Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123
Pokaż wyniki od 21 do 28 z 28

Wątek: Zdjęcia "pod ziemią"

  1. #21

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Goomis Zobacz posta
    W którym media markcie mają dicapacki i za ile?
    We Wrocławiu na Bielanach. Jest po 399zł, także dość drogo, bo na allegro jest za 343 z przesyłką. Ale można go dotknąć i zobaczyć jak wygląda.

  2. #22
    Dopiero zaczyna Awatar Pennywiseman
    Dołączył
    Sep 2010
    Posty
    18

    Domyślnie

    Macie racje panowie. Nie ma sensu brać 70-200 "na dół". Jeśli jest tak jak mówicie to 16-35 a może nawet 24-70 same powinny wystarczyć . Tym samym rozwiązał się problem zabezpieczenia sprzętu, bo jak odepnę gripa to bez problemu zmieszczę się do Aquapacka, który idealnie się nadaje na taką okoliczność Jeśli chodzi o miejsce, to będzie to kopalnie Brzeszcze lub Jankowice. Lampe będę wyzwalał "z ręki" bo dodatkowo taszczenie statywu w tak ciasnych jak mówicie warunkach nie ułatwia sprawy. Raz jeszcze dzięki panowie za rady. Jak będę po sesji to wrzucę cosik. Pozdrawiam !!!!!!

  3. #23

    Dołączył
    Jan 2010
    Miasto
    Mysłowice
    Wiek
    35
    Posty
    13

    Domyślnie

    Czekam na fotki

  4. #24
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Aug 2010
    Posty
    39

    Domyślnie

    Pennywiseman 70-200 przyda sie oj przyda, ściana jest długości od 200-300m zależy w jakiej kopalni będziesz robić, i możesz tym obiektywem robić zdjęcia kombajnu gdy będzie na górze ściany a ty będziesz na dole i wtedy się nie kurzy bo powietrze idzie z dołu do góry, tylko znowu jak kombajn urabia to nie zauważysz nic poza chmurą pyłu
    !!! Łączenie podwójnego wpisu !!!
    teraz doczytałem że możesz robić fotki na jankowicach a to jest mokra kopalnia, woda leci praktycznie wszędzie także ten aquapack przyda Ci się napewno,
    ps. jak załatwiłeś pozwolenia na fotografowanie w kopalni, ja pracuje na KWK i niechcą mi pozwolić zrobić reportażu,
    ps. skąd jesteś?
    Ostatnio edytowane przez asmo ; 20-01-2011 o 15:21 Powód: Automerged Doublepost
    c50d + t17-50 + t55-200 + falcon 8mm
    zenit 12xp + helios 44m

  5. #25
    Dopiero zaczyna Awatar Pennywiseman
    Dołączył
    Sep 2010
    Posty
    18

    Domyślnie

    Jestem z Bielska-Białej. Udało mi się "załatwić" zezwolenie. Musze przejść BHP i mogę zjechać na dół. Na ile będę mógł sobie tam pozwolić dowiem się na miejscu. Robie reportaż o "ciężkich i niebezpiecznych" zawodach. Górnictwo jest na początku listy
    Pozdrawiam

  6. #26
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Aug 2008
    Posty
    1 075

    Domyślnie

    Do 5DmkII sa obudowy podwodne - także na lampy. Ale to będą kwoty wielu tysięcy PLN (kosztują tyle co dobry aparat). Nie wiem czy to można gdzieś wypożyczyć. A jak chcesz w pyle zmieniać te obiektywy? Dopiero naleci pyłu do środka.

    A koniecznie musi być to lustro?

    Za takiego Olympusa XZ1 i obudowę podwodną zapłacisz dużo mniej. Obiektyw ma jasny f/1.8-2.5, lampy zdalnie obsługuje (a są też obudowy podwodne do lamp, od biedy można dla lampy sklecić jakiś szczelny worek z folii - i tak wyzwoli je błysk lampyw budowanej). A przecież niekoniecznie nie trzeba przecież wysokiego ISO gdy można użyć statywu. Do kompkatu można zabrać malutki Gorillapod (najlepiej magnetyczny - tam będzie sporo żelastwa).
    Chyba że bardzo zależy ci na bardzo płytkiej GO.
    Jeśl nie XZ1 to są inne kompakty z jasną optyką.

    A jesli nie kompakt to są bezlusterkowce - i też do nich (tańsze) obudowy podwodne.

    Im mniejszy aparat tym łatwiej się z nim gdzieś wcisnąć.
    Z drugiej strony - z większym robi się bardzie wrażenie profesjonalisty.
    Ale po co ryzykować żywot tylu drogich obiektywów? Nawet jeśli będzie gdzieś miejsce na tele, to co będzie w nim widać? Lampą dalekiego obiektu nie oświetlisz...
    Kopalnia raczej potrzebuje szerokeigo kąta, to nie pola pod Grunwaldem.

    Co do lamp - od czarnych ścian raczej światła nie odbiesz. Może warto zabrać bledę? Albo jakiś dyfuzor w stylu Lumiquest Promax System?

    Ale dobry kompakt i tak warto zabrać. Jak już ci w połowie dnia sprzęt padnie od tego pyłu, będziesz miał nadal czym fotografować.

  7. #27
    Dopiero zaczyna Awatar Pennywiseman
    Dołączył
    Sep 2010
    Posty
    18

    Domyślnie

    Generalnie jeśli chodzi o obudowy podwodne to tak jak mówisz, są to wydatki rzędu kilku tysięcy zł, więc tą opcję odrzuciłem na samym początku. Mam kompakta Canon G10 którego też biorę i mam do niego Aquapack'a, ale pod ziemią mam zamiar strzelać z 70-200 którego nie będę przekręcał, bo oczywistym jet że coś takiego to zabójstwo dla aparatu. Jeśli chodzi o pokrowiec to znalazłem sposób. Mianowicie znajomy który jest krawcem, uszyje mi ze specjalnej tkaniny na wymiar pokrowiec do 5D MKII + 70-200, który nie przepuści grama pyłu.Drugi taki uszyje mi pod 16-35mm. Na mniejszych ogniskowych będę strzelał G10-ką bo jak na kompakt jest bardzo fajna.
    mam szkła z f.2,8 więc są dostatecznie jasne, a w połączeniu z 5D MKII (gdzie można wyciągnąć dość wysoko ISO bez drastycznych szumów) i statywu w rezultacie otrzymam zadowalający mnie efekt (taką przynajmniej mam nadzieje).

  8. #28
    Pełne uzależnienie Awatar gietrzy
    Dołączył
    Feb 2004
    Posty
    5 727

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Pennywiseman Zobacz posta
    mam szkła z f.2,8 więc są dostatecznie jasne
    Szczerze zazdroszczę

    Daj znać/link po robocie.
    the silence is deafening

Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •