Strona 1 z 8 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 77

Wątek: [filmy] 550d czy 60D czy 7D

  1. #1
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Sep 2006
    Posty
    40

    Domyślnie [filmy] 550d czy 60D czy 7D

    Potrzebuje body z mozliwoscia krecenia filmow

    czy te modele 550d/60D/7D pod wzgledem nagrywania wideo maja dokladnie takie same mozliwosci (i wystarczy mi zakupic najtanszy 550d)

    czy sa jakies istotne roznice?

  2. #2
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Dec 2010
    Posty
    19

    Domyślnie

    Ale czy zamierzasz kupić aparat tylko do kręcenia filmów?? Jeżeli tak to kup kamerkę.. już za cenę 550D możesz kupić niezłą.

    A tak ogólnie.. moim zdaniem to aparat jest do robienia zdjęć, a kamerka do kręcenia filmów.

  3. #3
    Początki nałogu Awatar KUBAwo
    Dołączył
    Jul 2008
    Miasto
    W-WA
    Posty
    449

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Radeus Zobacz posta
    Ale czy zamierzasz kupić aparat tylko do kręcenia filmów?? Jeżeli tak to kup kamerkę.. już za cenę 550D możesz kupić niezłą.

    A tak ogólnie.. moim zdaniem to aparat jest do robienia zdjęć, a kamerka do kręcenia filmów.
    yyy...sorry ale się nie zgadzam. Jeżeli ktoś jest świadom wad oraz specyfiki filmowania lustrzanką to chyba wie czego chce i raczej w tych pieniądzach nie ma co próbować nawet szukać kamery o podobnym obrazku. Ja po pierwszym filmiku ze zwykłą 50 1.8 długo nie mogłem pozbierać swojej szczęki z podłogi...

    A co do pytania autora to np. 60d ma możliwość ustawienia poziomu nagrywanego dźwięku, tego nie było ani w 550d ani w 7d, trochę osób na to narzekało, aczkolwiek nie wiem czy np. w 7d nie zmieniło się to z którymś firmwarem. Ja od niedawna mam 60d i do filmowania mega zarąbisty jest ten uchylany wyświetlacz, do zdjęć ani razu tego nie użyłem ale do filmików większość czasu przy kręceniu z ręki mi się przydaje bo znacznie łatwiej znaleźć sobie stabilną pozycję aparatu.
    pzdr

  4. #4
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Sep 2006
    Posty
    40

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Radeus Zobacz posta
    Ale czy zamierzasz kupić aparat tylko do kręcenia filmów?? Jeżeli tak to kup kamerkę.. już za cenę 550D możesz kupić niezłą.

    A tak ogólnie.. moim zdaniem to aparat jest do robienia zdjęć, a kamerka do kręcenia filmów.
    mam dobre szkla canon'a i szkoda mi zmieniac system
    !!! Łączenie podwójnego wpisu !!!
    dodatkowo 550d jest wspierany przez Magic Lantern
    http://magiclantern.wikia.com/wiki/M..._Firmware_Wiki
    Ostatnio edytowane przez niekrasz ; 01-01-2011 o 23:07 Powód: Automerged Doublepost

  5. #5
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Nov 2010
    Posty
    47

    Domyślnie

    Są zdecydowane różnice w ergonomii.
    Myślę że wychylany ekran w 60D jest nie do przecenienia.
    Jest cały rynek akcesoriów, i zewnętrznych monitorów które mają na celu tylko jedno - zaradzić dyskomfortowi przy kręceniu filmów lustrzanką Cannon wynikającej z nieruchomego ekranu.

    Opcja ręcznej regulacji poziomu dźwięku również jest znaczną różnicą.
    Do tej pory radzono sobie z tym używając zupełnie oddzielnego recordera dźwięku. Przy 60D taki zakup może być mniej potrzebny, ale będzie potrzebny przynajmniej zewnętrzny mikrofon. Inaczej każdy dźwięk pokrętła lub innych manipulacji przy aparacie nagra się dość wyraźnie. Wiem co mówię, bo takiego zewnętrznego jeszcze nie mam
    !!! Łączenie podwójnego wpisu !!!
    @niekrasz
    Ale powstaje również taki firmware do 60D. Zobacz ostatnie wpisy na tej stronie co podałeś. Polecałbym najpierw trening i trochę dobrych rad od tych co zarabiają takim filmowaniem.
    Przykładowo: http://www.youtube.com/watch?v=8gHxZh7kjic
    Ostatnio edytowane przez KacperP ; 01-01-2011 o 23:18 Powód: Automerged Doublepost

  6. #6
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Sep 2006
    Posty
    40

    Domyślnie

    moze doloze do 60D, zaoszczedzajac na zewnetrznym ekraniku i recorderze

  7. #7
    Obertroll Awatar Kolekcjoner
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Pod Tatrami
    Posty
    18 709

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez niekrasz Zobacz posta
    moze doloze do 60D, zaoszczedzajac na zewnetrznym ekraniku i recorderze
    Wszystko zależy od wymagań - bo jeśli dźwięk jest bardzo istotny to nie zaoszczędzisz.
    "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
    Kapitan Wagner

  8. #8
    Początki nałogu Awatar photographus
    Dołączył
    May 2007
    Miasto
    Białystok
    Wiek
    58
    Posty
    434

    Domyślnie

    60 D uwierz mi
    pozdrówka
    regulamin pkt 8

  9. #9
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Nov 2010
    Posty
    47

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Kolekcjoner Zobacz posta
    Wszystko zależy od wymagań - bo jeśli dźwięk jest bardzo istotny to nie zaoszczędzisz.
    Raczej nie oszczędzi, ale oddali potrzebę na dłuższy czas. Rejestrator dźwięku to i tak drobne przy dodatkowym monitorze.

    Przyszło mi do głowy również że bardziej rozbudowany AF z 7D przy wideo nie napracuje się .
    W porównaniu do 550D mamy też w 60D mocniejszy akumulator.

    Więc znowu wskazanie na 60D.

  10. #10
    Początki nałogu Awatar KUBAwo
    Dołączył
    Jul 2008
    Miasto
    W-WA
    Posty
    449

    Domyślnie

    No bo tak naprawdę to 7d nie ma nic ponad to co ma 60d a nawet ma mniej ale to oczywiście w kwestii video tylko of course

Strona 1 z 8 123 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •