Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 24

Wątek: Zestaw świateł stałych

  1. #11
    Uzależniony
    Dołączył
    May 2008
    Wiek
    54
    Posty
    551

    Domyślnie

    Przeciwników światła stałego zapraszam do galerii Rusłana Loabanova.http://www.photodom.com/member/lobanov wiekszość zdjęć robiona własnie z wykorzystaniem światla stałego. a niedowiarków którzy muszą dotknąć aby uwierzyć ;p) już w lutym 2011 na spotkanie z Rusłanem w Warszawie. mysłe ze to bedzie uczta dla fanów fotografii analogowej i rozwiejemy pewne mity mówiące że tylko błysk.

  2. #12
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jul 2008
    Posty
    1 660

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Canion Zobacz posta
    Przeciwników światła stałego zapraszam do galerii Rusłana Loabanova.http://www.photodom.com/member/lobanov wiekszość zdjęć robiona własnie z wykorzystaniem światla stałego. a niedowiarków którzy muszą dotknąć aby uwierzyć ;p) już w lutym 2011 na spotkanie z Rusłanem w Warszawie. mysłe ze to bedzie uczta dla fanów fotografii analogowej i rozwiejemy pewne mity mówiące że tylko błysk.
    Tak samo można mówić, że na olimpiadzie można robić zdjęcia Canonem 1000D... Tylko... po co? Dla mnie światło błyskowe, w przeciwieństwie do stałego ma szereg zalet. Przede wszystkim komfort i wygodę pracy, temperatura w pomieszczeniu, mniejsze zmęczenie oczu (tym bardziej, że to jest trupia świetlówkowa barwa, która moim zdaniem strasznie męczy na dłuższą metę), możliwość stosowania modyfikatorów... Co przemawia za stałym?

  3. #13
    Pełne uzależnienie Awatar Sergiusz
    Dołączył
    Jan 2008
    Miasto
    mazowiecka wioska
    Posty
    2 708

    Domyślnie

    Filmowanie?
    Nie ogranicza mnie wyobraźnia ponieważ jej nie posiadam.

  4. #14
    Początki nałogu Awatar Maggot
    Dołączył
    Feb 2008
    Miasto
    Bialystok
    Wiek
    43
    Posty
    286

    Domyślnie

    przy stalym moze byc duzo fotografujacych naraz?

  5. #15
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jul 2008
    Posty
    1 660

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Sergiusz Zobacz posta
    Filmowanie?
    Pytam w kontekście fotografii.
    Cytat Zamieszczone przez Maggot Zobacz posta
    przy stalym moze byc duzo fotografujacych naraz?
    Fakt, ale "dużo fotografujących naraz" nie wróży komfortowej pracy. Zresztą podejrzewam, że Lobanov nie zrobił tych zdjęć z kupą innych fotografów. Myślę więc, że co innego spowodowało, że wybór padł na światło stałe. ;-)

  6. #16
    Początki nałogu Awatar Maggot
    Dołączył
    Feb 2008
    Miasto
    Bialystok
    Wiek
    43
    Posty
    286

    Domyślnie

    Nie no ja wcale nie bronie ciaglego.
    Mimo ze czasem uzywam samych pilotow ale to raczej przy foto np ognia, lub jak chce bardzo mala GO.
    Przyklad z duza liczba fotografujacych naraz - tak bylo u mnie podczas warsztatow.

  7. #17

    Domyślnie

    A jeśli już padłwybór na światło stałe - trupi blask

    to jakie (warto) kupić świetlówki - moc ( zakres jest spory, a myślenie więcej=lepiej nie zawsze jest trafione.
    500D , kit , EF50 1,8 II ... na wiosnę może coś dalej sie pomyśli
    Jeżeli powyżej napisałem coś niedorzecznego, to traktuj to z przymrużeniem oka :wink:

    Świeżynek

  8. #18
    Uzależniony
    Dołączył
    May 2008
    Wiek
    54
    Posty
    551

    Domyślnie

    ile byś nie kupił tych tanich lamp światła stałego - zawsze bedzie za mało ;p)

  9. #19
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jul 2009
    Miasto
    śląskie (górnośląskie)
    Posty
    2 418

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Serwisant Usmiechu Zobacz posta
    A jeśli już padłwybór na światło stałe - trupi blask

    to jakie (warto) kupić świetlówki - moc ( zakres jest spory, a myślenie więcej=lepiej nie zawsze jest trafione.
    Jak popatrzysz na takie, które prawidłowo oddają barwy, to nie masz dużego wyboru. Nie mówię o "profesjonalnych żarówkach energooszczędnych" z allegro (tornado i podobne), tylko o klasycznych.

  10. #20

    Domyślnie

    Dobre światło stałe jest lepsze o błyskowego. Jak wszystko ma również wady na to ze się grzeje. Dobre światło stałe to nie świetlówka z allegro tylko np:http://www.fomei.com/fomeinew/PL/kat...h=sls&class=21

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •