Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9

Wątek: Przekręty / naciągacze fotografów

  1. #1
    Początki nałogu
    Dołączył
    Sep 2009
    Miasto
    Miasto
    Posty
    380

    Domyślnie Przekręty / naciągacze fotografów

    Niedawno dostałem e-mail od Franka B. (frank_bowen2460@yahoo.com)

    Hello,
    I saw an email on your post on photograph while surfing the web. I will like to know if you can shoot models for a catalog magazine sales. Respond back if your are interested in the Job offer for more details.
    Frank.
    Odpisałem i poprosiłem o więcej detali. W między czasie zapytałem google i znalazłem taką listę email scammers

    W odpowiedzi na moją prośbę dostałem kolejny e-mail:
    Hello,

    We thank you for your interest you have about this shooting. You are welcome to (www.strobemagazine.com) The photo shoots will be used for a catalog magazine cover for promotion sales for our client that has just been re-established in Ireland. Do you have a studio for the shoot? if not, then the shoot will be taken indoor in a rented studio around your area where you are located to avoid any traveling inconveniences on your part and the models costumes, make up artists will be arranged by the supervisor in care for the session.

    The use of the photographs is (royalties photographer + mannequins). The supervisor is coming with 2 professional models for the shoot and this will be covered on 2hrs and number of pictures needed is 10 pieces.

    Payment will be paid in advance, catalog shooting varies around 500euros for your service including retouching/editing and funds will be sent to you immediately on confirmation of your payment information. All other necessary details you need to know will be put to your notice by the supervisor in care and will also get in touch with you to agree on the studio location, date and time of the shoots.

    The following details will be need to provide the certified bank draft.

    Name in full........
    Residential address in full..........
    City...........
    Postcode..........
    Country...................
    Phone number....

    I will send you attached file as regards the contract in the next mail.
    Regards,
    Frank.
    Niestety Frank nie zgodził się na rozliczenie przez paypal i nasza korespondencja się zakończyła

    Dostał ktoś tego typu maile od luczi z listy padalców-naciągaczy?
    Smiena [Смена] + szklarnia i inne drobiazgi.

  2. #2
    Pełne uzależnienie Awatar dziobolek
    Dołączył
    Sep 2008
    Miasto
    Dublin/Ireland
    Posty
    2 634

    Domyślnie

    Co chwila takie dostaję z różnych półek tematycznych,
    ale zawsze dolna część wygląda identycznie - "Podaj swoje dokładne dane osobowe".

    Pozdrówka!
    "Nie wiesz i pytasz - wstydzisz się raz;
    Nie wiesz i nie pytasz - wstydzisz się całe życie"

    50D; SIGMA 17-50 f/2.8; TAMRON 70-200 f/2.8; Peleng 8mm / E-400; ZD17,5-45; ZD40-150
    tylko... czy to jest ważne??? "Galeria - zapraszam."

  3. #3
    Bywalec Awatar pawelloon
    Dołączył
    Oct 2005
    Miasto
    Kraków/Monachium
    Posty
    126

    Domyślnie

    Naciągacze z Nigerii, juz mialem kupe takich maili jak sprzedawalem troche swojego sprzetu, trzeba uwazac....
    ____________________________
    1DX MKIII, 1D MK IV, C 400/2.8 IS II L, C 70-200/2.8 IS II L, C 16-35/2.8 II USM, Samyang 8/3.5, C 580EX II

  4. #4
    Coś już napisał
    Dołączył
    Nov 2010
    Posty
    91

    Domyślnie

    heh z tego co słyszalem GB mozna niezle zarobic na sprzedazy danych osobowych

  5. #5
    Zablokowany
    Dołączył
    Apr 2010
    Miasto
    Toruń
    Posty
    734

    Domyślnie

    Nawet nie chodzi o UK czy podział na kraje. Spotkałem się z człowiekiem, który to podczas sprzedaży otrzymał podobną propozycję.

    Zgłosiła się do niego osoba w sprawie obiektywu. Była w stanie zapłacić cenę 2x wyższą. Więc kolega skusił się na wysyłkę. Oczywiście wszystko niby poszło przez paypal.
    Wysłał obiektyw, kiedy to kilka godzin wcześniej dostał potwierdzenie mailem, że pieniądze są już na koncie.

    Okazało się bowiem, że adres korespondencyjny potwierdzenia z paypal jest po prostu spamem. Obiektyw stracił z oczu, pieniędzy nie było, a rzekomy Pan X* już nawet konto z gmaila usunął - wiadomości do niego wysłane, wracały jak bumerang z opisem "nie ma takiego maila, błąd nadawcy"

    Nie pamiętam, co mówił na temat zgłoszenia na komisariacie - mogę tylko wspomnieć, że stwierdzono, że nie ma podstaw do oskarżeń. Człowiek po prostu sobie odpuścił - to nie był aż tak drogi obiektyw. O dziwo na jego szczęście źle wpisał adres (takiego nie było) lub źle odczytali jego pismo i szkło wróciło po kilku miesiącach do właściciela. Jednym słowem FUKS!

    Sam często podczas sprzedaży dostaje podobny spam. Najczęściej by zabić czas kontynuuję te bezsensowne rozmowy i kończę je najczęściej: "No thank You"

  6. #6
    Bywalec Awatar czarny1999
    Dołączył
    Oct 2008
    Miasto
    Leicester
    Wiek
    39
    Posty
    119

    Domyślnie

    W UK wystawiam czasem sprzet na Gumtree (zalety: brak oplat, sprzedaz lokalnie etc.) na kazde ogloszenie o wartosci przedmiotu powyzej £150 mam srednio 5-10 historyjek o prezencie dla kogos i goownianie podrobione pseudo-potwierdzenia przelewow PayPal. Szlak mnie trafia jak brne przez te historyjki i marnuje czas pomimo, ze w opisie kazdego przedmiot mam napisane zeby sie niewysilali z tymi niby-potwierdzeniami.
    Drugi popularny motyw jaki stosuja na Gumtree to ''walek z Western Union'
    Historyjka o tym ze sprzedaja sprzet (zazwyczaj ok 50-60% ceny) ale maja zle doswiadczenia bo juz ktos z kim sie umawiali ich wystawil i marnowali czas, dojezdzali z daleka itd.... warunkiem spotkania jest wiec udowodnienie ze jestesmy zaintersowani i mamy srodki. I tu wkracza Wester Union - wplac pieniadze na Swoje nzwisko na rachunek Western Union, w kwocie rownej wartosci sprzetu, przeslij mi skan dowodu wplaty, przyjedz, obejrzysz sprzet - jak sie spodoba to pojdziemy do Western Union i wyplacimy, wszyscy happy, bezpiecznie - bez gotowki - przeciez sie nie znamy, ja bede wiedzial ze jestes powaznym kupujacym, masz kase itd.
    Problem w tym ze pieniadze (wiekszosc osob o tym nie wiem) mozemy sobie wplacac na dowolne nazwisko z Angelina Jolie wlacznie a do wyplaty gdziekolwiek na swiecie z jakiegokolwiek oddzialu (glowanie sloneczna Nigeria) wystarcza numer dowodu wplaty i kwota ktora na nim widnieje.
    Policja nawet nie probuje namierzac takich przekretow bo te kilkaset, tysiac £ to jeszcze nie jest duza kwota. Pieniadze prawdopodobnie zostaly podjete z oddzialu za granica i nie sa w stanie namierzyc kto je podjal ...
    5d, 5dmkII 580EXII S12-24 f4.5-5.6, C17-40 f4 L, C50 f1.4, C70-200 f4is, C100 f2.0 C300 f4is, C400 f4is DO,
    C28-135is f3.5-5.6, tamrac expredition7, manfrotto 055x proB + 488RC2

  7. #7
    Pełne uzależnienie Awatar Tezet-gdynia
    Dołączył
    Feb 2008
    Miasto
    Gdynia
    Posty
    1 283

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez czarny1999 Zobacz posta
    ... Problem w tym ze pieniadze (wiekszosc osob o tym nie wiem) mozemy sobie wplacac na dowolne nazwisko z Angelina Jolie wlacznie a do wyplaty gdziekolwiek na swiecie z jakiegokolwiek oddzialu (glowanie sloneczna Nigeria) wystarcza numer dowodu wplaty i kwota ktora na nim widnieje ...
    Tak, tak, kiedy to bylo ? Ilekroc odbieram pieniadze przez WU - a odbieram dosc czesto w roznych miejscach - zawsze, powtorze zawsze, prosza o dowod tozsamosci, by miec wszystko w bazie - w razie takich kretaczy.
    !!! Łączenie podwójnego wpisu !!!
    Zapomnialem dodac ze tak sprawa wyglada w polsce. Jak wyglada w innych krajach - nie wiem - ale powinno byc podobnie.
    Ostatnio edytowane przez Tezet-gdynia ; 26-01-2011 o 19:32 Powód: Automerged Doublepost

  8. #8
    Bywalec
    Dołączył
    Jul 2009
    Miasto
    stolyca
    Posty
    231

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Tezet-gdynia Zobacz posta
    Tak, tak, kiedy to bylo ? Ilekroc odbieram pieniadze przez WU - a odbieram dosc czesto w roznych miejscach - zawsze, powtorze zawsze, prosza o dowod tozsamosci, by miec wszystko w bazie - w razie takich kretaczy.
    !!! Łączenie podwójnego wpisu !!!
    Zapomnialem dodac ze tak sprawa wyglada w polsce. Jak wyglada w innych krajach - nie wiem - ale powinno byc podobnie.

    Ja również pobierając w WU musiałem podać swoje dane oraz dane wysyłającego pieniądze, raz pomyliłem sie w nazwisku czy tez miejscu zamieszkania nadawcy nie pamietam juz ale raczej nazwisku , to nie wypłacili mi. Musiałem powedrowac do innego oddzialu i po podaniu poprawnych danych juz nie bylo problemu, ale na sam numer sie nie dało .

    Ps : a nawet jesli gdzieś tak wypłacaja to po co komuś pokazywać cały numer potrzebny do wypłaty ??

  9. #9
    Coś już napisał
    Dołączył
    Nov 2010
    Posty
    91

    Domyślnie

    w UK takich problemow nie robia, masz numer to masz pieniadze

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •