Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 27

Wątek: Bieda i posucha

  1. #11
    Bywalec Awatar daviddark
    Dołączył
    Nov 2009
    Miasto
    Cork - Ireland
    Posty
    180

    Domyślnie

    .. bo Canonierzy robią fajne zdjęcia w tym czasie jak Nikoniarze robią witryny i fora żeby się czymś zajać...
    5D2, 60D, 35 1.4 L, S50 1.4, C50 2.5 Macro, 85 1.8, 70-200 2.8 IS L
    (2011) 27" iMac i7 3.4Ghz 16GB, 2T, 2GB Radeon, LaCie 1TB LBD Thunderbolt
    Blog
    portfolio

  2. #12
    Pełne uzależnienie Awatar Mellan
    Dołączył
    May 2007
    Miasto
    Poznań
    Wiek
    59
    Posty
    1 851

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez blackninja Zobacz posta
    Jakoś nie widzę, żeby tam się coś ciekawego działo... Kolejne forum i tyle.[...]
    Przez ostatni rok stała się cała masa rzeczy, których wcześniej nikt na CB poważnie nie podjął.

    Taaa...3 zrobi coś, 30 przyklaśnie, a 300 obserwatorów stwierdzi: - Tam nic się nie dzieje"

    Sorry, bez urazy - konsumencki tyłek ruszyć, to będzie się dziać więcej.
    C-F-K - forever

  3. #13
    Pełne uzależnienie Awatar dinderi
    Dołączył
    Aug 2009
    Miasto
    Raszyn
    Wiek
    51
    Posty
    3 028

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Mellan Zobacz posta
    Taaa...3 zrobi coś, 30 przyklaśnie, a 300 obserwatorów stwierdzi: - Tam nic się nie dzieje"
    Pomiędzy brakuje : "1 chętnie sie do tego przyzna"
    Kontakt ze mną tylko przez e-mail: "mirekkania na yahoo kropka com kropka au". PW nie czytam.
    09. Rób i pokazuj zdjęcia, które podobają się tobie, a nie oglądającym.

    ---Moje zdjecia na FB---

  4. #14

    Domyślnie

    Mellan - a możesz przybliżyć co takiego się stało w tym ostatnim roku?

  5. #15
    Pełne uzależnienie Awatar Mellan
    Dołączył
    May 2007
    Miasto
    Poznań
    Wiek
    59
    Posty
    1 851

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez zieloo Zobacz posta
    Mellan - a możesz przybliżyć co takiego się stało w tym ostatnim roku?
    W skrócie:
    - doprowadzenie do utworzenia stowarzyszenia rejestrowego
    - rejestracja redakcji biuletynu, uzyskanie ISSN, wydawanie legitymacji press
    - utworzenie strony domowej klubu i forum
    - zorganizowanie kilku plenerów i spotkań ponadregionalnych, nastu regionalnych, integracja aktywnych userów z zachodniopomorskiego w grupę Kolmba5 spotykającą się w każdym tygodniu
    - współpraca z grupą Gryf i Fotokujawy z nikoniarze.pl i Migawka
    - kilka battli na CB
    ...
    Więcej w wątkach plenery i wydarzenia na CB, stronie i forum C-F-K, nie będę tu spamował...
    C-F-K - forever

  6. #16
    Bywalec
    Dołączył
    Oct 2009
    Miasto
    chojnice / piła
    Wiek
    37
    Posty
    116

    Domyślnie

    pytanie mniej więcej takie jak "dlaczego w 80% filmów które widziałem, jak pojawiał się aparat, to był to Nikon?"
    kiedy oglądam zdjęcia ś.p. Artura Tabora, to nie zastanawiam się dlaczego robił canonem i mamiyą, a jak widzę zdjęcia Wojtka Grzędzińskiego, to nie obchodzi mnie czy zrobił je 5dII czy nie. Oglądam fotografie, a nie sprawdzam to czym ktoś PRACUJE... Jarek Możdżyński ostatnio zrobił zdjęcia do artykułu aparatem Sony a55, bo taki miał do dyspozycji, chociaż jest canonowcem. Oglądając je nie miałem wrażenia, że są gorsze. Pomyślałem tylko "no, sony się promuje". To samo robi nikon. Tego nie robi canon, ale to nie znaczy że nie ma znanych/uznanych użytkowników tej marki. Mam nadzieję, że mój post nie jest zbyt pretensjonalny. Radziłbym zapytać speców z canona o te kwestie

  7. #17
    Początki nałogu
    Dołączył
    Oct 2007
    Miasto
    Lębork
    Posty
    378

    Domyślnie

    Dajcie spokój człowiekowi. Chwała mu za to, że mu się chce i coś robi.
    Melan z całym szacunkiem dla Ciebie i Twojej pracy, którą doceniam, portal jaki prowadzisz nie jest tym o co mi chodzi. Dziś każdemu początkującemu amatorowi fotografii szczerze polecę "Szeroki kadr" i "Akademię nikona", gdyż tam znajdzie nie w formie dyskusji mniej lub bardziej zorientowanych w tematyce fotograficznej userów a w formie wykładów często napisanych przez ludzi będących znanymi fotografami sporą ilość wiadomości. Poparte to jest filmami i w dobie niechęci do czytania książek bardzo klarownie wszystko przekazane. Ludzie, którzy kupują sprzęt C pytają co polecę na początek to polecam te strony. Pytają: "Kolego a Canon to nic takiego nie ma?". Co mam im polecić? To forum, żeby przegrzebywali się przez miliony stron, gdzie często więcej of-topów i wyzwisk jest niż treści? Canon-Klub-Polska też tej funkcji nie spełnia. Nie ważne w jaki sposób powstały te strony dla nikoniarzy. Są prowadzone dobrze i przyciągają do marki. Sporo jest tam treści, które warto przeczytać nawet wtedy kiedy się do jakiegoś klubu należy.
    !!! Łączenie podwójnego wpisu !!!
    Cytat Zamieszczone przez tito86 Zobacz posta
    pytanie mniej więcej takie jak "dlaczego w 80% filmów które widziałem, jak pojawiał się aparat, to był to Nikon?"
    kiedy oglądam zdjęcia ś.p. Artura Tabora, to nie zastanawiam się dlaczego robił canonem i mamiyą, a jak widzę zdjęcia Wojtka Grzędzińskiego, to nie obchodzi mnie czy zrobił je 5dII czy nie. Oglądam fotografie, a nie sprawdzam to czym ktoś PRACUJE... Jarek Możdżyński ostatnio zrobił zdjęcia do artykułu aparatem Sony a55, bo taki miał do dyspozycji, chociaż jest canonowcem. Oglądając je nie miałem wrażenia, że są gorsze. Pomyślałem tylko "no, sony się promuje". To samo robi nikon. Tego nie robi canon, ale to nie znaczy że nie ma znanych/uznanych użytkowników tej marki. Mam nadzieję, że mój post nie jest zbyt pretensjonalny. Radziłbym zapytać speców z canona o te kwestie
    Ależ masz 100% racji! Ja się pytam zatem, gdzie oni są? Firmie Canon nie zależy na promocji? Canon Road Show to wszystko na co stać ta firmę w naszym kraju?
    Ostatnio edytowane przez blackninja ; 24-01-2011 o 01:10 Powód: Automerged Doublepost
    Marki trzy.

  8. #18

    Domyślnie

    blackninja, na to wygląda.

  9. #19
    Obertroll Awatar Kolekcjoner
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Pod Tatrami
    Posty
    18 759

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez blackninja Zobacz posta
    Nie ważne w jaki sposób powstały te strony dla nikoniarzy. Są prowadzone dobrze i przyciągają do marki. Sporo jest tam treści, które warto przeczytać nawet wtedy kiedy się do jakiegoś klubu należy.
    !!! Łączenie podwójnego wpisu !!!


    Ależ masz 100% racji! Ja się pytam zatem, gdzie oni są? Firmie Canon nie zależy na promocji? Canon Road Show to wszystko na co stać ta firmę w naszym kraju?
    Wiesz to jest - jak sam stwierdziłeś - tylko forum więc adresat tych żali raczej słaby. Powinieneś podjąć korespondencję z kimś z Canon Polska, ewentualnie samemu próbować coś zorganizować. Jeśli uważasz że jest zapotrzebowanie na takie coś to co za problem - brać się do roboty i tyle.
    "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
    Kapitan Wagner

  10. #20
    Cenzor Awatar MacGyver
    Dołączył
    Apr 2006
    Miasto
    Wrocław
    Wiek
    46
    Posty
    7 043

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez blackninja Zobacz posta
    Nie wiem czy powstanie tamtych portali jest inicjatywą firmy Nikon czy jego użytkowników.
    Nikon zarabia głównie na sprzęcie fotograficznym i optyce. Canon to obecnie przede wszystkimi urządzenia biurowe i poligraficzne. Ponadto, Canon Polska odpuścił asortyment fotograficzny, skupił się w nim na produktach popularnych, dla masowego odbiorcy (kompakty, lustrzanki trzycyfrowe) i nie ma pomysłu, woli albo jednego i drugiego aby poważnie zawalczyć o rynek zaawansowanego sprzętu foto. Skoro centrala ich jeszcze nie zreorganizowała bądź zlikwidowała to znaczy że skupiając się na drukarkach i kserokopiarkach przynoszą dostatecznie duże zyski.
    Cztery czarne eosy, pół-eos i pentax... a dokładniej to tutaj

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •