Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 22

Wątek: [witoldk] ślubniaki

  1. #11
    Bywalec Awatar radmro
    Dołączył
    Jun 2007
    Miasto
    Kraków/Warszawa
    Wiek
    55
    Posty
    196

    Domyślnie

    Ja to bym był zadowolony jako klient z takich zdjęć. Siódemka fajna.
    5d2 + 6D + 24-70 2.8 + 70-200 2.8 IS II + 24 1.4 + 50 1.4
    flickr

  2. #12
    Bywalec Awatar Majchalak
    Dołączył
    Mar 2009
    Miasto
    Chorzów
    Wiek
    38
    Posty
    106

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez witoldk Zobacz posta
    Pomocna w czym?
    pewnie chodzi o to, że za każdym razem najpierw wzrok wędruje na duże jasne logo, a potem dopiero na to, co przedstawia zdjęcie... może jakąś przejrzystość na 50% dać i zmniejszyć o połowę?

    1, 3 i 7 super... Może faktycznie nieco za ciemne, może jakby winietę zmniejszyć było by lepiej, ale to tylko moje zdanie.

  3. #13
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jul 2008
    Miasto
    Łódź
    Posty
    2 227

    Domyślnie

    Dla mnie ciut jednak za duża winieta. Kolory ok sam lubie mocne czernie itd , kolory trawy 1 i 2 różne , na 1 ładniejsze bo cieple na 2 sztucznie , tak mi się kojarzy.

    Przydała by się obróbka lokalna tzn jak już ma być piknie tak do kwadratu.
    no comment...

  4. #14
    Początki nałogu Awatar photographus
    Dołączył
    May 2007
    Miasto
    Białystok
    Wiek
    59
    Posty
    434

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez witoldk Zobacz posta
    Pomocna w czym?
    W braku pokory, która jest wyczuwalna i nie na miejscu.

    A teraz do pieca:
    1. winieta pogrzebowa w klimacie mało ślubnym.
    2 Praktycznie same szerokie kadry - totalny brak detalu (raczej istotnego w fotografii ślubnej).
    3. Uparte korzystanie z centralnego AF powoduje niedokadrowanie zdjęć
    (hektary od góry, przycięcia od dołu)
    4. "Przefajnowanie" lightroomowe lub photoshopowe.
    5. Brak naturalności.
    6. Bałagan na zdjęciu - kłopoty z kadrowaniem i eliminacją zbędnych elementów.
    7. Ogólnie przerost formy nad treścią.

    Pomijam takie pierdoły jak pies najważniejszy na zdjęciu ślubnym. No chyba, że to ślub psa.
    Za plus poczytuję to, że ciekaw jesteś opinii innych, o ile jest to "ciekawość opinii" a nie pokazanie na zasadzie: "patrzcie i uczcie się kmioty"

    życzę sukcesów i samych zadowolonych klientów w 2011 roku.
    pozdrówka
    regulamin pkt 8

  5. #15

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez photographus Zobacz posta
    ...W braku pokory, która jest wyczuwalna i nie na miejscu.
    A w czym objawił się mój brak "pokory"? W tym, że poprosiłem o ocenę zdjęć a nie mojego loga? A tak na marginesie właśnie to logo przyczyniło się do podpisania już trzech umów na kolejny rok. Pary młode często wrzucają zdjęcia na portale społecznościowe. Zdjęcia oglądają znajomi, "znajomi znajomych" itd. Pary te znalazły mnie tylko dlatego, że znały autora zdjęć i po wpisaniu nazwiska w Google mogły szybko trafić na moją stronę. Mamy coraz nowsze źródła reklamy i uważam, że warto z nich korzystać. A ów nieszczęsne, ogromne, białe, brzydkie logo bardzo mi tym pomaga.

    Cytat Zamieszczone przez photographus Zobacz posta
    7. Ogólnie przerost formy nad treścią.
    Dokładniej poproszę.



    Kilka osób pisało wcześniej, że zdjęcia są zbyt ciemne. I taka krytyka jest dla mnie bardzo ważna za co bardzo dziękuję!

  6. #16
    Pełne uzależnienie Awatar Parteq
    Dołączył
    Aug 2004
    Miasto
    Szczecin
    Wiek
    47
    Posty
    1 159

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez witoldk Zobacz posta
    [...]A tak na marginesie właśnie to logo przyczyniło się do podpisania już trzech umów na kolejny rok. Pary młode często wrzucają zdjęcia na portale społecznościowe. Zdjęcia oglądają znajomi, "znajomi znajomych" itd. Pary te znalazły mnie tylko dlatego, że znały autora zdjęć i po wpisaniu nazwiska w Google mogły szybko trafić na moją stronę. Mamy coraz nowsze źródła reklamy i uważam, że warto z nich korzystać. A ów nieszczęsne, ogromne, białe, brzydkie logo bardzo mi tym pomaga.

    [...]
    Nie przeczytales uwaznie co koledzy zasugerowali.
    Tu nie chodzi o byc albo nie byc dla loga.

    Chodzi o to ze w obecnej formie wyglada to "odpustowo".
    Podstaw z marketingu tlumaczyc rowniez slubnym nie trzeba, mysle ze 99% fotografow uzywa loga na zdjeciach prezentujac je na www tak swoim jak i klienta.

    Chciales opinii - to ja masz. Mozesz sie z nia nie zgadzac, ale wg mnie przygaszenie loga (dalej bedzie czytelne) tylko wplynie pozytywnie na odbior Twoich zdjec.

    Wg mnie mozesz tego nie zrobic, ba - nawet doklej naokolo rozowy banner, mnie nic do tego Nie spodziewaj sie jednak na forach dyskusyjnych glaskania po glowie, to nie kolka rozancowe

    Co do samych zdjec - mnie osobiscie 7 i 8 podobaja sie najbardziej.
    Inaczej bym kadrowal pozostale.

    Podoba mi sie ze stawiasz na spontanicznosc na swoich sesjach, choc nie zawsze i w kazdym przypadku wychodzi to dobrze dla zdjecia.

  7. #17

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Parteq Zobacz posta
    Nie przeczytales uwaznie co koledzy zasugerowali...

    ...Chciales opinii - to ja masz...
    A mi się wydaje, że to koledzy nie przeczytali uważnie. Część osób potrafiło wypowiedzieć się na temat zdjęć. I to bardzo konkretnie. Za co po raz kolejny im dziękuję.

    Ale zawsze znajdzie druga część, która potrafi jedynie pisać o niczym tak w tym wątku jak i w setkach innych.

    Uprzejmie proszę po raz kolejny o ocenę zdjęć a nie loga, mojej osoby i innych pierdół. Dziękuję.
    !!! Łączenie podwójnego wpisu !!!
    Oczywiście kolejne zdjęcia będą bez loga, żeby Trole nie miały pożywki.
    Ostatnio edytowane przez witoldk ; 11-12-2010 o 15:13 Powód: Automerged Doublepost

  8. #18
    Bywalec Awatar Majchalak
    Dołączył
    Mar 2009
    Miasto
    Chorzów
    Wiek
    38
    Posty
    106

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez witoldk Zobacz posta
    A tak na marginesie właśnie to logo przyczyniło się do podpisania już trzech umów na kolejny rok. Pary młode często wrzucają zdjęcia na portale społecznościowe. Zdjęcia oglądają znajomi, "znajomi znajomych" itd.
    Ja mam w umowie spisane, że jak Młodzi chcą wrzucić gdzieś w Internecie to muszą podać moje imię, nazwisko i link to strony pod zdjęciem i też nie narzekam na brak zapytań od "znajomych znajomych". Kwestia metody

  9. #19
    Coś już napisał
    Dołączył
    Dec 2006
    Miasto
    Skierniewice
    Posty
    60

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Majchalak Zobacz posta
    Ja mam w umowie spisane, że jak Młodzi chcą wrzucić gdzieś w Internecie to muszą podać moje imię, nazwisko i link to strony pod zdjęciem i też nie narzekam na brak zapytań od "znajomych znajomych". Kwestia metody
    Taki zapis w umowie jest konieczny... i bardzo pomaga na przyszłość Ja dodatkowo zawsze miło i sympatycznie przypominam młodym o tym jak odbierają zdjęcia... żeby nie zapomnieli.
    Często nagrywam specjalnie pozmniejszane wersje zdjęć do internetu na których jest już moje logo

  10. #20
    groszek82
    Guest

    Domyślnie

    Bardzo ładne . Może trochę ciemne lecz na papierze jak klient zobaczy to i tak będzie cmokał z zachwytu

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •