-
5d i podświetlenie punktów AF
Przejrzałem szukajkę (która działa fatalnie!) i nie znalazłem takiego wątku.
W wizjerze trzy punkty AF (centralny, najbardziej po prawo i jeden wyżej) źle się podświetlają. Podświetlają się 3/4 - nie świeci na czerwono prawa krawędź tego kwadracika w tych punktach. Czego to wina? Źle włożona matówka?
Aparat oczywiście pracuje bardzo dobrze. Dodam, że aparat miał właśnie czyszczony "wizjer" (pewnie matówkę) w serwisie więc może tam coś poruszyli, źle zamontowali?
Nie chce wysyłać ponownie aparatu do serwisu bo to znowu ponad tydzień bez sprzętu. Groźna usterka? Można coś samemu próbować poradzić?
-
-
-
Początki nałogu
Mozesz sam sprobowac wyczyscic, ew pprawic plytke AF ktora znajduje sie miedzy matowka a pryzmatem. Sam to robilem z powodzeniem ale trzeba troche cierpliwosci i wielkiej precyzji a jeszcze wiekszej sterylnosci powietrza jak bedziesz to robil. Bardzo latow na tej plytce osiada kurz itp.
Tu manual: http://www.ascent-design.com/photo/Clean5D/ ale jak nie czujesz sie na silach to lepiej oddac do serwisu.
A to ze sie podswietlaja krzywo lub nie dokladnie to moze cos nie zbyt precyzyjnie zmontowali, chociaz jakos nie latwo mi w to uwierzyc.
-
Uprawnienia umieszczania postów
- Nie możesz zakładać nowych tematów
- Nie możesz pisać wiadomości
- Nie możesz dodawać załączników
- Nie możesz edytować swoich postów
-
Zasady na forum