Strona 3 z 7 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 61

Wątek: Canon TS-E 24 mm

  1. #21
    Pełne uzależnienie Awatar MC_
    Dołączył
    Oct 2009
    Miasto
    Torun/Slupsk
    Posty
    3 449

    Domyślnie

    A czy wobec tego można prosić o jakieś zdjęcia, przykłady?

    Nie ukrywam, że od pewnego czasu "chodzi" mi po głowie to szkło ze względu na brak środków na wersję II.

  2. #22
    Początki nałogu
    Dołączył
    Jun 2009
    Miasto
    Warsaw
    Posty
    374

    Domyślnie

    Panowie,
    Może źle się wyraziłem. Chodziło mi o to, że wg. testów różnej maści różnica pomiędzy TS-E I i TS-E II jest kolosalna (rozdzielczość, ostrość, abberacje, ale także skala shiftu i możliwość obracania szkła w dowolny sposób). Ja nie miałem wersji I i opieram się tylko i wyłącznie na testach, których zanim kupiłem ten obiektyw, przeczytałem masę. Oczywiście jeżeli weźmie się pod uwagę cenę, to lepiej mieć TS-E I za 3k, niż TS-E II za 6k. Jak się włoży więcej czasu w obróbkę to większość słabości wersji I da się pewnie zamaskować. Tak czy siak nie chcę wywoływać wojny - jednym bardziej pasuje wersja I, innym II. Obiektyw TS-E generalnie polecam, bo jest rewelacyjny! Aha, na 5D II dużo gorzej mi się ostrzy manualnie (z potwierdzeniem ostrości bez LV), niż na 1D - jeszcze nie wiem z czego to wynika. Muszę pokombinować.
    A jeżeli chodzi o zdjęcia, to sporo jest na moim blogu tak od kwietnia.
    -C

    EOS R5+kilka szkiełek Canona

  3. #23
    Bywalec Awatar Czapa
    Dołączył
    Jan 2010
    Miasto
    Poznań
    Posty
    179

    Domyślnie

    Może to idiotyczne, ale nigdzie nie moge znaleźć portretu zrobionego tym szkłem, a jestem strasznie ciekaw mimo że to nie takie przeznaczenie ,) najlepiej z w miare bliska, Cichy robiłeś nim jakieś ślubniaki, podrzucisz coś ?
    ...Ja tu tylko sprzątam C 5D II :: C 6D :: s 14mm 2.8 :: c 35 1.4mm :: c 40mm 2.8 :: c 85mm 1.8 :: c 70-200mm 2.8 :: Y 565ex :: rf-603 :: 055xprob x2:: 804cr2 :: 701 HDV

  4. #24
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jun 2004
    Miasto
    Poznań
    Wiek
    45
    Posty
    7 427

    Domyślnie

    To stiltowane:


    O obiektywach wiem prawie wszystko

  5. #25
    Pełne uzależnienie Awatar marekb
    Dołączył
    Mar 2006
    Miasto
    Wadowice,Kraków
    Posty
    2 273

    Domyślnie

    e tam cichy, znów nieostre u dołu...

    a jak zwykle na tym forum najwiecej mają do powiedzenia ci którzy sprzętu w rękach nie mieli

  6. #26
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jun 2004
    Miasto
    Poznań
    Wiek
    45
    Posty
    7 427

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez marekb Zobacz posta
    e tam cichy, znów nieostre u dołu...

    a jak zwykle na tym forum najwiecej mają do powiedzenia ci którzy sprzętu w rękach nie mieli
    Ogólnie po rogach nieostre, zwłaszcza na f8
    !!! Łączenie podwójnego wpisu !!!
    .
    .
    PS. Jeszcze nieostry w rogach portret

    Ostatnio edytowane przez Cichy ; 19-11-2010 o 01:13 Powód: Automerged Doublepost
    O obiektywach wiem prawie wszystko

  7. #27
    Pełne uzależnienie Awatar marekb
    Dołączył
    Mar 2006
    Miasto
    Wadowice,Kraków
    Posty
    2 273

    Domyślnie

    fakt nie miałem dłuższej chwili by się nim pobawić i ogólnie jarzę do czego tilt, do czego shift jednak może jest gdzieś jakaś instrukcja jak tego używać bo na razie robię wszystko po omacku. Acha, przy shifcie przy granicznych wartościach w wizjerze robi się dziwnie ze światłem, może ktoś doradzi czy jakaś inna matówka pomoże (choć szczerze wątpię ) no i ustawić expo również tylko po omacku bo żadne światłomierze nie pomagają (zwłaszcza jeśli w kadrze jakieś żródło światła chyba trzeba mierzyć światło )

  8. #28
    Początki nałogu
    Dołączył
    Jun 2009
    Miasto
    Warsaw
    Posty
    374

    Domyślnie

    Z ciekawości Cichy - na ile miałeś TILT na tym ostatnim zdjęciu ustawiony?
    !!! Łączenie podwójnego wpisu !!!
    Aha, parę fotek:
    TS-E I - http://flickriver.com/lenses/canon/canontse24mmf35l/
    TS-E II - http://flickriver.com/lenses/canon/canontse24mmf35lii/
    Ostatnio edytowane przez chrislab ; 19-11-2010 o 09:44 Powód: Automerged Doublepost
    -C

    EOS R5+kilka szkiełek Canona

  9. #29
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jun 2004
    Miasto
    Poznań
    Wiek
    45
    Posty
    7 427

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez marekb Zobacz posta
    Acha, przy shifcie przy granicznych wartościach w wizjerze robi się dziwnie ze światłem
    Zobacz na sucho jak działa shift to będziesz miał odpowiedź na pytanie, czemu w wizjerze robi się dziwnie ze światłem...
    O obiektywach wiem prawie wszystko

  10. #30
    Pełne uzależnienie Awatar marekb
    Dołączył
    Mar 2006
    Miasto
    Wadowice,Kraków
    Posty
    2 273

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Cichy Zobacz posta
    Zobacz na sucho jak działa shift to będziesz miał odpowiedź na pytanie, czemu w wizjerze robi się dziwnie ze światłem...
    Cichy ja wiem co się dzieje ale jak ujarzmić światło w granicznych przypadkach, czy to tylko na czuja (tak to juz powoli zaczynam łapać) czy da się jakoś blizej zmierzyć..??

Strona 3 z 7 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •