Strona 101 z 102 PierwszyPierwszy ... 519199100101102 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 001 do 1 010 z 1016

Wątek: ksiazki o fotografii

  1. #1001
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Sep 2006
    Miasto
    Bydgoszcz.
    Posty
    3 468

    Domyślnie

    Szkoła Fotografowania National Geografic-Ludzie i portrety.Robert Caputo

    Portret Doskonały.Jak fotografować ludzi Michael Buselle David Wilson

    Fotografia Portretowa Daniel Lezano Bjorn Thomassen

    Oswietlenie Portretowe w praktyce. Christopher Grey

    I albumy,albumy,biografie klasyków portretu
    Ostatnio edytowane przez janmar ; 29-08-2011 o 11:16

  2. #1002
    Początki nałogu Awatar hyzop
    Dołączył
    Aug 2006
    Miasto
    Pasłęk
    Posty
    413

    Domyślnie

    Jest jeszcze "Portrety" Michaela Freemana, autor podaje podstawowe schematy i przykłady oraz jak sporządzić listę zadań (są przykładowe) przed sesją

  3. #1003

    Domyślnie

    Parę moich typów. Bardziej autorami, jeśli jedna pozycja mnie zachwyciła, podobnie będzie z kolejnymi.

    Michael Busselle - mam do niego sentyment, bo "Fotografia na Wakacjach i w Podróży" była pierwszą pozycją jaką kupiłem dawno temu z pierwszym kompaktem. Wszystkie jego książki mają podobny schemat: krótki rozdział opierający się na 1-2 zdjęciach oraz trzy części: Patrzenie-Myślenie-Działanie. Na każdej stronie masa pomysłów, które można wykorzystać. Busselle był fotografem "analogowym", więc operował filtrami bardziej niż nam to dzisiaj jest potrzebne, ale w lekturze to nie przeszkadza. A zdecydowanie wolę czytać książki o robieniu zdjęć, a nie o ich obróbce. Niestety książki można dostać już dzisiaj tylko z drugiej ręki (allegro, ebay).

    Michael Freeman - ktoś określił jego książki jako porządny wykład uniwersytecki i faktycznie można tak się czuć. Naprawdę masa wiedzy się wylewa z każdej strony, choć czytać trzeba uważnie. Jednocześnie dużo zdjęć i dobra ilustracja tematu. "Okiem fotografa" to pozycja obowiązkowa. Na razie jak dotąd trochę zawiodła mnie tylko "Idealna ekspozycja", ale to chyba jeszcze za bardzo zaawansowane jak dla mnie.

    David DuChemin - jego 3 e-booki, które można ściągnąć za darmo ze strony wydawnictwa Galaktyka są świetne. Książka "W kadrze" trochę przegadana i tematycznie bardziej o fotografowaniu ludzi niż o kompozycji.

    Bryan Peterson - w jego książkach są różne ciekawe porady, ale strasznie dużo wody, powtarzania samego siebie i zachwytu nad sobą. :-) Jednak "Ekspozycja bez tajemnic" to dobra rzecz dla początkujących.

    Scott Kelby - woda, woda, woda. Nie podoba mi się jego styl i tyle.

  4. #1004
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Nov 2010
    Posty
    47

    Domyślnie

    Michael Freeman - Ma dość trudne lektury, ale bardzo mi się podoba jego styl. Jego książki ujmują temat w sposób skoncentrowany i rozbudowany, bez wodolejstwa. Jak w innych książkach są fotografie i trochę anegdotek, to w jego książkach są fotografie a dodatkowo ilustracje które graficznie tłumaczą daną koncepcję/postępowanie. Anegdotki też są, niewiele, ale takie naprawdę wartościowe.
    Jak wspomniałem niełatwa lektura. Trzeba sobie wielokrotnie je czytać w pewnych odstępach czasu, między kolejnymi pstrykaniami zdjęć. Stopniowo przyswaja się coraz więcej.
    "Idealna ekspozycja" mi się akurat bardzo podoba i wiele pomogła, i pewnie nadal będzie pomagać w miarę wyrabiania sobie odruchów i taktyk jakie ta książka sugeruje.
    "Okiem fotografa" i "Umysł fotografa" podobnie.

    Scott Kelby - Kilka ciekawych sztuczek na początek, ale zgadzam się że wodolejstwo podszywane kilkoma doktrynami.

  5. #1005
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Sep 2008
    Miasto
    Warszawa
    Posty
    44

    Domyślnie

    Czy książka "Adobe Photoshop Lightroom 3. Podręcznik dla fotografów" Martin Evening to dobra pozycja do nauki posługiwania się Lightroom'em - dzisiaj jest z 30% zniżką w Helionie?
    Czy może lepszy byłby "Adobe Photoshop Lightroom 3 Oficjalny podręcznik" Tłumaczenie: Irmina Lubowiecka?
    Ostatnio edytowane przez Mietek2141 ; 07-09-2011 o 08:29
    Canon 550D + 18-55mm f/3,5-5,6 IS (padnięty) + 50mm f/1.8 + 55-250mm f/4-5.6 IS + Tamron SP 17-50 mm F2.8 XR VC Di II +dobre chęci

  6. #1006
    gajowy Awatar akustyk
    Dołączył
    Dec 2004
    Miasto
    holandia
    Wiek
    45
    Posty
    11 945

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Mietek2141 Zobacz posta
    Czy książka "Adobe Photoshop Lightroom 3. Podręcznik dla fotografów" Martin Evening to dobra pozycja do nauki posługiwania się Lightroom'em - dzisiaj jest z 30% zniżką w Helionie?
    Czy może lepszy byłby "Adobe Photoshop Lightroom 3 Oficjalny podręcznik" Tłumaczenie: Irmina Lubowiecka?
    zobacz:
    http://www.canon-board.info/showpost...&postcount=368

    streszczajac: niezle.
    www albo tez flickr

  7. #1007
    Coś już napisał
    Dołączył
    Jun 2009
    Wiek
    45
    Posty
    63

    Domyślnie

    Możecie polecić jakąś książka praktycznie uczącą jak błyskac?
    Piątka, eLki, portfolio w toku.

  8. #1008
    Uzależniony
    Dołączył
    Feb 2006
    Miasto
    Gdańsk
    Wiek
    71
    Posty
    634

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez MusicMan Zobacz posta
    Możecie polecić jakąś książka praktycznie uczącą jak błyskac?
    może to?:http://foto.jasiu.pl/

  9. #1009
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Apr 2011
    Posty
    45

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Vroo Zobacz posta

    Bryan Peterson - w jego książkach są różne ciekawe porady, ale strasznie dużo wody, powtarzania samego siebie i zachwytu nad sobą. :-) Jednak "Ekspozycja bez tajemnic" to dobra rzecz dla początkujących.
    Też mogę polecić książki Bryana Petersona. Przeczytałem wszystkie oprócz makro. Prawdą jest że dużo rzeczy się powtarza. Jednak są one bardzo fajne dla tych co dopiero zaczynają z fotografią.

    PS. Oprócz nauki, książki te motywują aby eksperymentować (ale z głową!).

  10. #1010
    Pełne uzależnienie Awatar enter
    Dołączył
    Oct 2005
    Miasto
    wioskawawa
    Posty
    1 201

    Domyślnie

    odebrałem kilka dni temu Światło i Oświetlenie
    książka ciekawa po pierwszym czytaniu i pobieżnym przejrzeniu

    ale tak na szybko dwa osobne przykłady wraz z fotami takie same jak w innych publikacjach
    niektóre fotografie puszczone bez korekty chociażby WB i takie tam małe niedoróbki
    nie spodziewałbym się tego po publikacji sygnowanej żółtym prostokątem za ponad 5 dyszek

Strona 101 z 102 PierwszyPierwszy ... 519199100101102 OstatniOstatni

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •