzyć minimalnie po zapaleniu się zielonej kropki.

    Ale powiedz serio - czy saksofon na f1.4 i f1.8 jest nieostry?

  9. #29
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jun 2004
    Miasto
    Poznań
    Wiek
    46
    Posty
    7 429

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez nowart Zobacz posta
    To przedstaw porównanie pokazujące tę różnicę w plastyce właśnie. Sądzę, że nie tylko ja chętnie bym je zobaczył.
    Było. http://www.negatyw.org/test/50tki/bokeh/
    O obiektywach wiem prawie wszystko

  10. #30
    Pełne uzależnienie Awatar m_o_b_y
    Dołączył
    Jul 2007
    Miasto
    Wa-wa
    Posty
    1 095

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez MC_ Zobacz posta
    Tak jak już napisałem - szkło mam od niedawna, a wprawy w ostrzeniu ręcznym nie mam wielkiej.
    Faktem jest, że trzeba doostrzyć minimalnie po zapaleniu się zielonej kropki.

    Ale powiedz serio - czy saksofon na f1.4 i f1.8 jest nieostry?

    No niezbyt...
    Pozdrówka
    m_o_b_y
    --------------------------------------------------------
    Poszedłem w lewo, chociaż mogłem pójść i w prawo.
    Witold Gombrowicz

Strona 3 z 6 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •