Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7

Wątek: EOS 300 + synchr 2 kurtyne

  1. #1
    Hubert
    Guest

    Domyślnie EOS 300 + synchr 2 kurtyne

    Witam!

    czy w Canonie EOS 300 da sie zrobic synchronizacje flascha na druga kurtyne?
    ten aparat ma synchr flascha na czas 1/90 i dluzsze...czy jak uruchomie go na krotszym to cos wogole to czy bedzie zupelnie bez sensu?

    ma ktos jakies doswiadczenia z dolaczana m42 do tego aparatu??

    thnx z gory

  2. #2
    Początki nałogu Awatar SimOn!
    Dołączył
    Nov 2005
    Miasto
    3Miasto
    Wiek
    42
    Posty
    371

    Domyślnie

    wlaczasz na lampie zewnetrznej synchro na druga lamelke i po sparawie. lampa wbudowana nie ma tkich gadżetow:-(
    podpis...

  3. #3
    Hubert
    Guest

    Domyślnie

    no wlasnie...ale nie mam zewnetrznej lampy

  4. #4
    Pełne uzależnienie Awatar Kubaman
    Dołączył
    Jul 2004
    Miasto
    Kraków
    Wiek
    47
    Posty
    4 709

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Hubert
    czy jak uruchomie go na krotszym to cos wogole to czy bedzie zupelnie bez sensu?
    bez sensu, błysk naświetli tylko część klatki - zdjęcie do kosza. Rozwiązaniem jest zewnętrzna lampa obsługująca tryb FP - synchronizacja z krótkimi czasami. Poszukaj na forum w moich wątkach' kiedyś opisywałem jak ten tryb działa (bo można się zdziwić)
    Pasja---------------------> www.jakubszyma.pl

    Przedsięwzięcie-------------> www.szyma.com

  5. #5
    Pełne uzależnienie Awatar gwozdzt
    Dołączył
    Sep 2005
    Wiek
    51
    Posty
    5 780

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Hubert
    czy w Canonie EOS 300 da sie zrobic synchronizacje flascha na druga kurtyne?
    ten aparat ma synchr flasha na czas 1/90 i dluzsze...czy jak uruchomie go na krotszym to cos wogole to czy bedzie zupelnie bez sensu?
    Jeśli chcesz mieć synchronizacje na krótszych czasach, to musisz wejsć w posiadanie lampy zewnetrznej obsługującej E-TTL czyli którejkolwiek Canona z serii EX lub np. Sigma EF-500, jakieś Sunpaki, Metze i inne (byle poprawnie obsługiwały E-TTL)
    Jeśli dodatkowo chcesz mieć synchro na drugą kurtyne, to musisz mieć lampę posiadającą te fukcje dostepną z lampy czyli 430EX, 550EX, 580EX lub w/w Sigma oraz pewnie jakieś Metze się znajdą, ale na tych lampach sie niestety nie znam.
    Pozdrowienia, Tomek
    Kilka moich zdjęć... i sprzęt

  6. #6
    Zablokowany Awatar Driver
    Dołączył
    Aug 2005
    Wiek
    24
    Posty
    786

    Domyślnie

    [QUOTE=Kubaman]bez sensu, błysk naświetli tylko część klatki - zdjęcie do kosza. [QUOTE]

    Człowiek uczy sie całe życie :-D
    Byłem przekonany że z "kukułka" nie da się zmusić aparatu do zrobienia zdjęcia z lampą z czasem szybszym niz 1/90

  7. #7
    Pełne uzależnienie Awatar Kubaman
    Dołączył
    Jul 2004
    Miasto
    Kraków
    Wiek
    47
    Posty
    4 709

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Driver
    Człowiek uczy sie całe życie :-D
    Byłem przekonany że z "kukułka" nie da się zmusić aparatu do zrobienia zdjęcia z lampą z czasem szybszym niz 1/90
    przepraszam, byłem niedokładny. Z wbudowaną tak się nie da, bo blokuje migawkę przy X-Sync (sprawdziłem ). Z zewnętrzną bez FS da to opisany wcześniej efekt.
    Pasja---------------------> www.jakubszyma.pl

    Przedsięwzięcie-------------> www.szyma.com

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •