Strona 6 z 6 PierwszyPierwszy ... 456
Pokaż wyniki od 51 do 56 z 56

Wątek: Fotografia produktów, produktowa, packshoty

  1. #51
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Jan 2012
    Posty
    20

    Domyślnie

    A jeszcze zapytam, czy ogólnie do fotografii produktowej lepszy jest softbox, czy parasolka srebrna oraz czy można mieszać, przykładowo: 1x parasolka z jednej strony, 2x softbox z drugiej strony (z tego co się orientuję lampy ustawia się po bokach manekina?).
    Jestem bardzo wdzięczna za każdą odpowiedź - cenię ogromnie Waszą wiedzę

  2. #52
    Coś już napisał Awatar Nippy
    Dołączył
    Mar 2006
    Miasto
    Warszawa
    Posty
    89

    Domyślnie

    Tu również nie ma jednoznacznej odpowiedzi, ponieważ wszystko zależy co, gdzie i jak fotografujesz. Osobiście preferuję softboks, ale parasolka w niektórych sytuacjach jest dla mnie o niebo lepsza. Mieszać możesz co chcesz i jak chcesz, ważne jest to, by charakter światła odzwierciedlał to, co sobie wymyślisz w głowie. Co do ustawiania lamp, to też nie ma reguły. Jak chcesz to ustawiasz po bokach, jak chcesz centralnie, to ustawiasz centralnie. Tu znowu wszystko zaczyna się w głowie. Najpierw wyobrażasz sobie jak ten przedmiot ma wyglądać, a potem oświetlasz go tak, żeby zgadzało się to z Twoim wyobrażeniem.

  3. #53
    Coś już napisał Awatar m2k
    Dołączył
    May 2010
    Miasto
    Warszawa
    Wiek
    48
    Posty
    75

    Domyślnie

    cosma7 - z Twoich pytań wnisokuję, że temat o jaki pytasz jest Ci prawie całkowicie obcy. Nic w tym złego, jeżeli się zaczyna, ale na forum dostaniesz konkretne odpowiedzi na konkretnie zadane pytania, a mi się wydaje, że potrzebujesz szerszej wiedzy o kilku rzeczach: począwszy od ustawień aparatu, czyli które pokrętła za co odpowiadają, poprzez poznanie rodzaju sprzętu oświetleniowego, czyli co można wykorzystać i czym się różnią poszczególne sposoby i rodzaje oświetlenia po konkretne zastosowanie tej wiedzy, czyli w Twoim przypadku fotografię przedmiotów.
    Raczej nikt nie napisze Ci tutaj takiego tutoriala, dlatego sugerowałbym zakup 2-3 książek traktujących o powyższych tematach (i tutaj odsyłam do wątku o książkach nawiązujących do błyskania, czy ogólnie fotografii - często w pierwszym rozdziale takiej książki są opisane ustawienia aparatu) lub w ostateczności (czyli "za darmo") poczytania tutoriali na tym forum w odpowiednim dziale (widziałem, że są takie nawet od podstaw), bądź przejrzenia Internetu w poszukiwaniu wiedzy - np. niedawno fotopolis.pl publikował cykl artykułów o oświetleniu w fotografii mody.

    Jeszcze jeden komentarz odnośnie Twojej niechęci do obróbki zdjęć w programach do tego przeznaczonych. Otóż pstrykanie w RAWach, a później przepuszczenie takiej serii 100, 300, czy nawet 1000 zdjęć przez program, w którym ustawisz sobie akcję, bądź template, korygujący odpowiednie parametry na właściwe (WB, kontrast itp. do końcowego zapisania z określonym rozmiarem pliku w formacie JPG - bo przecież nie wrzucasz zdjęć na aukcje w orginalnym rozmiarze plików z aparatu o matrycy 12 MP?!) nie jest specjalnie pracochłonne. Kilka kliknięć i komputer "sam" robi resztę :-)

  4. #54
    Początki nałogu Awatar KUBAwo
    Dołączył
    Jul 2008
    Miasto
    W-WA
    Posty
    449

    Domyślnie

    Polecam książkę Freemana "fotografa studyjna" nawet tutaj na forum ktoś wrzucał do niej linka, jest tam sporo przydatnych informacji w tym temacie.

  5. #55
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Jan 2012
    Posty
    20

    Domyślnie

    Dziękuję Panowie - tak jestem początkująca i nawet właśnie sobie wczoraj uświadomiłam, że najlepszym rozwiązaniem byłoby zrozumienie sprawy fotografii od podstaw - po tym już będzie dużo łatwiej ogarnąć temat także wyszukam przystępną literaturę, która mam nadzieję otworzy mi oczy na wiele spraw z fotografią związanych

  6. #56

    Domyślnie mini studio do fotografowania przedmiotów - pomoc w wybraniu sprzętu

    Witam,
    chciałem poradzić się was co do wybory sprzętu to mini studia.

    Potrzebuje tła, oświetlenia o ewentualnie dodatkowego osprzętu do fotografowania przedmiotów na potrzeby sklepu internetowego. Dokładniej mówiąc chodzi o produkty plastikowe - doniczki, różniste pojemniki, sanki itp. Wielkość tych przedmiotów to mniej więcej od 10x10x10 cm do 100x100x100 cm.

    Potrzebuje takie rozwiązanie które ograniczy obróbkę graficzną do minimum. Ważna jest też prostota użytkowania.

    Zastanawiam się nad namiotem fotograficznym w rozmiarze około 150x150x150 cm i zastosowaniem światła stałego. Czy takie rozwiązanie mam prawo bytu, czy od razu lepiej wchodzić w błyskowe?
    Ja osobiście robiłem kiedyś zdjęcia w małym namiocie foto i efekt mi się podobał mimo że do oświetlenia używałem halogenów budowlanych .

    Czy możecie też doradzić jakiś obiektyw nadający się do tego zadania. Ja zastanawiam się nad 50 1.8 ale nie wiem czy nie będzie za długa - na 100% nie będę miał pełnej klatki.

    Zestaw buduję praktycznie od początku więc można poszaleć. Jeśli chodzi o cenę to chciałem zmieścić się w 1000 zł, ale jak będzie konieczność wyjścia wyżej to oczywiście to rozpatrzę.

    Z góry dzięki za pomoc
    Damian

Strona 6 z 6 PierwszyPierwszy ... 456

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •