Strona 17 z 17 PierwszyPierwszy ... 7151617
Pokaż wyniki od 161 do 169 z 169

Wątek: Softbox reporterski, czy zwykły z BK-3?

  1. #161
    Coś już napisał
    Dołączył
    Jan 2010
    Miasto
    Łęczna/Lublin
    Wiek
    35
    Posty
    57

    Domyślnie

    z afe wziąłem uchtyw, a od fripersa softbox i z obu rzeczy jestem bardzo zadowolony
    i grid zdecydowanie gęstsze ma sito
    5d, 6d, 450D, Sy8mm, C17-40, C50, C85, Tair 11A, Industar L/Z i milion innych gratów...

  2. #162
    Coś już napisał
    Dołączył
    Mar 2008
    Posty
    99

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Zywczok6 Zobacz posta
    z afe wziąłem uchtyw, a od fripersa softbox i z obu rzeczy jestem bardzo zadowolony
    i grid zdecydowanie gęstsze ma sito
    Właśnie tez mi się tak wydaje, że gridy od Fripersa sa lepsze niz te z Afe..., stąd pomysł aby wziąć soft od nich...
    Jaki masz ten soft i jak sie sprawuje?

  3. #163
    Coś już napisał
    Dołączył
    Jan 2010
    Miasto
    Łęczna/Lublin
    Wiek
    35
    Posty
    57

    Domyślnie

    60x90 szybko rozkładalny + grid
    i jest miodzio
    jak zrobie jakąś lepszą sesje to pochwale sie efektami
    5d, 6d, 450D, Sy8mm, C17-40, C50, C85, Tair 11A, Industar L/Z i milion innych gratów...

  4. #164
    Coś już napisał
    Dołączył
    Mar 2008
    Posty
    99

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez saer Zobacz posta
    w zeszłym roku bardzo często używałem softbox reporterski 70x70 z systemówką w sesjach plenerowych i uważam to za mega wygodne rozwiązanie kiedy nie chce się taszczyć ze sobą całego ciężkiego sprzętu
    A gdzie go kupiłeś jak można zapytać? Przeważnie sprzedaja znacznie mniejsze...

    Zamówiłem BD 42cm z gridem i jeszcze jakis soft jest potrzebny (plener + domowe studio) i nadal rozważam czy brać taki reporterski czy też 60x90 szybkoskładany...
    Pozdrawiam

  5. #165
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jun 2004
    Miasto
    Poznań
    Wiek
    46
    Posty
    7 429

    Domyślnie

    Jest jakiś inny sposób, by do Softboxa z mocowaniem Bowens wpakować więcej niż 1 lampę ?

    http://allegro.pl/uchwyt-mocowanie-b...586467251.html
    O obiektywach wiem prawie wszystko

  6. #166
    Pełne uzależnienie PREMIUM member Awatar MMM
    Dołączył
    Mar 2006
    Miasto
    Warszawa
    Wiek
    46
    Posty
    4 250

    Domyślnie

    Patent dobry, tylko zastanawiam się nad zastosowaniem. Na softbox 60x90 i jasne stałki spokojnie wystarcza jedna 580EX. Softboxy wymagające 3 lamp to coś większego np. okta 150cm, tyle że są one bardzo niemobilne i w takim przypadku to cały sens używania systemowych lamp ogranicza się do zastosowania szybkich czasów migawki. Jak dla mnie to wygodniej (i taniej) używać jednej lampy dual-power + dodatkowy aku niż 3 systemówek (12 akumulatorów AA, 3 wyzwalacze + 3 baterie do nich :-) ).

    Patrząc na zdjęcie uchwytu to wydaje się że duże softboxy rozkładane jak parasolka są nie do użycia bo mechanizm rozpinający konstrukcję softboxa znajduje się w miejscu gdzie w uchwycie są kostki na lampy.

    Ciekawe kiedy wreszcie ktoś wreszcie wpadnie na pomysł zrobienia lampy systemowej z większą mocą niż 580ex i palnikiem jak w studyjnej.

  7. #167
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jun 2004
    Miasto
    Poznań
    Wiek
    46
    Posty
    7 429

    Domyślnie

    Aktualnie mam patent na 2 lampy w środku, ale niestety jestem ograniczony tylko do jednego softboxa bez drugiego rozproszenia w środku, a chciałbym coś na kształt 80x120.

    Całkiem fajna sprawa, potem postaram się wrzucić foty jak to wygląda.
    !!! Łączenie podwójnego wpisu !!!
    PS. udało się zmontować (brrr, jak zimno !)


    Patent jest fajny, ale nie przekonuje mnie ten materiał dyfuzyjny, nie dość, ze pojedynczy to jeszcze jakiś taki... pognieciony
    Ostatnio edytowane przez Cichy ; 03-05-2011 o 12:38 Powód: Automerged Doublepost
    O obiektywach wiem prawie wszystko

  8. #168

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez MMM Zobacz posta
    Ciekawe kiedy wreszcie ktoś wreszcie wpadnie na pomysł zrobienia lampy systemowej z większą mocą niż 580ex i palnikiem jak w studyjnej.
    Moze nie z palnikiem jak ze studyjnej ale mocne i systemowe.
    Bardzo populane w us wsrod fotografow potrzebujacych mobilnych systemow.
    Tylko ceny zabijaja, jak na polskie warunki
    http://www.qtm.com/

  9. #169
    Pełne uzależnienie PREMIUM member Awatar MMM
    Dołączył
    Mar 2006
    Miasto
    Warszawa
    Wiek
    46
    Posty
    4 250

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez marszull Zobacz posta
    Moze nie z palnikiem jak ze studyjnej ale mocne i systemowe.
    Bardzo populane w us wsrod fotografow potrzebujacych mobilnych systemow.
    Tylko ceny zabijaja, jak na polskie warunki
    http://www.qtm.com/
    Z lampami systemowymi dałem w końcu spokój. Dopóki używa się jednej takiej lampy to jeszcze można mówić o jakiejś mobilności, kiedy lamp jest kilka to zabawa z tymi wszystkimi akumulatorami i wyzwalaczami i montowaniem tego robi się naprawdę czasochłonna. Jak nagle coś zaczyna słabiej świecić, to nie wiadomo która lampa i znowu zabawa w testowanie itp.

    Lampy systemowe to mają sens właśnie w takich softboxach reporterskich i to najlepiej trzymanych przez asystenta w ręce z wyzwalaczem e-ttl. Jak się chce coś większego to i tak potrzeba rozkładania statywów i softboxów więc nie ma mowy o żadnej mobilności.

Strona 17 z 17 PierwszyPierwszy ... 7151617

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •