Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 16

Wątek: 40D problem z barwami na zdjeciach

  1. #1

    Dołączył
    Sep 2010
    Miasto
    Wroclaw, Poland
    Posty
    3

    Domyślnie 40D problem z barwami na zdjeciach

    mial ktos taki problem? czasem mam za duzo albo czerwieni albo zołci..nie wiem czy to zalezy od obiektywu czy cos z aparatem?
    bede wdzieczny

  2. #2
    Uzależniony
    Dołączył
    Jun 2006
    Posty
    678

    Domyślnie

    RAW + dobra wywolywarka i po problemie, jak ci za duzo to odejmij troszke od tego sa suwaczki, no i nie licz ze bedzie idealnie robiac tylko w jpg, chcesz miec dobrze to raw i dlubania troszeczke zawsze bedzie
    EOS x2, sloik x5, blyskotki x6

  3. #3

    Domyślnie

    Miałem to samo w 40D i już nie mam 40D.

  4. #4

    Domyślnie

    Jedną z przyczyn problemu może być źle zbalansowana biel.

    Canon 40D radzi sobie średnio z balansem światła w okolicach 3000 kelwinów (m.in. latarnie drogowe) tam, powstaje zabarwienie na żółto niekiedy czerwono, dlatego lepiej balansować ręcznie szarą kartą.

  5. #5
    Uzależniony Awatar poszukiwacz2006
    Dołączył
    Nov 2007
    Miasto
    dawna stolica
    Wiek
    55
    Posty
    824

    Domyślnie

    Mówisz o zdjęciach odbranych z laba, czy o zdjęciach oglądanych na komputerze, bo to dwa różne zagadnienia.
    Do pracy - 50d, 6d, 135 2.0, 85 1.8, 35 1.4, 24-70 is, DJI Phantom 3, + lampy, wyzwalacze, gripy, rigy, statywy....
    hobbystycznie - brak czasu niestety :-(


  6. #6
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Dec 2010
    Posty
    33

    Domyślnie

    czasami tak bywa,ale sprobuj skorygowac troche aparatem,albo rawy i dobrym programem.podpytaj w serwisie na zytniej nr telefonu;22-862-41-38.powodzenia

  7. #7
    Początki nałogu Awatar dulak
    Dołączył
    Nov 2009
    Miasto
    Lublin
    Posty
    268

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez mateuszkaratysz Zobacz posta
    Jedną z przyczyn problemu może być źle zbalansowana biel.

    Canon 40D radzi sobie średnio z balansem światła w okolicach 3000 kelwinów (m.in. latarnie drogowe) tam, powstaje zabarwienie na żółto niekiedy czerwono, dlatego lepiej balansować ręcznie szarą kartą.

    Nie tylko 40D, w Nikonach to dopiero zaczyna się przeprawa, ale prawdą jest jak już napisał kolega powyżej, że RAW zazwyczaj rozwiązuje wszystkie tego typu problemy. Oczywiście niekiedy bywają sytuacje gdy nawet w RAWie ciężko jest skorygować WB, ale zdarza się to naprawdę rzadko.

  8. #8

    Domyślnie

    Mam mnostwo zdjec z d700, ktore maja tak skopane kolory ze ratowanie rawow to walka z wiatrakami. W Canonie to sie zdarza ale na wielokrotnie mniejsza skale. Generalnie ze wzgledu na to wysiadlem z nikona.

  9. #9
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Feb 2010
    Miasto
    Warszawa
    Posty
    22

    Domyślnie

    Nikon ma zdjęcia z przesyconym żółtym i zielonym, Canon zaś podbija czerwony. Możesz spróbować wysłać do kalibracji WB na Żytnią, ja też miałem taki problem ale po wizycie w serwisie napisali, że nie potrzebuje WB regulacji.
    W mojej 40 stce wystarczyło przestawić "przestaw kolorów" z sRGB na Adobe RGB i zobaczyłem znaczącą różnice. jest to w drugiej zakładce w menu. Powinno i u Ciebie to pomóc.
    Canon 40d+BG-E2N, Canon 17-40 f/4 L USM, Canon 70-200 f/2.8 L USM, 580EX II i z Canon Shoe Cord OC-E3

  10. #10
    Początki nałogu
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    267

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •