Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 13

Wątek: Jaki kompakt do makro ?

  1. #1
    sleet
    Guest

    Domyślnie Jaki kompakt do makro ?

    Witam . Przez ostatnie 3 dni przeszukałem całą wyszukiwarke wpisując do googli tematy typu "jaki kompakt do makro" itd mam już za duży mentlik w głowie i nie wiem co za bardzo wybrać polecane aparaty albo są za drogie albo już ich sie nie produkuje :neutral:. Chciałbym żebyście polecili mi jakiś aparat kompaktowy tak do ok 800 zł który by sie nadawał do makrofotografii . Zależy mi najbardziej na głębi ostrości , małych szumach i dobrym zoomie , albo po prostu jakiś dobry aparat do którego moge podpiąć konwerter raynoxa dcr250 . Pozdrawiam

  2. #2

  3. #3

    Domyślnie

    kompakt z takimi wymaganiami jak duża głębia, małe szumy ciężko będzie kupić
    natomiast co do makro 3/4 się nadaje
    A może masz tam jeszcze telefon bez drutu...? - Podróż za jeden uśmiech - 1971

  4. #4

    Domyślnie

    dlaczego, przecież kompakt z założenie ma dużą głębię, ze względu na małą wlk. fiz. matrycy. Fotografowałem kiedyś makro fuji s7000 z raynoxem 250 i lampą unomat 24 i na brak głębi nie narzekałem, efekty można zobaczyć na mojej stronce http://grabowski.tnb.pl/photogallery.php?album_id=7, 99% makro było robione tym zestawem.
    nie orientuje się teraz w kompaktach więc co do modelu nie podpowiem co kupić, ale na pewno wybrałbym coś z sankami na lampę, bo bez lampy to marnie widzę makro owadów

  5. #5
    sleet
    Guest

    Domyślnie

    Bardzo ładne i profesjonalne zdjęcia . A co myślicie o fuji s9600 ? Będzie dobre ? Patrzyłem za Fuji FinePix S7000 ale nie widze go na allegro ani w żadnym sklepie online . Jakaś inna opcja ?

  6. #6

    Domyślnie

    uważam, że będzie super(przynajmniej do makro) ale poczekaj jeszcze, może wypowie się ktoś, kto ma aktualniejszą wiedzę o kompaktach niż ja, może jest jakaś nowsza konstrukcja w podobnej cenie.
    zajrzyj tez na forum fuji, tam na pewno wiele wątków o makro kompaktami znajdziesz
    !!! Łączenie podwójnego wpisu !!!
    aha i dzięki za miłe słowa o mojej "tfurczości"
    Ostatnio edytowane przez krystian123 ; 14-12-2010 o 16:05 Powód: Automerged Doublepost

  7. #7
    sleet
    Guest

    Domyślnie

    Dzięki za odpowiedzi i rady . Spieszy mi sie bardzo z zakupem bo mam mało czasu ponieważ musze sie uczyc a czym dłużej szukam tym bardziej nie wiem co kupić bo każdy na coś narzeka . No to chyba musze sie zarejestrować na fuji forum
    P.S Fajny ten Twój aparat szkoda ze niedostępny , trafił w dobre ręce

  8. #8

    Domyślnie

    poszedł na sprzedaż ze 2 lata temu i teraz się marnuje u mojej koleżanki, która nie bardzo nawet wie co to przysłona ale po kupnie 40d nie chciało mi się nim już robić zdjęć, nagle zrobił się jakiś mały, lekki i tandetny

  9. #9
    sleet
    Guest

    Domyślnie

    Ok ktoś z forum fujifilm polecił mi w pierwszej kolejności Canon S3IS a w drugiej Olympus 5060WZ czy ten canon jest dobry ?

  10. #10
    Cenzor Awatar MacGyver
    Dołączył
    Apr 2006
    Miasto
    Wrocław
    Wiek
    46
    Posty
    7 043

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez sleet Zobacz posta
    Ok ktoś z forum fujifilm polecił mi w pierwszej kolejności Canon S3IS a w drugiej Olympus 5060WZ czy ten canon jest dobry ?
    To takie zabytki raczej są. Lepiej poszukaj czegoś bardziej współczesnego, starsze kompakty miały, delikatnie mówiąc, nienajlepsze matryce.
    Cztery czarne eosy, pół-eos i pentax... a dokładniej to tutaj

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •