Strona 2 z 17 PierwszyPierwszy 123412 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 169

Wątek: Softbox reporterski, czy zwykły z BK-3?

  1. #11
    Początki nałogu
    Dołączył
    Nov 2008
    Miasto
    Gdańsk
    Wiek
    30
    Posty
    442

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez micles Zobacz posta
    Wyjdzie, wyjdzie. Mi wychodzi w większości warunków z 580II, a robiłem już często w dość ostrym słońcu.
    Ale dawało radę tak z 1-1,5m od modelki przy f8 i iso 100? Ja do takich ustawień potrzebuję trzech YN-460II ustawionych na 1/1 (lub jedna na 1/2) - 580II jest aż tak silna?

  2. #12
    Zablokowany
    Dołączył
    Nov 2006
    Miasto
    Poznań
    Wiek
    33
    Posty
    4 359

    Domyślnie

    http://fotolesny.pl/ > Sesje. Wszystkie zdjęcia na których czujesz, że jest lampa, są zrobione jedną 580tką w Softboxie 60x90 albo ewentualnie (kilka zaledwie) w dishu z miski. Wg mnie 3 580tki rozsądnie rozwiązują kwestię oświetlenia studyjnego i plenerowego dla amatora/hobbysty/człowieka którego nie stać na elfo. A jak ktoś nie lubi lekko i wygodnie, to Quantuumy.

    Z resztą, przecież 580tka to raczej taki must-have dla kogokolwiek myślącego trochę poważniej o fotografii, zatem zawsze można sobie spróbować samemu. A jak nie można, to można pożyczyć. Takie gadanie czy wystarczy, czy nie, w przypadku światła akurat jest dość wkurzające. Tak samo jak z głębią ostrości

  3. #13

    Domyślnie

    Mam lastolite reporterski 60x60 i 38x38, świetnie sie spisuje, łatwo się składa, jest bardzo mobilny, z czystym sumieniem polecam.Zastanowiłbym się nad chińszczyzną, po co płącić 2 razy,kiedy można raz , a mieć sprzęt na lata.

  4. #14

    Dołączył
    Oct 2009
    Miasto
    Gdańsk
    Posty
    11

    Domyślnie

    Ja też kiedyś miałem ten sam problem, ale jednak zdecydowałem się na bk3 + soft za 100 zł. Ten reporterski jakoś kompletnie mi nie pasował, jakość wykonania średnia i mam wrażenie że zwykły soft z AFE lepiej rozprasza światło.

  5. #15
    Początki nałogu
    Dołączył
    Feb 2006
    Miasto
    POZNAN + 50
    Posty
    334

    Domyślnie

    ja też wybrałem bk3 + sofbox 50x50 to chyba optymalne rozwiązanie a ten patent z naklejoną na środek folią muszę wypróbowac
    Canon EOS, Tokina, Tamron, SpeedLite, Quantuum, Yongnuo

  6. #16
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    May 2007
    Miasto
    Gdynia
    Posty
    33

    Domyślnie

    Jedna mobilność zestawów opartych na rozwiazaniu Lastolite jest bezkonkurencyjna w porównaniu do bk3 + softbox standardowy.

  7. #17

    Dołączył
    Oct 2009
    Miasto
    Gdańsk
    Posty
    11

    Domyślnie

    bez dramatu. rozkładanie zwykłego softa to jakieś 5min na pełnym lajcie.

  8. #18
    Zablokowany
    Dołączył
    Nov 2006
    Miasto
    Poznań
    Wiek
    33
    Posty
    4 359

    Domyślnie

    Ostatnio w tramwaju rozkładałem

  9. #19

    Dołączył
    Oct 2009
    Miasto
    Gdańsk
    Posty
    11

    Domyślnie

    full profi miny pasażerów - bezcenne !

  10. #20
    Zablokowany
    Dołączył
    Nov 2006
    Miasto
    Poznań
    Wiek
    33
    Posty
    4 359

    Domyślnie

    Spoko, nawet jedna laska wiedziała do czego to służy i zaczęła biadolić o maxmodels ;D

    Także kompaktowość softboxa bowensowskiego potwierdzona zarówno w teorii jak i w praktyce. Wiadomo, lastolite szybciej i lżejsze, ale za to bowensowe cięższe (dla mnie zaleta) i solidniejsze, no i większe.

Strona 2 z 17 PierwszyPierwszy 123412 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •