Strona 51 z 102 PierwszyPierwszy ... 41495051525361101 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 501 do 510 z 1016

Wątek: ksiazki o fotografii

  1. #501
    Uzależniony
    Dołączył
    May 2008
    Posty
    615

    Domyślnie

    Wspomniany przeze mnie 8. rozdział dotyczy "(...)195 ujęć Scotta Kelby'ego". (Nie potrafiłem edytować).

  2. #502
    Pełne uzależnienie Awatar axk
    Dołączył
    Apr 2008
    Miasto
    SK
    Posty
    2 027

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Merauder Zobacz posta
    Co sadzicie o tej pozycji Sekrety mistrza fotografii cyfrowej. 195 ujęć Scotta Kelbyego
    Książka dedykowana raczej dla osoby która dopiero zaczyna swoją "przygodę" z fotografią. Przedstawia ogólne porady odnośnie doboru i użycia sprzętu oraz technik fotografowania w różnych okolicznościach (kwiaty, wesele, krajobraz, sport, portret oraz fotografie "z podróży"). Jeżeli zaliczasz się do osób początkujących, jest to pozycja którą warto przeczytać. Jeżeli "pierwsze kroki" masz już dawno za sobą raczej nie znajdziesz w niej niczego odkrywczego.

    Dokładnie te same uwagi tyczą się pozycji "Nowe Ujęcia Scotta Kelby'ego", która to niejako stanowi uzupełnienie/kontynuację 195-ciu ujęć.
    Ostatnio edytowane przez axk ; 25-01-2009 o 10:40
    EOS + Speedlite

  3. #503
    Bywalec
    Dołączył
    Apr 2005
    Miasto
    Sandomierz
    Wiek
    53
    Posty
    138

    Domyślnie

    Albercikk napisał: JackC - Napisałeś że "Światło" wypada sporo lepiej na tle Ekspozycji, tylko nie wiem czy to jest jakiś komplement dla tej pozycji skoro Ekspozycja jest bardzo słaba ? Warto brać tą knigę (oświetlenie) czy raczej odpuścić ?

    Dawno tu nie zaglądałem i pewnie już po ptakach . Każda z książek z serii "Warsztaty fotograficzne" stanowi odrębną samodzielną pozycję. Jeśli kupiłeś "Oświetlenie..." Freemana to szkoda kasy na "Oświetlenie" z serii Warsztaty Fotograficze. Autor ma lekką rękę, dobrze się to czyta - ale jak dla mnie wszystko jest zbyt ogólne.
    Ostatnio edytowane przez JackC ; 25-01-2009 o 23:07

  4. #504
    Pełne uzależnienie Awatar arturs
    Dołączył
    Jan 2006
    Miasto
    Kielce
    Wiek
    47
    Posty
    4 196

    Domyślnie

    Jak wcześniej pisałem - wg mnie cała seria "Warsztaty.." jest merytorycznie słaba i sprawia wrażenie pisanej dla zupełnych laików i wg mnie sporo tematów jest opisywane "po łebkach" - przynajmniej takie wrażenie odniosłem przy dosyć dokładnym przyglądnięciu się im w Empiku - zawsze jak czegoś szukam to staram się wybrać zagadnienie na którym się znam i to przeczytać/przejrzeć - i stąd wnioskuję na temat całości pozycji - i tu okazało się że cała seria nie wytrzymuje żadnego porównania z Kelbym czy Pattersonem..
    A co do Mroczka to właśnie na stronie Heliona dodałem raką recenzję/opinię:
    "Książka merytorycznie super, doskonale się czyta, autor ma naturalny dar opowiadania..
    Ale duży minus dla wydawnictwa - w książce w co najmniej dwóch miejscach przy przenoszeniu wyrazu pomiędzy stronami na kolejnej stronie zdanie zaczyna się z całkiem innego wyrazu - jakby całe akapity wcięło.. mnóstwo literówek, przeniesień (myślników) w połowie wyrazów w połowie linii, kilka pomylonych zdjęć.. zawartość merytoryczna na 6 ale kolor w wydaniu to nie wszystko - duży minus dla korekty i składu - te etapy są bardzo niechlujnie wykonane - dla tak poważnego wydawnictwa jak Helion i takiej - bardzo poszukiwanej pozycji - takie błędy to po prostu wstyd..
    "

    Ciekawe czy ją na stronie opublikują
    5DmkI, C85f1.2L|580 EXII|

  5. #505
    Sezer
    Guest

    Domyślnie

    Witam,
    Jaka ksiazke do fotografii portretowej mozecie polecic?
    Warto zainteresowac sie Michael Busselle "Portret doskonaly" czy jest lepsza pozycja do kupienia?

  6. #506
    Uzależniony
    Dołączył
    May 2006
    Posty
    507

    Domyślnie

    Mam Michael Busselle "Portret doskonaly" i uważam, że nie można się raczej z niej niczego nauczyć(najsłabsza z trzech jego książek jakie mam). Z jego pozycji mam jeszcze "Fotografia barwna kompozycja i harmonia" oraz " Jak fotografować na wakacjach i w podróży". I w tych dwóch można wiele podpatrzeć i to w zakresie kompozycji ogólnie rozumianej treści obrazu, jak i kompozycji kadru po przez kolor, faktury i detal. Polecam. Kupiłem wszystkie trzy, bo razem kosztowały 63zł.
    Mam pytanie odnośnie książki "Photoshop korekcja i separacja" D. Margulis, ma ktoś tą pozycję? Warto kupić?
    6D + 35L + 85f/1.8 + 24-105L

  7. #507
    Pełne uzależnienie Awatar Slider
    Dołączył
    Sep 2008
    Posty
    1 052

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Sezer Zobacz posta
    Jaka ksiazke do fotografii portretowej mozecie polecic?
    Ja tak od siebie moge polecić książkę autorstwa Daniela Lezano i Bjorna Thomassena pt: "Fotografia portretowa 100 rad i pomysłów" Wydawnictwa Zoner Press. IMHO naprawdę dobra, i fajnie napisana, jest spoooro technik fotografowania portretów, podpowiedzi na co zwrócic uwagę itp.. Obiecuję, że nie bedzie to kolejna nudna książka o podstawach foto, kompozycji, kadrowaniu itp, o czym juz się setki razy czytało.., a co ciekawe tych przykladów rzeczywiscie jest wiecej niż 99 i mniej niz 101:-)

    Pozdrawiam
    Canon PowerShot S3 IS, Canon Lens 36-432mm f/2.7-f/3.5 IS USM, dekieLek na obiektyw, pasek, Lampa wbudowana SpeedLite, VeLbon CX200, Literatura, Karty pamięci SanDisk uLtra III 2.0 GB, Adapter, CoreL Paint Shop Pro Photo X2, Lenspen mini Pro.

  8. #508
    Sezer
    Guest

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Bingant Zobacz posta
    Mam Michael Busselle "Portret doskonaly" i uważam, że nie można się raczej z niej niczego nauczyć(najsłabsza z trzech jego książek jakie mam). Z jego pozycji mam jeszcze "Fotografia barwna kompozycja i harmonia" oraz " Jak fotografować na wakacjach i w podróży".
    "Jak fotografowac..." wlasnie lezy od tygodnia na poczcie i musze ja w koncu odebrac "Portret..." sobie odpuszcze. Dziekuje za pomoc.


    Cytat Zamieszczone przez Slider Zobacz posta
    Ja tak od siebie moge polecić książkę autorstwa Daniela Lezano i Bjorna Thomassena pt: "Fotografia portretowa 100 rad i pomysłów" Wydawnictwa Zoner Press.

    W takim razie zamawiam i odbieram za kilka dni
    Rowniez dziekuje i pozdrawiam.

  9. #509
    Bywalec
    Dołączył
    Feb 2008
    Posty
    181

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Slider Zobacz posta
    Ja tak od siebie moge polecić książkę autorstwa Daniela Lezano i Bjorna Thomassena pt: "Fotografia portretowa 100 rad i pomysłów" Wydawnictwa Zoner Press. IMHO naprawdę dobra, i fajnie napisana, jest spoooro technik fotografowania portretów, podpowiedzi na co zwrócic uwagę itp.. Obiecuję, że nie bedzie to kolejna nudna książka o podstawach foto, kompozycji, kadrowaniu itp, o czym juz się setki razy czytało.., a co ciekawe tych przykladów rzeczywiscie jest wiecej niż 99 i mniej niz 101:-)

    Pozdrawiam
    hmm a ja mam troche odmienne zdanie, takie, ze wiecej wyczytasz na temat fotografi portretowej z watku ktory jest na CB niz z tej ksiazki ;];] i wlasnie przydalo by sie w tej ksiazce o kompozycji, kadrowaniu itp a na dodatek ksiazka ma duzo bledow co do tlumaczenia. Ale to tylko moje zdanie
    50D/400 D /T 17-50 2.8 / C 50 1.8 / C 85 1.8 / 580Ex II i reszta gratow

  10. #510
    Pełne uzależnienie Awatar Slider
    Dołączył
    Sep 2008
    Posty
    1 052

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez coca Zobacz posta
    wiecej wyczytasz na temat fotografi portretowej z watku ktory jest na CB niz z tej ksiazki ;]
    W to chyba nikt nie wątpi..:grin:

    i wlasnie przydalo by sie w tej ksiazce o kompozycji, kadrowaniu itp
    Myślę, że są tutaj o tym informacje w takiej dawce jak to potrzebne. Jesli przeczytałbym znowu te same prawidła o złotym podziale itp, to bym chyba kopyta wyciągnął..:grin: Tzn przewijają się pewnie nieraz tam o tym wzmianki, niemniej nie jest to tak uciążliwe jak te teorie w ksiązkach dla początkujacych.. A pozatym zauważ, że każde zagadnienie poparte jest zdjeciem, które całkiem nieźle obrazuje omawiany problem, tak więc jeśli potrafimy analizowac zdjęcia (a wszyscy potrafimy) i zdamy sie na siebie, to wyciągniemy calkiem sensowne wnioski.. bez komentarzy o kadrach, cięciach itp..
    Canon PowerShot S3 IS, Canon Lens 36-432mm f/2.7-f/3.5 IS USM, dekieLek na obiektyw, pasek, Lampa wbudowana SpeedLite, VeLbon CX200, Literatura, Karty pamięci SanDisk uLtra III 2.0 GB, Adapter, CoreL Paint Shop Pro Photo X2, Lenspen mini Pro.

Strona 51 z 102 PierwszyPierwszy ... 41495051525361101 ... OstatniOstatni

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •