Strona 3 z 6 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 58

Wątek: statyw typu BOOM

  1. #21

    Domyślnie

    zgadza się ale nie zawsze ta regulacja wystarcza.
    !!! Łączenie podwójnego wpisu !!!
    aaaa tak se możemy pisać teraz dopiero się zorientowałem, że piszesz o tym mniejszym boomie, który faktycznie ma ruchome ramię. Pisząc o zdejmowaniu przeciwwagi miałem na myśli ten cięższy boom z kilkoma odważnikami.
    Ostatnio edytowane przez loco75@tlen.pl ; 01-12-2010 o 16:28 Powód: Automerged Doublepost

  2. #22
    Bywalec
    Dołączył
    Feb 2006
    Wiek
    48
    Posty
    159

    Domyślnie

    dzisiaj rozebrałem ten zacisk na czynniki pierwsze i okazuje się że akurat w tym jednym zacisku (a w tym boomie są takie trzy) tylko jedna wkładka jest metalowa - ta którą widać i która odpowiada za trzymanie zacisku do dolnej części statywu - ta druga, która odpowiada za blokowanie pionowej kolumny jest plastikowa ! - i to właśnie ten plastik wypacza się punktowo pod wpływem śruby i zniekształca rurę ... nie ma co, zaj... technologia

    ciekawe czy u Ciebie Maggot jest tak samo - jakbyś kiedyś z nudów to rozebrał to daj znać
    pozdrawiam
    Tomek

  3. #23

    Domyślnie

    No to dyskusja rozgorzała na temat tych quantuumowskich boomów
    Teraz panowie będą bawili się w składanie i rozkładanie i sprawdzanie wszystkich możliwych ustawień.
    Hehe, kobieta kupuje statyw i po prostu używa, ale facet? Nie, on musi rozłożyć go na częśći pierwsze i sprawdzić w każdych warunkach :P

  4. #24
    Początki nałogu
    Dołączył
    Feb 2006
    Miasto
    POZNAN + 50
    Posty
    334

    Domyślnie

    ja kupiłem quantuum [mniejszy] i pierwsze wrażenia są pozytywne
    Canon EOS, Tokina, Tamron, SpeedLite, Quantuum, Yongnuo

  5. #25
    Początki nałogu Awatar Maggot
    Dołączył
    Feb 2008
    Miasto
    Bialystok
    Wiek
    43
    Posty
    286

    Domyślnie

    a co po za quantumowskimi/chinskimi boomami mozna tu powiedziec? Wiadomo jak ktos ma wiecej do wydaniato sa pewnie duzo lepsze zabawki ale np w moim przypadku o ile np na lampach mozna powiedziec ze nie oszczedzalem 3x bowens 750pro to 1 chinskiego booma wymienilem na drugiego i o ile pierwszy nadawal sie co najwyzej do lampki systemowej z parasolka to tego katuje 150cm okta i wyzej wymieniona lampa i to praca codzienna z roznymi ustawieniami, a nie niedzielne domowe pstrykanie.
    Podsumowujac: jesli kolejnym w hierarchii boomowej jest wymieniony tu boom Quantumowski to ja narazie mam wazniejsze wydatki.

    ps.
    jak nie zapomne to sprawdze jeszcze dzis co u mnie wsadzili do blokowania pionowej belki

  6. #26

    Domyślnie

    witam
    Podstawe mam i moge uzyc air 260 dosc stabilne tylko to mocowanie - czy ktos uzywa ta glowiece przy boomie manfrotto 123 ??

    http://www.bhphotovideo.com/c/produc...oom_Clamp.html

    pozdrawiam Darek
    pare sloikow i jedno body ......... ostatnio uzywane 9 lat temu czas nanowo zaczac przygode ....

  7. #27
    Początki nałogu Awatar Maggot
    Dołączył
    Feb 2008
    Miasto
    Bialystok
    Wiek
    43
    Posty
    286

    Domyślnie

    jesli to w usa tyle kosztuje to pewnie u nas bedzie relatywnie drozsze. Po za tym do booma potrzeba jeszcze poprzeczki z przeciwwaga. Drugi statyw plus worek z piaskiem? Po za tym cos mi sie zdaje ze nie dosc ze to co powstanie nie bedzie lepsze niz statyw za 300 to jeszcze moze sie okazac ze trzeba sie bylo narobic zeby wogole zaczelo dzialac.

  8. #28

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Maggot Zobacz posta
    jesli to w usa tyle kosztuje to pewnie u nas bedzie relatywnie drozsze. Po za tym do booma potrzeba jeszcze poprzeczki z przeciwwaga. Drugi statyw plus worek z piaskiem? Po za tym cos mi sie zdaje ze nie dosc ze to co powstanie nie bedzie lepsze niz statyw za 300 to jeszcze moze sie okazac ze trzeba sie bylo narobic zeby wogole zaczelo dzialac.
    moze tak i moze nie statywy mam wiec tylko porzeczki i przeciwagi szukam , ta glowica plus poprzeczka + przeciwaga 680zl wiec chyba lepiej poskladac samemu , szczegolnie ze kawalek aluminium nie kosztuje az tyle.
    Jak przyjdzie zdam relacje.

    Darek
    pare sloikow i jedno body ......... ostatnio uzywane 9 lat temu czas nanowo zaczac przygode ....

  9. #29
    Początki nałogu Awatar Maggot
    Dołączył
    Feb 2008
    Miasto
    Bialystok
    Wiek
    43
    Posty
    286

    Domyślnie

    oj nie rozumiemy sie.
    chodzilo mi o cos takiego:
    http://allegro.pl/fv1-profesjnalny-z...356475579.html
    !!! Łączenie podwójnego wpisu !!!
    i o to ze nie wiem czy jest sens sie bawic w budowe mimo ze duzo roznych rzeczy w studiu sam zrobilem.
    Ostatnio edytowane przez Maggot ; 07-12-2010 o 16:20 Powód: Automerged Doublepost

  10. #30
    Dopiero zaczyna Awatar foto-oko
    Dołączył
    Dec 2010
    Miasto
    Gdańsk
    Wiek
    47
    Posty
    30

    Domyślnie

    Mam jakiegos chinskiego booma czy cos podobnego. Jest malo wytrzymaly i w zasadzie tylko malutka lampa wchodzi w gre. Zawsze zabezpieczam modeli przed upadkiem boom.

Strona 3 z 6 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •