Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 16 z 16

Wątek: 40D problem z barwami na zdjeciach

  1. #11
    Obertroll Awatar Kolekcjoner
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Pod Tatrami
    Posty
    18 720

    Domyślnie

    ^^^^
    Cytat Zamieszczone przez 2MM Zobacz posta
    mial ktos taki problem? czasem mam za duzo albo czerwieni albo zołci..nie wiem czy to zalezy od obiektywu czy cos z aparatem?
    bede wdzieczny
    Bez jakichś przykładów to ta dyskusja jest mało konstruktywna - delikatnie mówiąc ;-).

    BTW: kolory z Nikonów nie są tematem tego wątka więc bardzo proszę nie kontynuować w tym kierunku :cool:
    "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
    Kapitan Wagner

  2. #12
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Feb 2009
    Miasto
    Wrocław
    Posty
    33

    Domyślnie

    Niestety 40D i nie tylko, jeśli chodzi o Canona to naturalna przypadłość.Nawet testy o tym świadczą:http://www.optyczne.pl/57.9-Test_apa...owanie.html.WB w świetle żarówkowym jest niedokładne.Trzeba się z tym pogodzić i jak koledzy wcześniej radzili skorzystać z zapisu w RAW.
    1Ds mkII 5DmkI T 16-28 C35 1.4L C85 1.2L C580EXII C580EXI Goldphoto YH324+Manfrotto 488RC2+kilka zabawek do strobingu

  3. #13
    Uzależniony
    Dołączył
    May 2010
    Posty
    589

    Domyślnie

    Ja w swoim 50d mam według mnie takie odzwierciedlenie kolorów jakie mi się podoba - styl standard - żadna barwa tu nie dominuje. Natomiast na takim samym stylu w 5dmk2 mi się nie podoba bo zdjęcia są zaróżowione. Regulowanie balansem bieli nie do końca mi pomagało bo uzyskiwałem domieszki dominacji innych kolorów. Zmieniłem styl obrazów na neutralny i każdy parametr podkręciłem o jeden stopień w stosunku do standardowego i uzyskałem to o co mi chodziło. Na koniec dodam, że problem był na zdjęciach robionych w domu przy oświetleniu żarowym - balans ok. 3300 K. Na zewnątrz wszystko jest w porządku. Proponuję koledze kombinowanie ze stylami i sądzę, że osiągnie to co chce. Nie bardzo rozumiem rady kolegów, żeby zdjęcia robić w RAW i bawić się suwakami. Nie każdy ma na to czas. Aparat powinien być tak ustawiony żeby w JPG dawał takie odzwierciedlenie jakie nam się podoba, zaznaczam NAM bo nie musi wcale podobać się innym. Jedni lubią cieplejsze kolory, inni chłodne. Lustrzanka to nie tylko RAW i zabawa w programie.

  4. #14
    Coś już napisał
    Dołączył
    Oct 2007
    Posty
    71

    Domyślnie

    Problem największy jest w tym by porównując wiedzieć co to jest raw a co jpg.

  5. #15

    Domyślnie

    Warto zwrócić uwagę na szczegółowe ustawienia w funkcji picture style - jest tam suwak, który odpowiada za regulację zaróżowienia/zażółcenia zdjęć.
    500D + 18-55 IS + 70-300 IS USM

  6. #16
    Zablokowany
    Dołączył
    Apr 2011
    Posty
    6

    Domyślnie Canon 40d

    Cytat Zamieszczone przez 2mm Zobacz posta
    mial ktos taki problem? Czasem mam za duzo albo czerwieni albo zołci..nie wiem czy to zalezy od obiektywu czy cos z aparatem?
    Bede wdzieczny
    a moze err 01 robi zdjęcia ale przysłona wogóle nie działa obiektyw sprawdzony w innym body i jest ok

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •