Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7

Wątek: Wydrukowanie odbitek w MM

  1. #1
    Bywalec
    Dołączył
    Sep 2010
    Posty
    247

    Domyślnie Wydrukowanie odbitek w MM

    Hejka,
    Dziś siostra mnie poprosiła abym pomógł jej wydrukować ( w labie) fotki do pracy dyplomowej. Ma jedną oryginalną fotkę ze studia a potrzeba jej jeszcze 3 kopie. Mam zeskanowane zdjęcie trochę w przesadnej rozdzielczości 1200dpi ale wygląda ok. na innych rozdzielczościach przy trochę większym przybliżeniu fotki wydawały się być nieostre.
    Fotki będą drukowane w Media Markcie na papierze raczej 10x15 cm.
    Czy ktoś mógłby mi pomóc dopasować zdjęcia do tego papieru? zdjęcia do dyplomu z tego co wiem mają mieć 4.5x 6.5 cm...

  2. #2
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    May 2010
    Posty
    36

    Domyślnie

    Cześć
    Jakim dysponujesz oprogramowaniem? Bo jeżeli Photoshop to jest to 5 minut pracy.

  3. #3
    Uzależniony
    Dołączył
    May 2008
    Posty
    615

    Domyślnie

    To byłaby swego rodzaju perwersja -najpierw obróbka zdjęć w PSie, a następnie wykonanie odbitek w MM.

  4. #4
    Bywalec
    Dołączył
    Sep 2010
    Posty
    247

    Domyślnie

    mam ps

  5. #5

    Domyślnie

    ....nie wiem czy Ciebie zrozumiałem, chcesz przygotować 4 zdjęcia 45/65 mm na jednej odbitce?
    jeżeli tak to w MM prawdopodobnie robią na Frontierach, rozmiary 10x15 -:10.2 x 15.2 -300 dpi )
    5D, 40D, CP-E4, 16/2,8 Zenitar. 50/1,4. 24-70/2,8 L 70-200/4L 550ex + 580exII, CP-E3, DigiMate III + blendy, świecidełka
    ---------------------------------------

  6. #6
    Bywalec
    Dołączył
    Sep 2010
    Posty
    247

    Domyślnie

    a no tak możesz nie wiedzieć bo o tym zapomniałem napisać. Będą to 3 odbitki na 2 papierach. Czyli 2 sztuki na 1 papierze i 1 sztuka na 1 papierze xD

  7. #7
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    May 2010
    Posty
    36

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez k-9 Zobacz posta
    mam ps
    Otwierasz jpega ze zdjęciem. Zmieniasz rozmiar na 4,5cm x 6,5cm, dpi ustawiasz 300.

    Kopiujesz tak zmieniony obraz do schowka. Odpalasz w ps nowy obraz i wpisujesz 10,2cm x 15,2cm i 300 dpi.

    Wklejasz kolejno ze schowka i rozmieszczasz tyle zdjęć, ile się zmieści ale z marginesem bezpieczeństwa.

    Zapisujesz jako jpeg i wysyłasz do labu, tylko tam zaznaczasz żeby nic nie kadrowali.

    Pozdrawiam!

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •