Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 24

Wątek: Lightroom 3 z wacom

  1. #1
    Bywalec Awatar maki1000
    Dołączył
    Nov 2008
    Miasto
    Rzeszów
    Wiek
    41
    Posty
    148

    Domyślnie Lightroom 3 z wacom

    Witam

    Używam Lightroom 3 i tabletu wacom. Nie mogę sobie poradzić z jedną rzeczą:
    Klikam "Adjustment Brush" i maluję tabletem po zdjęciu powiedzmy przy pomocy zmniejszonej ekspozycji. Niby wszystko jest ok ale chciałbym móc ustawić tak jak w PS krycie tego pędzla na powiedzmy 10% i pędzlować kilka razy w tym samym miejscu żeby uzyskać 100% krycia. Jednak jak ustawie w lightroom 10% to mogę sobie pędzlować w damym miejscu i 100 razy i nic się nie zmieni. Nie wiem czy dobrze to wytłumaczyłem chciałbym by się każde maźnięcie pędzlem na siebie nakładało po prostu !

    Nacisk pióra mam wyłączony w ustawieniach tabletu. W PS działa to idealnie daję 10% i sobie pędzluję kilka razy by uzyskać powiedzmy 70% krycia.
    !!! Łączenie podwójnego wpisu !!!
    Już sobie poradziłem Wystarczyło napisać na forum żeby dostać oświecenia ;-)

    Flow ustawiamy na żądane 10%, natomiast Density na 100% uzyskujemy dzięki temu to o czym pisałem w pytaniu.
    !!! Łączenie podwójnego wpisu !!!
    zaraz mnie tu ktoś zje za pisanie postu pod postem

    ale jednak nie działa to dokładnie tak jak w PS bo można też uzyskać 100% krycia bez odrywania pióra od tabletu, a to mi bardzo przeszkadza
    Ostatnio edytowane przez maki1000 ; 22-12-2010 o 16:21 Powód: Automerged Doublepost

  2. #2

    Domyślnie

    żeby uzyskać 100% krycia musisz 10 razy zaaplikować pędzel z kryciem 10%

  3. #3
    Początki nałogu
    Dołączył
    Jan 2006
    Miasto
    gdynia
    Wiek
    45
    Posty
    269

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez ghrond Zobacz posta
    żeby uzyskać 100% krycia musisz 10 razy zaaplikować pędzel z kryciem 10%
    Dokładnie tak, mażesz raz, odrywasz piórko od tabletu, mażesz ponownie i tak 10x

  4. #4
    Bywalec Awatar maki1000
    Dołączył
    Nov 2008
    Miasto
    Rzeszów
    Wiek
    41
    Posty
    148

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez pjakusz Zobacz posta
    Dokładnie tak, mażesz raz, odrywasz piórko od tabletu, mażesz ponownie i tak 10x
    No tak jest w PS i tak bym właśnie chciał w LR, jednak to nie możliwe. Jak dam
    flow 10%
    density 100%
    to prawie działa tak jak piszecie z tym, że jak się przytrzyma piórko bez odrywania i pośmiga "wte i wefte" to można osiągnąć 100% krycia, a tego chcę wykluczyć.

  5. #5
    Bywalec Awatar maki1000
    Dołączył
    Nov 2008
    Miasto
    Rzeszów
    Wiek
    41
    Posty
    148

    Domyślnie

    Odkopię swój temat bo dalej nie mam odpowiedzi na swoje pytani.

    Mam też kolejne. Przy używaniu tabletu wacom bamboo one w lightroomi kursor ciągle przykleja się do krawędzi. Myszką tego nie ma - strasznie to denerwujące Można to jakoś wyłączyć ?

  6. #6
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Jul 2010
    Wiek
    52
    Posty
    47

    Domyślnie

    Używam LR3 + Wacom Intuos4 + Win7 64-bit i nie mam tych problemów o których Ty piszesz.

    Może na forum jest ktoś kto ma model bamboo i będzie w stanie zweryfikować to u siebie, może taka uroda bamboo albo działania jego sterownika?
    Spróbuj ściągnąć ze strony Wacom najnowsze sterowniki do bamboo i przeinstalować ale zapewne już to robiłeś.

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez maki1000 Zobacz posta
    Odkopię swój temat bo dalej nie mam odpowiedzi na swoje pytani.
    Albo ja nie rozumiem, albo Ty. Lightroom to nie PS. Załóżmy, że chcesz pomniejszyć ekspozycję o 1EV. Jeśli ustawisz pędzel na 0,1EV to musisz nałożyć 10 takich pędzli przez dodanie NOWEGO a nie modyfikację starego. Z jednego pędzla 0,1EV nie osiągiesz więcej niż 0,1EV.

  8. #8
    Pełne uzależnienie Awatar marekb
    Dołączył
    Mar 2006
    Miasto
    Wadowice,Kraków
    Posty
    2 273

    Domyślnie

    przy okazji pytanie: LR3 (w 2 było z tego co pamietam to samo) + wacom bamboo+ win 7= co jakis czas wyłaczanie tabletu, restart i działa wszysko ok. czasami tłuke 10-16h i nic a czasem co 30minut sie wyłącza. Rozmawiałem kiedys z kimś i ma to samo. Sterownik najnowszy.

  9. #9
    Pełne uzależnienie Awatar Parteq
    Dołączył
    Aug 2004
    Miasto
    Szczecin
    Wiek
    47
    Posty
    1 159

    Domyślnie

    LR 2 + wacom bamboo + vista.
    Nic sie do krawedzi nie klei, nie zawiesza (ciagla praca do 12h).
    Nie wiem jak to pedzelkowanie ktore opisuje maki - nie ma porownania.
    Nie uzywam ps.

    W kazdym razie wszystko dziala.
    Instalowalem najnowszy pakiet sterownikow z www wacoma.

  10. #10
    Bywalec Awatar maki1000
    Dołączył
    Nov 2008
    Miasto
    Rzeszów
    Wiek
    41
    Posty
    148

    Domyślnie

    Dzięki za odpowiedzi

    Próbowałem z innym tabletem mam to samo. Spróbuje zainstalować system na innym dysku i nowe sterowniki może będzie dobrze

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •