Strona 60 z 102 PierwszyPierwszy ... 1050585960616270 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 591 do 600 z 1016

Wątek: ksiazki o fotografii

  1. #591
    Coś już napisał
    Dołączył
    Jul 2006
    Posty
    51

    Domyślnie

    co do płytek Cyfrografii to raz jeszcze:

    po pierwsze straszny lektor - nie aż tak trudno chyba jest znaleźć komoś z dobrą dykcją i miłym głosem a mamy masakrę...
    a co do merytorycznej zawartości tych płyt - z fotografii byłem wtedy już dosyć zaawansowany, z fotoszopem dopiero zaczynałem. Płyty bardzo mnie zawiodły, w sumie prawie niczego mnie nie nauczyły, były na nich rzeczy totalnie!!! podstawowe - albo dziwne lub nieprzydatne.
    Zdecydowanie jestem na nie!
    Albo - warto ale za cenę przynajmniej połowę niższą!

  2. #592
    Coś już napisał
    Dołączył
    Mar 2009
    Posty
    73

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez basala Zobacz posta
    Mam też świadomość, że od momentu "zmajstrowania" potomka, a mówiąc ściślej, jego narodzin, czasu na naukę będzie jeszcze mniej. :-D
    i właśnie ten potomek będzie świetny do zdjęć Uwielbiam robić zdjęcia takim dzieciom i jaka to będzie pamiątka na przyszłość kiedyś siądziesz i pokażesz już dorosłemu, jak kiedyś było Synek siostry mojego narzeczonego jest niesamowicie fotogeniczny i spośród zdjęć jakie robiłam ostatnio - chyba te gdzie występuje on w głównej roli najbardziej mi się podobają także aparat w ruch pochwal się później

  3. #593
    Bywalec Awatar spoon
    Dołączył
    Apr 2008
    Miasto
    Wroclove
    Wiek
    39
    Posty
    215

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Flowenol Zobacz posta
    Dla wszystkich fotografujących w studio pozycja must have: http://www.galaktyka.com.pl/index.ph...hegory=&id=314. Jeszcze jej nie ma ale można zamawiać, mam angielski orginał super.
    o co chodzi z tym wydaniem? nigdzie ksiazki nie ma, a niby juz wyszla - widzialem oferte na alegro, a poza tym wszystkie ksiegarnie zgodnie pisza, ze brak u wydawcy. na stronie wydawcy niby dostepna, ale w opisie ma 0 stron. zamowilem w niedziele, i do dzisiaj zadnego potwierdzenia wyslania ksiazki ani nic w tym stylu.

    kupil ja moze ktos z Was? jesli tak to gdzie?
    I JUST LOVE TO PUSH THE BUTTON AND HEAR THE CAMERA SNAP | ruler of the world
    szukajka

  4. #594
    Coś już napisał
    Dołączył
    Feb 2006
    Posty
    85

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez spoon Zobacz posta
    o co chodzi z tym wydaniem? nigdzie ksiazki nie ma, a niby juz wyszla - widzialem oferte na alegro, a poza tym wszystkie ksiegarnie zgodnie pisza, ze brak u wydawcy. na stronie wydawcy niby dostepna, ale w opisie ma 0 stron. zamowilem w niedziele, i do dzisiaj zadnego potwierdzenia wyslania ksiazki ani nic w tym stylu.
    Pewnie mają poślizg, książka miała być 31 marca.
    Z nie wydanych a czekających na premierę to polecam się szykować na tą pozycję: http://merlin.pl/Uchwycic-moment_Joe.../1,651457.html
    PozdRufka
    Flowenol
    -------------------------------------------------------------
    Life is too short for reading MTF charts.
    Craig16229

  5. #595
    Pełne uzależnienie Awatar Slider
    Dołączył
    Sep 2008
    Posty
    1 052

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Flowenol Zobacz posta
    Z nie wydanych a czekających na premierę to polecam się szykować na tą pozycję:
    Hmm.. Z opisu zapowiada się ciekawie, zobaczymy, co faktycznie będzie w sobie zawierała.
    Wstępnie mogę zadeklarować, że raczej ją kupię, choć z drugiej strony niedawno deklarowałem, że przestanę kupować książki o foto..:rolleyes:
    Canon PowerShot S3 IS, Canon Lens 36-432mm f/2.7-f/3.5 IS USM, dekieLek na obiektyw, pasek, Lampa wbudowana SpeedLite, VeLbon CX200, Literatura, Karty pamięci SanDisk uLtra III 2.0 GB, Adapter, CoreL Paint Shop Pro Photo X2, Lenspen mini Pro.

  6. #596
    Bywalec Awatar spoon
    Dołączył
    Apr 2008
    Miasto
    Wroclove
    Wiek
    39
    Posty
    215

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Flowenol Zobacz posta
    Z nie wydanych a czekających na premierę to polecam się szykować na tą pozycję: http://merlin.pl/Uchwycic-moment_Joe.../1,651457.html
    Cytat Zamieszczone przez Slider Zobacz posta
    Hmm.. Z opisu zapowiada się ciekawie, zobaczymy, co faktycznie będzie w sobie zawierała.
    to ksiazka okreslana jako ksiazka do kawy - fota na cala strone i anegdota o niej + troche opisu. w polsce to pewnie bedzie ksiazka na jedna sesje w empiku, moze byc tez przy kawie
    I JUST LOVE TO PUSH THE BUTTON AND HEAR THE CAMERA SNAP | ruler of the world
    szukajka

  7. #597
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Apr 2009
    Posty
    33

    Domyślnie

    Książka: Światło w fotografii: magia i nauka już jest dostępna. Wydawca ma ją od ... prawie tygodnia bo była dostępna też na targach w Łodzi w czwartek razem z drugą nową książką tego wydawcy: Pracując ze światłem. A to, że książek nie ma w księgarniach to norma. Dziwię się, że w Empiku jeszcze jej nie mają. (W każdym razie z tego co wiem to jest dostępna obecnie na alledrogo, merlinie no i u wydawcy).

  8. #598
    Uzależniony Awatar iREM
    Dołączył
    Sep 2005
    Miasto
    Gdansk, Poland, Europe, Earth
    Wiek
    57
    Posty
    951

    Domyślnie

    Merlin: tutaj Już zamówiłem, akurat na urodziny ;-)
    !!! Łączenie podwójnego wpisu !!!
    Cytat Zamieszczone przez iREM Zobacz posta
    Merlin: tutaj Już zamówiłem, akurat na urodziny ;-)
    O przepraszam, nie zauważyłem linka w poście powyżej :-)

    Dodam tylko , że obawiam się trochę tłumaczenia. Najbardziej cenię sobie tłumaczenia Piotra Cieślaka, wszystkie książki Kelby'ego są spod ręki pana Cieślaka i moim zdaniem wychodzi mu to doskonale. Tu niestety pracę wykonał ktoś inny, mam nadzieję, że będzie ok...
    Ostatnio edytowane przez iREM ; 08-04-2009 o 13:58 Powód: Automerged Doublepost
    Wszystko można zrobić lepiej.
    www.irem.pl | 500px | foty.irem.pl

  9. #599
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Apr 2009
    Posty
    33

    Domyślnie

    O tłumaczenie myślę, że możesz być spokojny: Paweł Kazimierczak. Konsultację Światła robił natomiast Andrzej Zygmuntowicz Powinno być dobrze

    PS
    Sorry, teraz zauważyłem, że Twoj post dotyczy: Uchwycić moment
    Tej książki jeszcze w rękach nie miałem, więc się nie wypowiadam

  10. #600
    Coś już napisał
    Dołączył
    Feb 2006
    Posty
    85

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez spoon Zobacz posta
    to ksiazka okreslana jako ksiazka do kawy - fota na cala strone i anegdota o niej + troche opisu. w polsce to pewnie bedzie ksiazka na jedna sesje w empiku, moze byc tez przy kawie
    Nie mów hoop dopóki nie zobaczysz

    Co do drugiej pozycji wydanej przez Galaktykę Pracując ze światłem. Warsztaty fotografii krajobrazowej, którą wczoraj przyniosła listonoszka to bardzo polecam.

    Książka zawiera dużo dobrych i bardzo dobrych zdjęć, z tym, że te dobre uważane są za złe, bo książka opiera się na przedstawieniu zdjęć autorów oraz nadesłanych przez innych i ich krytyce.

    Omawiane zdjęcia są małe, prawie jak miniaturki w galerii internetowej. Można to usprawiedliwić trochę ilością zdjęć poddawanych opisowi, choć wola łbym zapłacić nieco więcej aby widzieć je większe.

    Przy omawianianym zdjęciu znajduje się nota jednego z autorów książki co jest dobrego lub niedopracowanego w danym zdjęciu oraz opis samego fotografa mniej więcej w kolejności: miejsce, sprzęt, technika, obróbka, inspiracja, styl, marzenia.

    Przy większych zdjęciach jest nazwijmy to wstępniak do działu napisany przez jednego z autorów i krótkie porady od tegoż.

    I działy:
    1. Wstęp
    2. Dzikie miejsca
    3. Krajobrazy współtworzone przez człowieka
    4. Detale krajobrazu
    Ostatnio edytowane przez Flowenol ; 09-04-2009 o 08:43
    PozdRufka
    Flowenol
    -------------------------------------------------------------
    Life is too short for reading MTF charts.
    Craig16229

Strona 60 z 102 PierwszyPierwszy ... 1050585960616270 ... OstatniOstatni

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •