Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 27

Wątek: Jaki flash wybrać ?

  1. #1

  2. #2
    Uzależniony
    Dołączył
    Jun 2007
    Wiek
    47
    Posty
    684

    Domyślnie

    canon 580 exII.

  3. #3
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Aug 2010
    Posty
    16

    Domyślnie

    Biorąc pod uwagę jak rzadko będę ją używał to nie uśmiecha mi się wydać takiej kasy.Canon 580 exII zdecydowanie odpada.

  4. #4
    Początki nałogu
    Dołączył
    Nov 2008
    Miasto
    Gdańsk
    Wiek
    31
    Posty
    442

    Domyślnie

    Pierwszy ma E-TTL, czyli do pracy w charakterze kukułki będzie zdecydowanie lepszy. Drugi, 560, to model typowo strobingowy - w pełni manualny, mocny, szybki. Oba fajne, wybór zależy od tego, jak chcesz swoją lampę wykorzystywać.

  5. #5
    Pełne uzależnienie Awatar dziobolek
    Dołączył
    Sep 2008
    Miasto
    Dublin/Ireland
    Posty
    2 634

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez MatusP Zobacz posta
    Pierwszy ma E-TTL...
    Chciałeś napisać - druga ma E-TTL... konkretnie YN-468 i tą polecam.

    Pozdrówka!
    "Nie wiesz i pytasz - wstydzisz się raz;
    Nie wiesz i nie pytasz - wstydzisz się całe życie"

    50D; SIGMA 17-50 f/2.8; TAMRON 70-200 f/2.8; Peleng 8mm / E-400; ZD17,5-45; ZD40-150
    tylko... czy to jest ważne??? "Galeria - zapraszam."

  6. #6
    Pełne uzależnienie Awatar Mac
    Dołączył
    Nov 2004
    Miasto
    Gdańsk/Warszawa
    Wiek
    53
    Posty
    2 063

    Domyślnie

    Jeśli nie chcesz kupić C580 EXII to weź C430 EXII tańsza o połowę i bardzo dobra.
    Te lampy to jakaś chińszczyzna i nie wiesz ile pociągnie. Lampy nie kupujesz codziennie.
    EOS 5D/BG-E4, EOS-300V, EF 16-35/2.8L | EF 24-105/4L IS | EF 70-200/2.8L| EF 100-400/4.5-5.6L IS | EF 15/2.8 Fisheye | EF 35/1.4L | EF 135/2L| EF 100/2.8L IS Macro | EF MP-E 65/2.8 Macro | Lensbaby Composer | 580 EX II | MR-14EX | PowerShot SX1 IS, Gitzo 1540, 682B
    Onanizm sprzętowy NIE, dobra jakość TAK.

  7. #7
    Uzależniony
    Dołączył
    Jun 2007
    Wiek
    47
    Posty
    684

    Domyślnie

    Zadam konkretne pytanie:
    Czy kupujesz lampe na jeden sezon, na wyjazd na biwak czy zlot mlodziezy?
    Czy kupujesz lampe na dlugi okres czasu, cenisz sobie niezawodnosc, pewnosc, wiesz, ze bedzie pieknie wspolpracowac z body, Chcesz miec uszczelniona, solidnie wykonana, i nie robiaca cyrkow?

    Sam sobie odpowiedz czy stac cie na kupienie jakiejs popeliny?
    !!! Łączenie podwójnego wpisu !!!
    kupowanie popliny to jak wycierania posladkow szklem.
    Ostatnio edytowane przez ArturBonoVox ; 07-11-2010 o 01:00 Powód: Automerged Doublepost

  8. #8
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Aug 2010
    Posty
    16

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez ArturBonoVox Zobacz posta
    Zadam konkretne pytanie:
    Czy kupujesz lampe na jeden sezon, na wyjazd na biwak czy zlot mlodziezy?
    Czy kupujesz lampe na dlugi okres czasu, cenisz sobie niezawodnosc, pewnosc, wiesz, ze bedzie pieknie wspolpracowac z body, Chcesz miec uszczelniona, solidnie wykonana, i nie robiaca cyrkow?

    Sam sobie odpowiedz czy stac cie na kupienie jakiejs popeliny?
    !!! Łączenie podwójnego wpisu !!!
    kupowanie popliny to jak wycierania posladkow szklem.

    Widziałem dziesiątki pochlebnych opinii na temat błysków tej firmy wiec nie zgodzę się z tym,że to chlam.Z drugiej strony nie próbuje ich porównywać do asortymentu canona.

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Aston11 Zobacz posta
    Widziałem dziesiątki pochlebnych opinii na temat błysków tej firmy wiec nie zgodzę się z tym,że to chlam.Z drugiej strony nie próbuje ich porównywać do asortymentu canona.
    Ja sam jeszcze nie dawno czytałem, szukałem, a może yongnuo, a może nissin aż wreszcie dałem sobie spokój i kupiłem używaną 430II i nie żałuję. Poczekaj miesiąc, jak nie masz stałych dochodów idź na inwentaryzacje do Tesco i kup Canon'a. Pozdro!

  10. #10
    Pełne uzależnienie Awatar Mac
    Dołączył
    Nov 2004
    Miasto
    Gdańsk/Warszawa
    Wiek
    53
    Posty
    2 063

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Aston11 Zobacz posta
    Widziałem dziesiątki pochlebnych opinii na temat błysków tej firmy wiec nie zgodzę się z tym,że to chlam.Z drugiej strony nie próbuje ich porównywać do asortymentu canona.
    Po pierwsze kto pisał te pochlebne opinie? Często robią to podstawieni ludzie producenta i dystrybutorów. Po drugie jakość musi kosztować nie kupić za 1/5 ceny czegoś co ma jakość C 580 EX II. Popatrz na lampy Metza czy Sigmy czy są aż tak znacząco tańsze o oryginalnego C?
    Jeśli nam nie wierzysz kup sobie chiński wynalazek i sam się przekonasz.
    EOS 5D/BG-E4, EOS-300V, EF 16-35/2.8L | EF 24-105/4L IS | EF 70-200/2.8L| EF 100-400/4.5-5.6L IS | EF 15/2.8 Fisheye | EF 35/1.4L | EF 135/2L| EF 100/2.8L IS Macro | EF MP-E 65/2.8 Macro | Lensbaby Composer | 580 EX II | MR-14EX | PowerShot SX1 IS, Gitzo 1540, 682B
    Onanizm sprzętowy NIE, dobra jakość TAK.

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •