Strona 6 z 6 PierwszyPierwszy ... 456
Pokaż wyniki od 51 do 58 z 58

Wątek: statyw typu BOOM

  1. #51
    Początki nałogu Awatar Maggot
    Dołączył
    Feb 2008
    Miasto
    Bialystok
    Wiek
    43
    Posty
    286

    Domyślnie

    Tak sobie te posty czytam i sie dziwie...
    Masa porad jak dociazyc booma, jakie ciezarki dokupic, ile moze udzwignac itp. Ale nikt nie pisze ze w ogromnej wiekszosci przypadkow to jednak daje sie tak zbalansowac, przesuwajac belke wzgledem statywu pomiedzy tym co na boomie zawieszone, a "czerwonym" ciezarkiem, ze nawet ciezki zestaw z duza okta stoi spokojnie.
    Przez 2 lata mialem jeden z najtanszych boomow z all i byl bardzo ok. Teraz dokupilem pierwszego booma z powyzszej listy i... oba maja wady i zalety i nie chodzi tylko o mobilnosc, wage itp. Np. Ten nowy jest duzo trudniej ustawic, zajmuje wiecej miejsca, 20kg moze i mozna na nim zawiesic ale bez dodatkowych obciaznikow sie nie obedzie. Obecnie przy calym kpl obciaznikow mam na nim 120cm okte, glowke bowensowskiego generatora i brakuje bardzo nieduzo zeby lampa zaczela opadac. Podsumowujsc: mimo wszystko do studia ten duzy jest wygodniejszy, ale jak bym mial dac za niego ponad 1000zl to bym zostal przy tanszym

  2. #52
    Dopiero zaczyna Awatar korona
    Dołączył
    Mar 2008
    Miasto
    71
    Posty
    43

    Domyślnie

    Oczywiście, że da się balansować, niestety nie w każdych warunkach możesz sobie pozwolić na "schowanie" ramienia np. o połowę i właśnie w tym problem.
    Wszystko zależy od tego co, w jakich warunkach i czym focisz, więc moim zdaniem dobrze jest zrobić sobie małą analizę przed zakupem.

    Ah i to żaden poradnik i na pewno nie wyczerpuje tematu!
    Jak już pisałam nie miałam z żadnym z tych boomów nigdy do czynienia, więc zmuszona byłam na podstawie opisów i zdjęć wyciągnąć parę teoretycznych wniosków, które pomogły mi podjąć decyzję w zakupie.
    Niestety doświadczonych praktyków, którzy mieli styczność z omawianymi modelami jak na lekarstwo.

    Jeśli chodzi o boom Quantuuma to pewnie zmartwisz niektórych, że stabilnością nie grzeszy, ale potwierdza to tylko regułę, że z chińszczyzną nie ma lekko

  3. #53
    Początki nałogu Awatar Maggot
    Dołączył
    Feb 2008
    Miasto
    Bialystok
    Wiek
    43
    Posty
    286

    Domyślnie

    nie to ze "stabilnoscia nie grzeszy" tylko jest to dosc specyficzna konstrukcja. Bardziej przypomina kran niz booma i tak sie tez zachowuje. Jedno co warto przerobic - to oszlifowac podkladki pomiedzy belka a kolumna inaczej stalowa podkladka z ostrymi krawedziami bedzie niszczyla aluminiowe ksztaltowniki z ktorych jest zbudowany boom.

  4. #54
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    34

    Domyślnie

    ja mam tak ze czasem gdy podniose booma. to samoczynnie opada. wynika to z wyp[racowania..ale jak na 2 lata uzywania to jestem srednio zadowolony.

  5. #55

    Domyślnie

    Tak to się niestety dzieje, że po kilku latach użytkowania wszystko zaczyna sie robić wadliwe.
    Na szczęście ten BOOm Quantuum który kupiłam lata temu działa jak w pierwszym tygodniu. Pewnie to kwestia tego, że ostatnio nie używam go zbyt często, ale też konstrukcji, która, nie da się ukryć, jest wytrzymała.
    Nie ma co przesadzać z ciężarkami, bo to zdecydowanie psuje 'ramię' statywu....

  6. #56
    Coś już napisał Awatar skylight
    Dołączył
    Mar 2012
    Posty
    64

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez smigaczka Zobacz posta
    To, że istnieją takie statywy jak żurawie to wiem, ale o BOOMach dowiedziałam się niedawno. Zastanawiam się nad ich użytecznością i zastosowaniem.
    Co sądzicie o tych statywach, np. tym quantuum ??
    Wart ceny i w ogóle kupna?
    jak to jest, że jak zakładałaś ten wątek w listopadzie 2010 to pierwszy raz słyszałaś o BOOMach, a teraz piszesz, że kupiłaś taki "lata temu"
    taaaak wiem, czepiam się słówek
    Fotografować to znaczy wstrzymać oddech, uruchamiając wszystkie nasze zdolności w obliczu ulotnej rzeczywistośc /Henri Cartier - Bresson

  7. #57

    Domyślnie

    no lata temu czyli 2 lata w listopadzie

  8. #58

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez skylight Zobacz posta
    jak to jest, że jak zakładałaś ten wątek w listopadzie 2010 to pierwszy raz słyszałaś o BOOMach, a teraz piszesz, że kupiłaś taki "lata temu"
    taaaak wiem, czepiam się słówek
    2 lata, to dla mnie szmat czasu
    ale dzięki za złapanie za słówko... lubię czasem pohiperbolizować sobie i nie każdy może odbierać moje słowa w taki sposób, w jaki jawią mi się w głowie

Strona 6 z 6 PierwszyPierwszy ... 456

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •