Strona 14 z 102 PierwszyPierwszy ... 412131415162464 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 131 do 140 z 1016

Wątek: ksiazki o fotografii

  1. #131
    Uzależniony
    Dołączył
    Apr 2006
    Posty
    664

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Nemeo Zobacz posta
    Szukam książki / prezent /, do nauki podstaw fotografii, dla totalnego laika, co radzilibyście kupić ?
    Jeśli totalny laik (ale wyrażający chęć do nauki), to "Szkoła Fotografowania National Geographic" faktycznie będzie ładnym prezentem. Ta sama merytoryczna zawartość, podana może w nieco bardziej bezpośredni i konkretny sposób to "Langford M. - Fotografia od A do Z". Miałem obie - gdybym miał znów zaczynać "od zera" wybrałbym Langforda - fakt, troszkę mniej efektowne zdjęcia (ale licznie i bardzo bezpośrednio ilustrujące omawiane zagadnienia) i wydanie bardziej konserwatywne, ale i cena niższa Jedyną obiektywną zaletą pozycji NG nad Langford'em, dla osoby, dla której będzie to pierwsza książka w temacie (poza renomą wydawnictwa) jest te kilka wypowiedzi ich fotografów, niby nic, ale to przyjemny przerywnik, który przypomina także o tej drugiej stronie robienia zdjęć (IMHO lepiej poczytać o takich rzeczach w osobnej literaturze, ale jeśli nie wiadomo co bardziej interesuje czytelnika - technika czy podejście, to może przeważyć ładne wydanie i te kilka słów). Nie szukałbym dalej... jedna albo druga zależnie od tego jak oceniasz aspiracje/predyspozycje/zainteresowania obdarowywanego tudzież obdarowywanej.
    Ostatnio edytowane przez APP ; 10-04-2007 o 22:52

  2. #132
    Uzależniony Awatar RomanS
    Dołączył
    Feb 2007
    Miasto
    Kielce
    Wiek
    72
    Posty
    830

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Nemeo Zobacz posta
    Szukam książki / prezent /, do nauki podstaw fotografii, dla totalnego laika, co radzilibyście kupić ?
    W takiej sytuacji ja poradzilbym - TOM ANG "Fotografia cyfrowa podrecznik", Arkady, W-wa, 2003. Jaszcze w niektorych ksiegarniach mozna ja znalesc nie jestem pewien ale chyba byl dodruk. Zdjecia niebylejakie i mimo encyklopedycznego ukladu ksiazki calkiem dobrze sie ja czyta.

  3. #133
    Bywalec Awatar Elmarqo
    Dołączył
    Mar 2007
    Miasto
    Wrocław
    Posty
    245

    Domyślnie

    Poszukuje książki, która będzie zawierała informacje o obróbce RAW-ów i interpretacji histogramów. Nie chciałbym tylko, żeby to była pozycja w której ten aspekt jest traktowany po macoszemu, w formie krótkiego rozdzialiku. Zależy mi na kompleksowym ujęciu tego tematu. Jeśli coś możecie polecić, będę wdzięczny.
    !!! Łączenie podwójnego wpisu !!!
    Jeszcze jedno, kto jest autorem "Korekcji i separacji"?
    Ostatnio edytowane przez Elmarqo ; 15-04-2007 o 02:25 Powód: Automerged Doublepost

  4. #134
    Uzależniony Awatar Viracocha
    Dołączył
    Jan 2004
    Miasto
    Wrocław
    Posty
    853

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Elmarqo Zobacz posta
    Jeszcze jedno, kto jest autorem "Korekcji i separacji"?
    Dan Margulis.

  5. #135

    Domyślnie

    "The New Complete Guide to Wildlife Photography" by JOE McDONALD, jak dotad najlepsza pozycja tego radzaju fotografii jaka wpadla w moje rece.
    Mysle ze 40 lat praktyki mowi samo za siebie, facet nie leje wody, krotko i na temat. Kazdy rozdzial dokumentowany jest fantastycznymi zdjeciami zawierajacymi dane ekspozycji i uzyty sprzet. Omawia techniki fotografii wszelkiej zwierzyny( lacznie z insektami) oraz dobor sprzetu.
    Goraco poplecam!

  6. #136
    Bywalec Awatar Elmarqo
    Dołączył
    Mar 2007
    Miasto
    Wrocław
    Posty
    245

    Domyślnie

    "Real World Camera Raw i Photoshop CS2 - efektywna obróbka cyfrowych zdjęć" - czy ktoś miał do czynienia z tą pozycją i mógłby o niej coś napisać?

  7. #137
    Początki nałogu Awatar kris75
    Dołączył
    Feb 2006
    Miasto
    pomorze
    Wiek
    49
    Posty
    413

    Domyślnie

    Wlasnie jestem po wstepnej lekturze "Kompozycji..." polecam i to każdemu. Z mankamentow to wyraźnie mi brakuje opisow do zdjec, tak jak to zrobione np. w serii NG.
    ________
    Rzeczy widzimy nie takimi, jakie są, ale takimi, jacy jesteśmy
    Immanuel Kant

  8. #138
    zło konieczne Awatar Vitez
    Dołączył
    Jan 2004
    Miasto
    Warszawa
    Posty
    19 804

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Elmarqo Zobacz posta
    "Real World Camera Raw i Photoshop CS2 - efektywna obróbka cyfrowych zdjęć" - czy ktoś miał do czynienia z tą pozycją i mógłby o niej coś napisać?
    Mam ja ale jakos brak czasu na przeczytanie. Gdybys byl z Warszawy to moglbym pozyczyc .

  9. #139
    Bywalec Awatar Elmarqo
    Dołączył
    Mar 2007
    Miasto
    Wrocław
    Posty
    245

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Vitez Zobacz posta
    Mam ja ale jakos brak czasu na przeczytanie. Gdybys byl z Warszawy to moglbym pozyczyc .
    Dzięki za chęci Decyzja zapadła, nabywam!

  10. #140
    PiotrWolski
    Guest

    Domyślnie

    Szanowni,
    Witam Was wszystkich przede wszystkim - ponieważ to mój pierwszy post na tym FORUM.

    Zdradźcie mi, proszę - dla kompletnego nowicjusza w obyciu z aparatem - jaką pozycję polecicie ?

    PW

Strona 14 z 102 PierwszyPierwszy ... 412131415162464 ... OstatniOstatni

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •