Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7

Wątek: [30D] Autofokus problem

  1. #1

    Domyślnie [30D] Autofokus problem

    Witam!

    Stałem się od niedawna szczęśliwym posiadaczem 30d (po zmianie z 350d). Po małych problemach z przyciskiem migawki i wyczyszczeniem go, wszystko działa jak należy. Jednak autofokus w tej puszcze mnie trochę niepokoi.

    Centralny punkt działa bez problemów. A punkty skrajne góra dół lewo prawo to czysta loteria czy trafią czy nie. Silnik kreci po parę razy zanim ustawić ostrość.

    Czy da się do jakoś poprawić? poprzez czyszczenie czy coś?
    Czy po prostu 30d tak ma...

    Pozdrawiam
    !!! Łączenie podwójnego wpisu !!!
    Mimo iż nie powinno mieć to wpływu, do matówka jest mocno ubrudzona w górnej partii, a właśnie górny punkt af najgorzej reaguje ze wszystkich.
    Ostatnio edytowane przez 666cin ; 23-01-2011 o 17:00 Powód: Automerged Doublepost

  2. #2

    Domyślnie

    Matówka nie ma wpływu. Być może naleciało jakiegoś badziewia na system AF pod lustrem. Jeśli masz możliwość zerknięcia, zrób to. Używałem 30d przed długi czas i generalnie nie było większych problemów.
    !!! Łączenie podwójnego wpisu !!!
    oczywiście trzeba pamiętać, że punkty boczne są słabsze niż centralny!
    Ostatnio edytowane przez gerbil ; 23-01-2011 o 17:19 Powód: Automerged Doublepost

  3. #3
    Obertroll Awatar Kolekcjoner
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Pod Tatrami
    Posty
    18 720

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez gerbil Zobacz posta
    Matówka nie ma wpływu. Być może naleciało jakiegoś badziewia na system AF pod lustrem.
    Też bym na to stawiał. Spróbuj przedmuchać optykę AF pod lustrem.
    "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
    Kapitan Wagner

  4. #4

    Domyślnie

    no to przedmuchanie trochę pomogło i teraz trochę lepiej reaguje

  5. #5

    Domyślnie

    Z tego co piszesz aparat nie wygląda na najlepiej zachowany :P

  6. #6

    Domyślnie

    no niestety, taki nabyłem ogolnie wizualnie nie miał żadnych śladów użytkowania, ale jak się dobrałem do spustu migawki to był tak zasyfiony że punkt styku najniższej membrany miał wielkość 1/10 główki od szpilki:P

    Czy samą matówke można czymś wyczyścić? np wacikiem w izopropanolu?

  7. #7
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Nov 2009
    Posty
    23

    Domyślnie

    ja czyszczę ściereczką z mikrofibry, wacik zostawia takie malutkie niteczki

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •