Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 13

Wątek: Zakup G5

  1. #1
    Uzależniony Awatar jac+
    Dołączył
    Jun 2006
    Wiek
    49
    Posty
    842

    Domyślnie Zakup G5

    Co sądzicie o zakupie Canona G5? Stan świetny, dość rozbudowany zestaw, cena poniżej 500zł. Czy warto inwestować w ten sprzęt, czy raczej dołożyć 300zł i kupić np Panasonica TZ8?
    Mała spiżarnia: duża puszka, mniejsza puszka, pudełko sardynek, 5 słoików i naleśnik na deser

  2. #2
    Pełne uzależnienie Awatar Parteq
    Dołączył
    Aug 2004
    Miasto
    Szczecin
    Wiek
    47
    Posty
    1 159

    Domyślnie

    Tez sie ostatnio zastanawialem na G5 - brakuje mi kompakta.
    Rany, pamietam jak ludzie zamawiali i jezdzili po kilkaset km odebrac upragnione G5

    Ceny nowego juz nie pamietam, ale nastepca kosztowal chyba 3000/4000pln.
    Jezeli dobry stan i taki komplet to bym wzial.
    Inna sprawa ze ja nie mam pojecia o panasonicach.

  3. #3
    Początki nałogu
    Dołączył
    Dec 2004
    Miasto
    Nowy Sacz
    Wiek
    54
    Posty
    454

    Domyślnie

    Miałem g3 i mam g10
    Jeśli ci nie zależy na szybszym AF to g3/5 są świetne na pewno mają lepsze obiektywy od g10 - tylko nie maja 28mm i stabilizacji jak g10.
    Fajny aparacik choć duży i iso tak max 200 najlepiej robi na 50iso

  4. #4
    Początki nałogu
    Dołączył
    Feb 2008
    Posty
    404

    Domyślnie

    Okazja to okazja...
    Pytanie jak tanio wyrwałbyś G6, dla mnie G5 przy nim ma ślimaczy autofocus i chyba jednak wyraźniej szumi, G6 ma też lepsze powłoki stąd aberracji chromatycznych mniej. Ale skoro zestaw rozbudowany to można pomyśleć, no i ta czerń jest bardziej profi :-D
    Później już IMO do G11 nic rewelacyjnego.

  5. #5
    Dopiero zaczyna Awatar Anpe
    Dołączył
    Oct 2008
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    21

    Domyślnie

    Zależy do czego. G6 - to praktycznie używalne ISO 100-200 z naciskiem na 100, a jeszcze lepiej 50. Jak do krajobrazów, to jednak poleciłbym DP2 jako użytkownik obu (ten DP2 potrafi zawstydzić nawet 5D).

  6. #6
    Bywalec
    Dołączył
    Dec 2006
    Miasto
    Clare
    Posty
    126

    Domyślnie

    sory co to te DP2?

  7. #7
    Uzależniony Awatar jac+
    Dołączył
    Jun 2006
    Wiek
    49
    Posty
    842

    Domyślnie

    Sigma DP2. Jak dla mnie odpada. Różne potrzeby - różne zakupy. U mnie ta Sigma nie wchodzi w grę.
    Mała spiżarnia: duża puszka, mniejsza puszka, pudełko sardynek, 5 słoików i naleśnik na deser

  8. #8
    Bywalec
    Dołączył
    Dec 2006
    Miasto
    Clare
    Posty
    126

    Domyślnie

    Wracajac do G5 ...jakies dwa lata temu zakupilem dla swej Pani wlasnie taki "do kieszeni" z mysla ,ze wkreci sie w foto (M Av Tv, sanki itd) . Niestety pomimo mozliwosci aparat za duzy i nieporeczny ...teraz to ja wsuwam w sanki i macham swiatlem do eksperymentow jak dla mnie swietny...a do kieszeni kupilem Panasa ZS1 za niewilkie pieniadze (nowy) i jak dla niej o niebo lepszy.

  9. #9
    Uzależniony Awatar jac+
    Dołączył
    Jun 2006
    Wiek
    49
    Posty
    842

    Domyślnie

    ZS1 to "po polsku" TZ7. Ponoć świetna maszynka. I chyba właśnie tą drogą pójdę. Obecnie na rynku są modele TZ8 i TZ10. Ten drugi jest droższy o ok 200zł i ma lepszy LCD, filmy HD z wykorzystaniem kodeków AVCHD. Ze względu na to, że to cechy nie robiące na mnie żadnego wrażenia - stanie chyba na tańszym TZ8. Optyka i matryca te same w obydwu modelach - i to się liczy.
    Mała spiżarnia: duża puszka, mniejsza puszka, pudełko sardynek, 5 słoików i naleśnik na deser

  10. #10
    Uzależniony Awatar Biperek
    Dołączył
    Jan 2007
    Miasto
    Augustów
    Wiek
    55
    Posty
    593

    Domyślnie

    Hmm... G5, moja pierwsza cyfrówka Pamiętam cenę nowego - 2250 pln.
    Pozbyłem się po około 6 miesiącach, bo okazał się zbyt wolny jak na moje potrzeby (przesiadłem się z EOSa 50). Po za tym nie było się do czego przyczepić - solidna budowa, niezły obiektyw, sensowna obsługa, możliwość użycia z zewnętrznym fleszem - byłem bardzo zadowolony z uzyskiwanych efektów.
    Pozdrawiam
    Marek/Biperek

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •