Strona 3 z 8 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 77

Wątek: [filmy] 550d czy 60D czy 7D

  1. #21
    Bywalec Awatar soltysh
    Dołączył
    Dec 2009
    Miasto
    gdzieś na Śląsku
    Posty
    135

    Domyślnie

    Jestem posiadaczem 550D, nieprawdą jest jakoby możliwe było nagranie tylko kilku, kilkunastu minut na zasilaczu jak pisał Rafal12. Co do długości filmików, to ogranicza Cie jedynie karta no i przede wszystkim jakość nagrywanego materiału. Full HD zajmuje ok. 2GB za 7min., nie pamiętam dokładnie, musiałbym sprawdzić w domu. A z przyczyn techniczno-backupowych nie nagrywałem filmików większych niż 4GB (płyta DVD).
    Moim celem, kiedy kupowałem ów aparacik przed wakacjami zeszłego roku, było robienie zdjęć mojemu małemu synkowi, który urodził się latem (zresztą można go podejrzeć w mojej galerii ), a przy okazji kręcenie filmików. I przyznam szczerze, jak zobaczyłem pierwsze filmiki nagrane moim aparatem to podobnie jak kolega KUBAwo byłem zachwycony. Kuzyn ofiarował się, że pożyczy mi jego kamerkę, żebym mógł nakręcić sobie parę ujęć małego, ale podziękowałem mu. Znacznie lepsze rezultaty osiągnę moim 550D, poza tym wykorzystujesz całe posiadane zaplecze szklane, co w przypadku kamerki-idiotki nie da Ci takich efektów. A do tego jak jeszcze przejdziesz w tryb manual podczas kręcenia filmików zapewniam Cię, twoim ograniczeniem będzie wyobraźnia
    Osobiście polecam 550D, choć jedyne czego mi brakuje to chyba odchylany ekran, o którym koledzy już wspomnieli, a który jest w wyższych modelach...
    Przekalkuluj, czy tylko ze względu na odchylany ekran warto dopłacać tę różnicę...
    EOS 550D / T17-50 2.8 VC / C50 1.8 / C18-55 3,5-5,6 / C430EX

  2. #22
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Oct 2006
    Miasto
    Kraków/Szczecin
    Wiek
    44
    Posty
    1 641

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez KacperP Zobacz posta
    A o systemie exFAT już nie słyszeliśmy?
    A czy przypadkiem przy przekroczeniu rozmiaru pliku nie jest jednak tworzony następny plik od razu?
    "Kamery" w DSLRach mają wbudowane ograniczenie czasu nagrywania tak, by nie być clone jako kamery wideo
    zdRAWki
    Fotograf platoniczny

  3. #23
    Początki nałogu Awatar KUBAwo
    Dołączył
    Jul 2008
    Miasto
    W-WA
    Posty
    449

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez soltysh Zobacz posta
    Jestem posiadaczem 550D, nieprawdą jest jakoby możliwe było nagranie tylko kilku, kilkunastu minut na zasilaczu jak pisał Rafal12. Co do długości filmików, to ogranicza Cie jedynie karta no i przede wszystkim jakość nagrywanego materiału. Full HD zajmuje ok. 2GB za 7min., nie pamiętam dokładnie, musiałbym sprawdzić w domu. A z przyczyn techniczno-backupowych nie nagrywałem filmików większych niż 4GB (płyta DVD).
    Moim celem, kiedy kupowałem ów aparacik przed wakacjami zeszłego roku, było robienie zdjęć mojemu małemu synkowi, który urodził się latem (zresztą można go podejrzeć w mojej galerii ), a przy okazji kręcenie filmików. I przyznam szczerze, jak zobaczyłem pierwsze filmiki nagrane moim aparatem to podobnie jak kolega KUBAwo byłem zachwycony. Kuzyn ofiarował się, że pożyczy mi jego kamerkę, żebym mógł nakręcić sobie parę ujęć małego, ale podziękowałem mu. Znacznie lepsze rezultaty osiągnę moim 550D, poza tym wykorzystujesz całe posiadane zaplecze szklane, co w przypadku kamerki-idiotki nie da Ci takich efektów. A do tego jak jeszcze przejdziesz w tryb manual podczas kręcenia filmików zapewniam Cię, twoim ograniczeniem będzie wyobraźnia
    Osobiście polecam 550D, choć jedyne czego mi brakuje to chyba odchylany ekran, o którym koledzy już wspomnieli, a który jest w wyższych modelach...
    Przekalkuluj, czy tylko ze względu na odchylany ekran warto dopłacać tę różnicę...
    No jeżeli chodzi o jakość nawet w porównaniu do droższych kamer full hd to obiema rękami podpisuję się pod tym. A co do dopłacania do 60d wdg mnie warto bo nie są to jakieś kosmiczne różnice w cenie aczkolwiek jeżeli chodzi o samo filmowanie to różnica w zasadzie to tylko ten wyświetlacz...który jak dla mnie wymiata bo pozwala na inne trzymanie aparatu, inne w sensie duużo bardziej stabilne bez utraty możliwości podglądu tego co na ekranie. Ja kupując 60d bardziej patrzyłem co prawda na jednak sporo większe możliwości foto a ten wyświetlacz traktowałem jako taki bajer, który może się przyda a może nie a okazało się, że bardzo pozytywnie mnie zaskoczyły nowe mozliwości jakie daje...
    pzdr
    !!! Łączenie podwójnego wpisu !!!
    Cytat Zamieszczone przez HuleLam Zobacz posta
    "Kamery" w DSLRach mają wbudowane ograniczenie czasu nagrywania tak, by nie być clone jako kamery wideo
    zdRAWki
    Albo żeby był kolejny punkcik do dopisania po stronie zwykłych kamer, które bądź co bądź producenci też muszą sprzedawać
    Ostatnio edytowane przez KUBAwo ; 13-01-2011 o 13:19 Powód: Automerged Doublepost

  4. #24
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Oct 2009
    Posty
    37

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez HuleLam Zobacz posta
    "Kamery" w DSLRach mają wbudowane ograniczenie czasu nagrywania tak, by nie być clone jako kamery wideo
    zdRAWki
    Tak a wiesz ile wynosi limit?

    BTW ujęcie powyżej 1 minuty to przegadanie tematu.

  5. #25
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Oct 2006
    Miasto
    Kraków/Szczecin
    Wiek
    44
    Posty
    1 641

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Tommygun Zobacz posta
    Tak a wiesz ile wynosi limit?

    BTW ujęcie powyżej 1 minuty to przegadanie tematu.
    30 minut, OIDP.
    A ujęcie powyżej 1 minuty... ale mówisz o raw capture, czy zmontowanym materiale? A ile trwało "jedno ujęcie" w Getaway in Stockholm (oczywiście surowe, przed obróbką)?


    zdRAWki
    Fotograf platoniczny

  6. #26
    Coś już napisał
    Dołączył
    Jan 2011
    Posty
    62

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez zakręcony Zobacz posta
    Masz uwalony akumulator. U mnie nawet nieoryginalny starcza na znacznie dłużej.
    Naładuję na full i sprawdzę ile dokładnie wytrzyma.
    Ile to jest ''znacznie dłużej''?

  7. #27
    Pełne uzależnienie Awatar dziobolek
    Dołączył
    Sep 2008
    Miasto
    Dublin/Ireland
    Posty
    2 638

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez HuleLam Zobacz posta
    "Kamery" w DSLRach mają wbudowane ograniczenie czasu nagrywania tak, by nie być clone jako kamery wideo
    zdRAWki
    IMHO szybciej jako zabezpieczenie przed przegrzaniem matrycy.

    Pozdrówka!
    !!! Łączenie podwójnego wpisu !!!
    Cytat Zamieszczone przez soltysh Zobacz posta
    Przekalkuluj, czy tylko ze względu na odchylany ekran warto dopłacać tę różnicę...
    To nie jest tylko odchylany ekran...
    Ostatnio edytowane przez dziobolek ; 13-01-2011 o 15:34 Powód: Automerged Doublepost
    "Nie wiesz i pytasz - wstydzisz się raz;
    Nie wiesz i nie pytasz - wstydzisz się całe życie"

    50D; SIGMA 17-50 f/2.8; TAMRON 70-200 f/2.8; Peleng 8mm / E-400; ZD17,5-45; ZD40-150
    tylko... czy to jest ważne??? "Galeria - zapraszam."

  8. #28
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Oct 2006
    Miasto
    Kraków/Szczecin
    Wiek
    44
    Posty
    1 641

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez dziobolek Zobacz posta
    IMHO szybciej jako zabezpieczenie przed przegrzaniem matrycy.
    Nie hint - Live View nie ma limitu czasowego
    zdRAWki
    Fotograf platoniczny

  9. #29
    Pełne uzależnienie Awatar dziobolek
    Dołączył
    Sep 2008
    Miasto
    Dublin/Ireland
    Posty
    2 638

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez HuleLam Zobacz posta
    Nie hint - Live View nie ma limitu czasowego
    zdRAWki
    A-ha! No to ciekawe...
    Z drugiej strony, powiedzcie mi proszę - kto kręci 30-minutowe ujęcia???

    Pozdrówka!
    "Nie wiesz i pytasz - wstydzisz się raz;
    Nie wiesz i nie pytasz - wstydzisz się całe życie"

    50D; SIGMA 17-50 f/2.8; TAMRON 70-200 f/2.8; Peleng 8mm / E-400; ZD17,5-45; ZD40-150
    tylko... czy to jest ważne??? "Galeria - zapraszam."

  10. #30
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Oct 2006
    Miasto
    Kraków/Szczecin
    Wiek
    44
    Posty
    1 641

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez dziobolek Zobacz posta
    A-ha! No to ciekawe...
    Z drugiej strony, powiedzcie mi proszę - kto kręci 30-minutowe ujęcia???

    Pozdrówka!
    Przecież napisałem, np. takie Getaway in Stockholm (kamera na aucie) - oczywiście potem się przycina. Poza tym - np wywiad z człowiekiem - też może być więcej niż 30 minut surówki
    Ale fakt faktem, zazwyczaj nie jest to jakiś bardzo duży problem (wcisnąć STOP i REC, o ile karty starczy)
    zdRAWki
    Fotograf platoniczny

Strona 3 z 8 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •