Strona 99 z 102 PierwszyPierwszy ... 4989979899100101 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 981 do 990 z 1016

Wątek: ksiazki o fotografii

  1. #981
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    2 746

    Domyślnie

    To chyba najlepsza książka Petersona.Też polecam.

  2. #982
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Sep 2008
    Miasto
    Warszawa
    Posty
    44

    Domyślnie

    Dopiero zabieram się za jakąkolwiek poważniejszą obróbkę zdjęć- do tej pory nie miałem do tego zacięcia. Jako program wybrałem sobie Lightroom'a- czy słusznie okaże się później, poszukuję jakiś sensownych książek o tej tematyce, co możecie polecić na początek?
    Canon 550D + 18-55mm f/3,5-5,6 IS (padnięty) + 50mm f/1.8 + 55-250mm f/4-5.6 IS + Tamron SP 17-50 mm F2.8 XR VC Di II +dobre chęci

  3. #983
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Sep 2009
    Miasto
    Kielce
    Posty
    1 290

    Domyślnie

    Scott Kelby wydawał jakąś pozycje dotyczącą Lightrooma Ale to jest książka bardziej opisująca program, jego funkcje itp Ale sprawdź sam bo ja przejrzałem całą w minute w empiku Możesz też zobaczyć na youtube filmiki pokazujące jak, co i z jakim efektem się robi w tym i innych programach

  4. #984
    Uzależniony Awatar pawciolbn
    Dołączył
    Mar 2010
    Miasto
    Lublin
    Wiek
    42
    Posty
    653

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Mietek2141 Zobacz posta
    Dopiero zabieram się za jakąkolwiek poważniejszą obróbkę zdjęć- do tej pory nie miałem do tego zacięcia. Jako program wybrałem sobie Lightroom'a- czy słusznie okaże się później, poszukuję jakiś sensownych książek o tej tematyce, co możecie polecić na początek?
    bardzo sensowany jest Podręcznik Dla Fotografów - niebawem ma się ukazać dla LR3. Ja osobiście triki i techniki niektórych liderów podpatruję z neta lub tutoriali, ale do puki nie poznasz funkcji, zależności i zasad doboru ustawień, to ani Scotty, ani Mroczek nie pomoże.

    Co do obróbki zdjęć ślubnych... hmm.. właściwe naświetlanie + własny wypracowany styl obróbki + znajomość programu do obróbki (np. LR) = najlepsza pozycja.
    5D+BGE4 | 5DII+BGE6 | 28/1.8 | 50/1.4 | 85/1.8 | 135/2L | Helios 2/58 | Metz58AF2.. kupa stafu i brak czasu... przerobiłem: 40D | 50D+BGE2N | 24-105/4L | 18-55 IS | 55-250 IS | 17-55/2.8 IS | 100-400L | S150-500 OS | S300-800HSM | 430EXII...

  5. #985
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    May 2010
    Posty
    3 225

    Domyślnie

    Dobra pozycja Adobe Photoshop Lightroom2 Podręcznik dla fotografów - Martin Evening.
    Canon 6D i 5D2 + Canon 24-70L/4,0 + Canon 16-35L/4,0 + Canon 17-40L/4,0 + Canon 70-200L/4,0 + Canon 40/2,8 + szkła M42 i lampa EXII

  6. #986
    Bywalec Awatar Hom_er
    Dołączył
    Sep 2009
    Miasto
    Kraków
    Posty
    191

    Domyślnie

    Panie i Panowie, które pozycje, w natłoku rynkowych propozycji, uznacie za lekturę obowiązkową (najlepszą) w przypadku:

    a - krajobrazu

    b - HDRów
    Fiu fiu

  7. #987
    Początki nałogu Awatar hyzop
    Dołączył
    Aug 2006
    Miasto
    Pasłęk
    Posty
    413

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Bolek02 Zobacz posta
    Dobra pozycja Adobe Photoshop Lightroom2 Podręcznik dla fotografów - Martin Evening.
    W lipcu wychodzi dla Adobe Photoshop Lightroom 3

  8. #988

    Domyślnie

    Przede wszystkim witam na Canon Board.

    O Lightroomie 3 są obecnie:
    SEKRETY CYFROWEJ CIEMNI SCOTTA KELBY'EGO. EDYCJA I OBRÓBKA ZDJĘĆ W PROGRAMIE ADOBE PHOTOSHOP LIGHTROOM 3
    oraz
    ADOBE PHOTOSHOP LIGHTROOM 3. OFICJALNY PODRĘCZNIK

    A co do pytania Hom_er to nie ma złych książek, są źle dobrane. A zbyt mało wiem o Tobie, aby coś radzić. Dla mnie najciekawsza w kategorii "Krajobrazy" jest:
    FOTOGRAFIA PRZYRODNICZA I KRAJOBRAZOWA oraz FOTOGRAFIA KRAJOBRAZU (obie z Galaktyki) a w kategorii HDR to chyba to: TECHNIKA HDR. WARSZTATY FOTOGRAFICZNE z Helionu.
    Ostatnio edytowane przez alter ; 24-06-2011 o 12:27

  9. #989
    Bywalec
    Dołączył
    Jun 2009
    Miasto
    Łeba/Gdańsk
    Wiek
    30
    Posty
    137

    Domyślnie

    Witam !
    Zastanawiałem się nad zakupem KE KAMM
    » OKIEM STROBISTY. BŁYSKOTLIWY PORADNIK FOTOGRAFICZNY, co o tym myślicie ?? Będzie to dobre uzupełnienie do Pamiętnika Lampy błyskowej ?? I poszukuje jeszcze książki, by nauczyć się lepiej kadrować. Jakieś propozycje ??
    FF

  10. #990
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Sep 2006
    Miasto
    Bydgoszcz.
    Posty
    3 468

    Domyślnie

    Kadrowanie to niezwykle złożone zagadnienie.Uczymy się go zwykle całe życie.Wszak nie wystarczy poznać kilka zasad typu "złoty podział"," mocny punkt" "nie ciąć w stawach" itp.Bo harmonia,dobór kolorów,wybór właściwego obiektywu,ogniskowej,bo co innego portret a co innego krajobraz czy akt...
    Ważne jest przestrzeganie zasad ale jeszcze ważniejsze ich twórcze przekraczanie.Własne widzenie fotografii.Nie ma niestety jednej ksiązki która opisze kadrowanie.Oprócz poznania "pedagogicznych" zasad
    należy IMHO oglądać i oglądać malarstwo,albumy,zdjęcia w necie,patrzeć na otoczenie w wolnej chwili myśląc jak ja bym to skadrował...Kadrować możemy przy obróbce,ale jeśli zrobimy złe ujęcie to najczęściej nie da się tego naprawić.
    Ostatnio pojawiła się na rynku pozycja "W Kadrze" Davida duChemin.Pisze o swoim podejściu do tworzenia kadru.Przeczytać warto.
    Pozdrawiam

Strona 99 z 102 PierwszyPierwszy ... 4989979899100101 ... OstatniOstatni

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •