Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 14

Wątek: [N0 Skill] Skromne poczatki

  1. #1
    Dopiero zaczyna Awatar N0 Skill
    Dołączył
    Jan 2011
    Posty
    22

    Domyślnie [N0 Skill] Skromne poczatki

    Witam. Jako ze dzisiaj przyszedł mi pierwszy taki profesjonalny aparat [ canon 300d wraz z kit'em ] prezentuje zdjęcia wybrane z ponad 300. Chciałbym się od razu podzielić problemem [ widocznym na zdjęciach ], mianowicie prześwietlone zdjęcia ;/ Nie mogę sobie z tym poradzić... Kombinuje z ustawieniami przesłony i migawki jednak wtedy mi wychodzą rozmazane fotki.

    1.

    2.

    3.

    4.

    5.

  2. #2
    Początki nałogu Awatar KUBAwo
    Dołączył
    Jul 2008
    Miasto
    W-WA
    Posty
    449

    Domyślnie

    Generalnie powinieneś zacząć od instrukcji, a jak fotki masz prześwietlone to albo zmniejsz czas albo zwiększ wartość przysłony albo jedno i drugie albo jak robisz z lampą to możesz w kompensacji zmniejszyć jej siłę...opcji jest wiele ale po fotkach i pytaniu widać, że brakuje Ci podstaw teoretycznych i jeżeli chcesz zacząć myśleć poważniej o fotografii to niestety opanowanie podstaw teorii jest musem. Pozdro !

  3. #3
    Dopiero zaczyna Awatar N0 Skill
    Dołączył
    Jan 2011
    Posty
    22

    Domyślnie

    Właśnie próbowałem zmniejszać i zwiększać wartości przesłony i migawki jednak wtedy zdjęcia były rozmazane...

  4. #4
    Początki nałogu Awatar photographus
    Dołączył
    May 2007
    Miasto
    Białystok
    Wiek
    58
    Posty
    434

    Domyślnie

    To zacznij czytać i ćwiczyć. Myślisz, że dostaniesz tu radę jak robić super zdjęcia? Ten kto to wie, nie udziela się na forum tylko jeździ po świecie z wykładami za grubą kasę
    pozdrówka
    regulamin pkt 8

  5. #5
    Bywalec Awatar tormentor
    Dołączył
    Sep 2007
    Miasto
    Wrocław
    Posty
    218

    Domyślnie

    Zdjecia wychodza przeswietlone, bo dopalasz je wbudowana lampa z bardzo bliskiej odleglosci.
    FF:5Dmk2|T17-35/2.8-4.0|T28-75/2.8|C35/2|C50/1.4|T70-200/2.8|||crop:40D|C18-55 IS||| Metz 58 AF-1|Sunpak 4000AF|wyzwalacze Phottix |Velbon Sherpa 250R|akcesoria...
    Zdjęcia: maxmodels.pl | digart.pl | flickr |
    "I have a very low tolerance level for stupid bullshit" - George Carlin

  6. #6
    Dopiero zaczyna Awatar N0 Skill
    Dołączył
    Jan 2011
    Posty
    22

    Domyślnie

    tormentor tylko cały szkopuł tkwi w tym ze gdy robię bez lampy to już sa rozmyte. Nic tylko ćwiczyć ćwiczyć i ćwiczyć no i czytać

  7. #7
    Bywalec Awatar tormentor
    Dołączył
    Sep 2007
    Miasto
    Wrocław
    Posty
    218

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez N0 Skill Zobacz posta
    tormentor tylko cały szkopuł tkwi w tym ze gdy robię bez lampy to już sa rozmyte. Nic tylko ćwiczyć ćwiczyć i ćwiczyć no i czytać
    Jesli sa rozmyte, to czas jest za dlugi. Zatem trzeba otworzyc przyslone bardziej i/lub zwiekszyc ISO.
    Mozna sie ewentualnie pobawic w mieszanie swiatla zastanego z blyskowym ( polecam http://foto.jasiu.pl/ ), choc w wypadku pstrykow na zasadzie "foce wszystko w domu pod reka dla testow" i wbudowanej lampy to jak, za przeproszeniem, rzezbienie w gownie ;]
    FF:5Dmk2|T17-35/2.8-4.0|T28-75/2.8|C35/2|C50/1.4|T70-200/2.8|||crop:40D|C18-55 IS||| Metz 58 AF-1|Sunpak 4000AF|wyzwalacze Phottix |Velbon Sherpa 250R|akcesoria...
    Zdjęcia: maxmodels.pl | digart.pl | flickr |
    "I have a very low tolerance level for stupid bullshit" - George Carlin

  8. #8
    Dopiero zaczyna Awatar N0 Skill
    Dołączył
    Jan 2011
    Posty
    22

    Domyślnie

    Kolejne zabawy z aparatem dzisiaj dały taki oto efekt. Na zdjęciu nr 6 jest prześwietlone tło ponieważ nie miałem gdzie ustawić figurki i słońce padało na ścianę.

    6.
    7.

  9. #9
    Początki nałogu Awatar KUBAwo
    Dołączył
    Jul 2008
    Miasto
    W-WA
    Posty
    449

    Domyślnie

    Wiesz to, że nie miałeś gdzie ustawić figurki przy fotografii na spokojnie w domowych warunkach to naprawdę nie jest usprawiedliwienie...rozumiem reportaż, łapanie jakiejś chwili - może sie zdarzyć i to też trzeba starać się aby przynajmniej nie odciągało uwagi od obiektu głównego. Dostałeś rady, poczytaj o fotografii, o obróbce...te przepały i niedoświetlenie figurki o ile przy samym momencie robienia zdjęcia mogą być nie do uniknięcia to potem da się je spokojnie w znacznym stopniu skorygować i nie trzeba tutaj super drogiego programu bo jest sporo bezpłatnych, które radzą sobie co najmniej przyzwoicie. Inną sprawą jest sam fakt co te zdjęcia przedstawiają, nie wiem może dla fanów figurek ptaków to jest jakaś gratka a ja się nie znam ale dla mnie po prostu zamiast podejść do tego jak trzeba to próbujesz iść na opak...
    Musisz jeszcze sporo poćwiczyć, pooglądać zdjęć z których można sporo wyciągnąć i wtedy nawet taką figurkę da się przedstawić w sposób ciekawy
    Nie wiem, ustaw ją nie pod światło a spróbuj oświetlić np. rozproszonym światłem z okna przez firankę, bez wbudowanej lampy... zamiast krzesła w tle lub przepałów daj np. kawałek kolorowego lub białego lub czarnego materiału lub czegokolwiek i już będzie lepiej...i czytaj, oglądaj, czytaj, oglądaj i na 100% będzie lepiej
    pozdro

  10. #10
    Dopiero zaczyna Awatar N0 Skill
    Dołączył
    Jan 2011
    Posty
    22

    Domyślnie

    Teraz przedstawiam trochę zimowej scenerii Jak wam się fotki podobają ?

    8.

    9.

    10.

    11.

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •