Strona 1 z 6 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 56

Wątek: Fotografia produktów, produktowa, packshoty

  1. #1
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Dec 2006
    Miasto
    MAZURY
    Wiek
    46
    Posty
    27

    Domyślnie Fotografia produktów, produktowa, packshoty

    Witam,
    Przeszukałem forum i nic ciekawego nie znalazłem... Mam nadzieję, że nie zaśmiecam forum.
    Poszukuję obiektywu do robienia zdjęć przedmiotów do sklepu internetowego i na aukcję. Chcę robić głównie o zdjęcia ubrań, butów i zabawek. W tej chwili ratuje się robieniem zdjęć przedmiotów za pomocą 50mm, jeśli większe przedmioty to kit. Niestety jakość najczęściej niezadowalająca. Brakuje niestety jakości optycznej. Znajomy ma 450d + 28-135 jest o niebo lepiej.
    Czy zakup 18-55IS coś zmieni ?? Czy muszę szukać czegoś innegom lepszego. Jaki inny obiektyw polecacie w dobrym stosunku cena / jakość zdjęć.
    Zdjęcia są wykonywane najczęściej na białym tle.

    Obecnie posiadam 400d + kit 18-55 + 50 1.8 + Sigma 70-300 APO DG.

    Z góry dziękuje.

  2. #2

  3. #3

    Domyślnie

    Kup lampę, jakieś tło, softbox i blende. Jakość zdjęć na aukcje to maks 800px na dlugim boku. Chyba że i 1200 mało, ale task czy siak, IMO 18-55 da rade w polaczeniu z dobrym oświetleniem.
    .
    50D+grip, kilka szkiełek i gratów typu "akcesoria foto"...
    suma ogniskowych obiektywów nie przedłuży męskości...
    wielkość matrycy nie ogranicza wyobraźni...

    [SIGPIC][/SIGPIC]

  4. #4
    Zablokowany
    Dołączył
    Apr 2010
    Miasto
    Toruń
    Posty
    734

    Domyślnie

    Jedynie, że chłopak ma tak straszne parcie na wydanie kasy to niech poszuka 17-50/2.8 Tamrona (bez czy z stabilizacją - wg jego woli).

  5. #5
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Oct 2008
    Miasto
    ostrołęka
    Posty
    36

    Domyślnie

    stabilizacja raczej zbędna, światła będzie pod dostatkiem żeby użyć krótkich czasów
    1d, 30, 24-200/2.8l, 580ex

  6. #6
    Zablokowany
    Dołączył
    Apr 2010
    Miasto
    Toruń
    Posty
    734

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez az3rrox Zobacz posta
    stabilizacja raczej zbędna, światła będzie pod dostatkiem żeby użyć krótkich czasów
    1mm gratis będzie

  7. #7
    Początki nałogu Awatar KUBAwo
    Dołączył
    Jul 2008
    Miasto
    W-WA
    Posty
    449

    Domyślnie

    Generalnie z tego co pamiętam to nawet ten stary kit na szerszym kącie przymknięty daje całkiem znośny obrazek, gorzej było w okolicach 50mm no i przy pełnej dziurze ale wdg. mnie przy dobrym oświetleniu powinien dawać radę...A jak chcesz coś trochę lepszego to poszukaj tamrona 17-50 tak jak radzili poprzednicy, do takiego zastosowania jak piszesz śmiało może być bez stabilizacji. POZDR

  8. #8

    Dołączył
    Jan 2011
    Miasto
    Wrocław
    Posty
    7

    Domyślnie

    Witam, może o obiektywach wypowiadał się nie będę, ale mam pewne doświadczenie w temacie, robiłem swego czasu zdjęcia do sklepu internetowego i też miałem z tym problemy, po zrobieniu trzech nieudanych serii okazało się że najważniejsze w tym wszystkim jest światło. Dobrze oświetlony przedmiot, bez ostrych cieni i z odpowiednio skontrastowanym tłem, jedno do wszystkiego nie wystarcza. Co do ubrań to najlepiej wyglądają na manekinie, ja za pierwszym razem próbowałem bez ;|

  9. #9
    Coś już napisał
    Dołączył
    Apr 2009
    Posty
    76

    Domyślnie Zestaw do fotografii produktów

    Hej,

    W niedługim czasie będę miał za zadanie sfotografować wiele przedmiotów na białym tle (głownie obuwie). Jako, że chcę to wykonać porządnie to myśle o zainwestowaniu w sprzęt, który z pewnością mi się przyda w przyszłości. Co mi będzie potrzebne? Wiem, że namiot bezcieniowy, lampy itd. Problem jest taki, że nie mam żadnego rozeznania w tym temacie, więc może ktoś pomoże i coś poleci? Budżet nieduzy, ale myślę że wystarczy - do 400zł

  10. #10
    Coś już napisał Awatar m2k
    Dołączył
    May 2010
    Miasto
    Warszawa
    Wiek
    48
    Posty
    75

    Domyślnie

    Początkowo używałem namiotu bezcieniowego (typu 'cube') i bardzo mocnych halogenów budowlanych. Problem był w tym, że takie lampy mocno nagrzewają otoczenie wokół. Plusem to, że widzisz, jak się ukladają cienie i ogólnie, jak wygląda scena. Później namiot i halogeny zamieniłem na parasolki i softboxy oraz światło błyskowe, komponując ujęcia na stole bezcieniowym.
    Wydaje mi się, że obie metody są dobre (fotografowanie na stole bezcieniowym i z użyciem namiotu). To od Ciebie zależy, czego chcesz używać. Namiot jak dla mnie jest trochę niewygodny i żeby robić zdjęcia z niskiej perspektywy, musisz wsadzać tam jakieś podstawki, bo inaczej się chyba nie da. Na stole bezcieniowym jest za to swobodniej, ale zajmuje też sporo miejsca (namiot można składać, ze stołem jest trochę więcej roboty).
    IMHO powiem Ci, że za 400 zł nie kupisz całego oświetlenia i namiotu (jeżeli fotografujesz obuwie, to namiot nie może być mały - przynajmniej musi mieć 60x60x60cm), bądź stołu, chyba że jakaś kaszana chińska, ale może Ci się to dość szybko podrzeć, albo rozlecieć. Mam tutaj na myśli oprawki i żarówki błyskowe (chyba najtańsza opcja), do tego statywy no i sam namiot... Może się zmieścisz w tej kwocie, ale ja nie polecam takiego sprzętu :-)

Strona 1 z 6 123 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •