Strona 1 z 6 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 58

Wątek: statyw typu BOOM

  1. #1

    Domyślnie statyw typu BOOM

    To, że istnieją takie statywy jak żurawie to wiem, ale o BOOMach dowiedziałam się niedawno. Zastanawiam się nad ich użytecznością i zastosowaniem.
    Co sądzicie o tych statywach, np. tym quantuum ??
    Wart ceny i w ogóle kupna?

  2. #2

    Domyślnie

    dziwne pytanie, jeśli masz potrzebę oświetlić coś z góry to chyba użyteczne?
    C1D3-S35mm1.4

  3. #3
    Początki nałogu Awatar photographus
    Dołączył
    May 2007
    Miasto
    Białystok
    Wiek
    59
    Posty
    434

    Domyślnie

    Żuraw jest dużo tańszy i wg. mnie równie funkcjonalny
    pozdrówka
    regulamin pkt 8

  4. #4
    Początki nałogu Awatar Maggot
    Dołączył
    Feb 2008
    Miasto
    Bialystok
    Wiek
    43
    Posty
    286

    Domyślnie

    Zuraw jest bardzo uzyteczny nie tylko gdy sie chce oswietlic cos z gory. Pozwala tez np. umiescic lampe bardzo nisko. Fakt zajmuje duzo miejsca i jest ciezszy od zwyklego statywu.
    Nie kupuj tylko tych najtanszych w ktorych ramie jest regulowana na czyms w rodzaju kol zebatych ktore trzeba poluzowac. Jest to bardzo niewygodne szczegolnie gdy uzywa sie ciezkiej lampy z duzym softem.

  5. #5
    Początki nałogu
    Dołączył
    Feb 2006
    Miasto
    POZNAN + 50
    Posty
    334

    Domyślnie

    jaki żuraw polecacie? jakiego ewentualnie używacie? zastanawiam się nad kupieniem i wszelkie podpowiedzi mile widziane
    Canon EOS, Tokina, Tamron, SpeedLite, Quantuum, Yongnuo

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez smigaczka Zobacz posta
    To, że istnieją takie statywy jak żurawie to wiem, ale o BOOMach dowiedziałam się niedawno.
    A to nie to samo?
    "Wszyscyśmy z płócien
    Rembrandta:
    To tylko kwestia
    Światła ; " (Jacek Kaczmarski "Światło")

  7. #7
    Bywalec
    Dołączył
    Feb 2006
    Wiek
    48
    Posty
    159

    Domyślnie

    od jakiegoś czasu posiadam taki statyw http://quantuum.pl/detal.php?id=1117&lang=pl&curr=PLN i tak jak na początku byłem w 100% zadowolony tak po dłuższym czasie użytkowania nie jest już tak różowo
    nie ma tragedii, zaciski trzymają, jest stabilny ale ta pionowa rurka która wysuwa się przy podnoszeniu statywu do góry ma pełno wgnieceń - wygląda to tak jakby zacisk (śruba) która blokuje pozycję tej właśnie rurki bezpośrednio ją dotykała i dociskała wygniatając wgłębienia
    I bynajmniej nie o estetykę tu chodzi ale o fakt że owe zniekształcenia tej powierzchni utrudniają ruch tej rurki w pionie i teraz mając np. założoną lampę 750 Ws z softem 80x120 obniżanie całego booma jest bardzo niewygodne bo po zluzowaniu śruby statyw stoi - nie opada samoczynnie - trzeba więc użyć siły by za chwilę - po sforsowaniu zagniecenia wszystko pier... z całą siłą do dołu
    pozdrawiam
    Tomek

  8. #8
    Początki nałogu Awatar Maggot
    Dołączył
    Feb 2008
    Miasto
    Bialystok
    Wiek
    43
    Posty
    286

    Domyślnie

    mam identyczny tyle ze u mnie pomiedzy sruba a rurka sa aluminiowe podkladki (na pionowej latwo wypada jak sie za bardzo poluzuje) i nie wiem jak mocno musialbym dokrecic zeby sie rurka wgniotla.

  9. #9
    Bywalec
    Dołączył
    Feb 2006
    Wiek
    48
    Posty
    159

    Domyślnie

    u mnie też są (!) jednak najwyraźniej ta jedna nie spełnia zupełnie swojej roli
    jeśli u Ciebie jest OK to znaczy że ja muszę mieć jakiś wybrakowany egzemplarz chociaż widzę że jest ta metalowa wkładka w środku więc teoretycznie powinno być OK - ale nie jest. Oczywiście dokręcam to wszystko z wyczuciem
    pozdrawiam
    Tomek

  10. #10
    Początki nałogu
    Dołączył
    Feb 2008
    Posty
    322

    Domyślnie

    To jest właśnie najbardziej denerwujące w chińszyźnie wszelkiej maści - rozumiem cięcie kosztów, ale miejsca, które powinny być szczególnie wytrzymałe takimi nie są.. chińska stal/blacha zwana także w środowisku perkusistów "g****litem"

Strona 1 z 6 123 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •